Stawiają znaki a dziury coraz większe – można uszkodzić auto

/ 3 komentarzy
Zdjęcia i foto: Stawiają znaki a dziury coraz większe – można uszkodzić auto  Inwestycje sochaczew

Jak to bywa na polskich drogach z pierwszymi promieniami słońca pojawiają się także coraz to nowe niespodzianki. Dla kierowców roztopy śniegu to wielka przygoda terenowa. 


Piękne widoki rzadko mogą rekompensować brak dobrej nawierzchni. Tak dzieje się w całym powiecie sochaczewskim oraz samym mieście Sochaczew. Jednak pomysłowość włodarzy dróg jest nader zaskakująca. Nie jest nowym obrazem dziura w jezdni ale nowością nie jest także brak naprawy nawierzchni. Za to szybko stawia się znaki, które mają przestrzec o brakach w jezdni. 


Na drodze Sadowo -Brzozów Stary jest nowe oznakowanie. Zamiast przebiśniegów wyrosły dziury i to najszybszy sposób walki z nimi. Ale czy to jednak może uchronić zarządcę przed poniesieniem konsekwencji w postaci odszkodowania za zniszczone podwozie samochodu? Niekoniecznie. Sam znak nie oznacza całkowitego braku konieczności wypłaty środków za naprawę samochodu, który został zniszczony przez dziury w jezdni. Oprócz znaku informującego o ubytkach w jezdni, zarządca powinien zadbać aby dziury były zasypywane na bieżąco, znajdowały się pachołki, barierki zabezpieczające oraz w przypadku naprawdę niebezpiecznych wyrw należy wyłączyć fragmenty jezdni z ruchu. 


Pamiętając o wiośnie należy jako kierowca jednak przystosować się do krajowych warunków i zdjąć nogę z gazu. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (3)

robroyrobroy
0
nie problem w dziurach,one pojawiają się na drogach nie tylko w Polsce,problem w sposobie ich naprawy.drogowcy wypełniają te ubytki poprzez nawalenie asfaltu,"ubicie" go bez wyrównywania (no bo samochody ubiją,wyrówna się) i zamiast dziur mamy pagórki. kto jeździ po Niemczech ,widzi na drodze place po remoncie,ale nie odczuwa nierówności.dla niektórych ruszenie głową przy tej czynności to zbyt duży wysiłek (2019-02-08 07:02)
Obywatel85Obywatel85
+1
Niestety ale taka prawda dziura to nie problem a sposób w jaki jest łatana u nas a jak w innych krajach.Jeśli mowa o centrach miast to wygląda prawie zawsze tak samo czyli traktor + panowie z wiaderkami czasami przyklepią to lepiej czasem gorzej ale i tak efekt jest ten sam............wykruszy się do następnej zimy.Oczywiście to nie wina panów od łatana robią tak jak im każą ci z góry,tak czy siak nie spodziewajcie się w Sochaczewie za tej kadencji zbyt wielu nowych dróg jak i remontów starych po prostu pan burminio opróżnił kasę ;-) obligację,promenady,przystanie i te sprawy. (2019-02-08 09:35)
robroyrobroy
0
. (2019-02-10 14:13)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy