Zaloguj się do konta

Stawka za odpady – pewna jeszcze przez kilka miesięcy?

Redakcja
2019-10-25
Sprawy urzędowo-administracyjne

Sochaczewianie od sierpnia br. Płacą zwiększoną stawkę za wywóz odpadów w mieście. Od końca 2018 roku ratusz zmagał się z tematem, jak się okazało, nieuniknionych podwyżek. Zmiana przepisów na krajowym szczeblu niestety swój koniec ma w portfelach mieszkańców. 


Urząd Miasta Sochaczew prowadzi konsultacje w sprawie przyjęcia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy miasto Sochaczew. Konsultacje potrwają do 2 listopada br. 


Sierpniowe podwyżki stawek są pewne do końca kwietnia 2020 roku. Do tego czasu operator sochaczewski firma Partner ma podpisaną umowę z ratuszem. Od kwietnia br. zryczałtowana miesięczna opłata wzrosła z 420 do 630 tysięcy złotych. Dopłatę pokrył Urząd Miasta. Z pewnością mieszkańcy mają duży wpływ na ostateczne ceny, głównie segregując odpady. 


Ratusz w uzasadnieniu do uchwały w sprawie przyjęcia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy miasto Sochaczew informuje: 


- Ponadto do dnia 30 kwietnia 2020 r. obowiązuje umowa na świadczenie usługi w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenów zamieszkałych Gminy Miasto Sochaczew. Z tego też względu zaistniała potrzeba wyboru wykonawcy na realizację ww. usługi od dnia 1 maja 2020 r.


Ponadto uchwała mówi o tym, iż właściciele nieruchomości powinni podejmować działania zmierzające do zmniejszenia ilości wytwarzanych odpadów. Z treścią uchwały można zapoznać się TU. Wybór nowego operatora może oznaczać inną stawkę dla mieszkańców. O tym jak będzie wyglądała nasza przyszłość zdecydują ogólnopolskie przepisy dostosowania do unijnych, które mają nam zagwarantować większą ochronę środowiska. 


Nowy operator będzie opierać swoją propozycję na stawkach jakie będą obowiązywać w Regionalnych Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych.  

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc