Stępione pazurki Tygrysic

Podczas zawodów seniorów rozegrano turniej rugby kobiet, który ma być zaliczony do punktacji Mistrzostw Polski. Niestety tym razem nasze dziewczęta zagrały poniżej oczekiwań, zajmując trzecią lokatę. Po raz pierwszy w historii sochaczewskiego rugby zawody odbyły się w obsadzie międzynarodowej. Obok polskich teamów wystartowały rugbistki litewskie.
Wyniki turnieju:
# Tygrysice – Hools Girls 8:20 (0:15)
punkty: Woźnica (5), Cuber (3)
Sochaczewianki dobrze zaczęły, spychając „chuliganki” do rozpaczliwej obrony. Niestety Paulina Woźnica nie wykorzystała dwóch znakomitych okazji, by uciec rywalkom. Sytuacje takie się mszczą, trzy dynamiczne kontry i gdynianki prowadzą 15:0. Tuż po przerwie kolejny błąd w obronie Tygrysic skutkuje stratą następnego przyłożenia. Dopiero w końcówce nasze rugbistki zrywają się do ataku, Woźnica po indywidualnej akcji zdobywa przyłożenie, a Monika Cuber celnym karnym zmniejsza rozmiary porażki. Sochaczewianki zupełnie zawiodły, nie realizując przedmeczowych zaleceń trenera Rejmana.
# Marianpole – Tur 38:0 (19:0)
# Tygrysice – Marianpole 5:24 (5:12)
punkty: Woźnica (5)
Już w pierwszych sekundach spotkania Woźnica przechwytuje jajo i po samotnym biegu zdobywa przyłożenie. Tygrysice idą za ciosem i kontynuują napór. Chwila zagapienia przy przegrupowaniu kończy się stratą piłki i przyłożenia. Sochaczewianki nie załamują się i prą do przodu. Marta Dybiec, będąc w sytuacji trzy na jeden, zamiast podawać „wbija” się w Litwinkę. Strata piłki i kolejnego przyłożenia. Nasze budzą się ponownie pod koniec spotkania, jest jednak zbyt późno na zmianę niekorzystnego wyniku.
# Hools Girls – Tur 12:0 (0:0)
# Marianpole – Hools Girls 12:0 (0:0)
# Tygrysice – Tur 38:0 (24:0)
punkty: Piotrowska (10), Woźnica (10), Cuber (6), Dybiec (5), Staniaszek (5), Ciszewska (2)
Rozluźnione sochaczewianki odniosły zdecydowane zwycięstwo, pokazując na zakończenie turnieju, że w rugby grać potrafią.
Ostateczna kolejność turnieju:
1. RC Marianpole (Litwa) 9 74- 5
2. Hools Girls Gdynia 7 32-20
3. Tygrysice Sochaczew 5 51-44
4. Tur Chojnice 3 0-88
Drużyna Tygrysic grała w składzie: Karina Piotrowska (10), Marta Dybiec (5), Monika Cuber (12), Paulina Woźnica (20), Elżbieta Brzustowska, Anna Staniaszek (5), Maria Kowalska, Natalia Ciszewska (2), Marta Górecka oraz Marta Ostrowska. Trenerem zespołu jest Arkadiusz Rejman.
Liczby w nawiasach oznaczają ilość zdobytych w turnieju punktów.
Tomasz Ertman Tyg. "Ziemia Sochaczewska" nr 19/2004

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy