,,Strach ma wielkie oczy”

/ 4 zdjęć
Zdjęcia i foto: ,,Strach ma wielkie oczy” Sztuki sceniczne sochaczew

,,Strach ma wielkie oczy”

   Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w przedstawieniu profilaktycznym pt. „Strach ma wielkie oczy” w wykonaniu aktorów z teatru Fundacja Grupa T z Torunia, którzy gościli w naszej szkole 28 stycznia 2020r.

   Głównymi bohaterami były owady: biedronka Piegowata, pszczółka Żądełko oraz karaluch Ohydek, który terroryzował całą szkołę zastraszając uczniów. Sytuacja z pozoru niewinna wymykała się spod kontroli i wyrządzała coraz więcej szkód. Mali bohaterowie szukali różnych sposobów rozwiązania problemu. Historia oczywiście skończyła się pomyślnie. Okazało się, że złośliwy karaluch naprawdę ma na imię Antonio. Sam kiedyś był wyśmiewany oraz źle traktowany.

    W przedstawieniu poruszany był problem przemocy, agresji oraz prześladowania – zjawisk coraz bardziej powszechnych wśród dzieci i młodzieży. W trakcie spektaklu uczniowie dowiedzieli się jak mogą radzić sobie z własną złością i agresją. Aktorzy pokazali, że kluczem do rozwiązania problemu jest przerwanie milczenia i zwrócenie się o pomoc do nauczyciela, który pomoże wyjść z opresji.

   Przedstawienie oprócz walorów profilaktycznych i wychowawczych dostarczyło dzieciom dużo radości, ponieważ utrzymane było w konwencji kabaretowej. To była dla nich niepowtarzalna okazja do bezpośredniej zabawy z aktorami!

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Autor tego artykułu: Szkoła Podstawowa w Kamionie wyłączył możliwość komentowania.

  e-Sochaczew.pl poleca filmy