Strajk nauczycieli- od poniedziałku brak zajęć dydaktycznych

/ 29 komentarzy
Zdjęcia i foto: Strajk nauczycieli- od poniedziałku brak zajęć dydaktycznych Wiadomości z UM sochaczew

Dziś odbyło się kolejne spotkanie dotyczące negocjacji związków zawodowych z rządem. Ponieważ nie doszło do porozumienia, protest w oświacie rozpocznie się w najbliższy poniedziałek 8 kwietnia. W związku z tym w Sochaczewie również nie będą prowadzone zajęcia dydaktyczne w szkołach oraz przedszkolach.


Rodzice,których dzieci uczęszczają do jednego z przedszkoli miejskich, już otrzymują informację następującej treści: 


Uprzejmie informujemy, że w naszym przedszkolu od 8 kwietnia będzie prowadzona akcja strajkowa. W związku z powyższym prosimy o zapewnienie dzieciom opieki we własnym zakresie. Dla dzieci rodziców, którzy znajdują się w wyjątkowej sytuacji i nie mogą zapewnić dzieciom opieki, zostaną zorganizowane w dniach 8 - 9 kwietnia w godz. od 7.00 do 17.00 zajęcia opiekuńcze w następujących placówkach:

- Szkoła Podstawowa Nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Króla Władysława Jagiełły, ul. Staszica 106, tel. 0-46 862-81-01

- Szkoła Podstawowa Nr 7 im. Fryderyka Chopina, ul. F. Chopina 99, tel. 0-46 863-37-77

Opieka taka zostanie zorganizowana dla dzieci zgłoszonych osobiście lub telefonicznie do 5 kwietnia do godz. 14.00.

Dalsze informacje dotyczące akcji strajkowej nauczycieli będą podawane na bieżąco w siedzibie oraz na stronie internetowej przedszkola.


W czasie akcji protestacyjnej dyżury we wszystkich sześciu miejskich szkołach podstawowych będą pełnić dyrektorzy. Jeśli rodzic nie ma innego wyjścia, może przyprowadzić dziecko do szkoły i pozostawić pod opieką dyrektora. 


W szkołach, w których funkcjonują jeszcze ostatnie roczniki klas gimnazjalnych, czyli SP1, SP6 i SP7, trwa ustalanie  list pedagogów na trzydniowy egzamin gimnazjalny, który planowo powinien się odbyć 10,11 oraz 12 kwietnia.


Decyzją burmistrza miasta Sochaczew, pracownicy ratusza i wszystkich podległych mu jednostek, w tym zakładów, spółek, placówek kultury, sportu i pomocy społecznej, w czasie strajku mogą do pracy przychodzić z dziećmi.  1
Oceń
(4 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (29)

robroyrobroy
+1
dałbym pare groszy podwyżki,ale --wakacje niepłatne,ferie wiosenne -zimowe niepłatne,coś za coś (2019-04-06 09:50)
KoliberKoliber
-2
Podbijam:zebrania - płatne, rady - płatne, wyjazdy - delegacja, przygotowania do dni babci, dziadka, dziecka - płatne, dyżury w dni wolne od edukacji płatne no i najważniejsze urlop wtedy kiedy się chce a nie w okresie największej drożyzny. Może być? (2019-04-06 13:31)
first-onefirst-one
-1
Jaka praca, taka pałca. Stare baby 20 lat uczą tego samego kopijąc treści z podręczników i chcą podwyżek? Jak takie wielkie umysły to proszę iść do nauczania akademickiego, tam pokażecie swoje umiejętności, bo rządzić dziećmi to jest bardzo łatwo. Nauczyciel w szkole przelewa swoje frustracje na dzieci i jest w ogóle nie do ruszenia. Edukacja powinna być prywatna, a nie publiczna, gdzie nie ma żadnej odpowiedzialności - ani ucznia, ani nauczyciela. Jakoś nauczyciele pracujący prywatnie nie straktują. Tylko jak zwykle komunistyczne złogi publiczne drą się o więcej i więcej, przy czym nauczyciele w Polsce są w ogonku względem liczby przepracowanych godzin. A jak ktoś mi tu powie, że pracują w domu to go zabiję śmiechem. Jak można spędzać kilka godzin na sprawdzanie jakiś klasówek, skoro od "x" lat uczy się tego samego? Jeszcze zrozumiem nauczycieli polskiego, bo muszą sprawdzać wypracowania, ale matematyk albo fizyk? Jak się zna na swoim przedmiocie to wystarcvzy rzut okiem i widać. Zresztą - klasówki na zachodzie nie są ukuteczniane. Przedmiot rozlicza się na podstawie egzaminów semestralnych i jakiś większych prac, zupełnie jak na studiach. Jeszcze nie słyszałem, aby na studiach jakiś wykładowca narzekał, że ma dużo prac do sprawdzania. Nauczyciele, jak się nie podoba to droga jest wolna. (2019-04-06 15:11)
metasekwojametasekwoja
0
Bardzo chciałabym poznać atutora powyższego wpisu. Jaką fizjonomię ma taki typ? Czy podobny do człowieka? A może się przedstawi, szkoda by było, żeby autor takich przemyśleń był nieznany. (2019-04-06 18:00)
first-onefirst-one
0
Autor powyższego wpisu nie jest człowiekiem, ale Marsjaninem, który mówi jak jest. Jak się chciało socjalizmu to macie. (2019-04-06 19:50)
mefistomefisto
0
a ile tak naprawde zarabia nauczyciel? (2019-04-06 20:44)
robbo2krobbo2k
0
First-one to przeciez rasow trol,... wystarczy poczytac jego wypowiedzi na wszystkich pluje jadem taki typowy janusz biznesmen który odnalazłby sie w epoce niewolnictwa albo faszyzmu. Zignorować bo jak rasowy trol nawet imienia nie ma. Ja tylko sie dziwie portalowi iz pozwala mu na pisenia tutaj. Nie ma sie co przejmowac przegrywem zyciowymA wracajac do strajku w SP2 67% frekwencja 100% głosujacych za strajkiem. (2019-04-06 21:29)
robbo2krobbo2k
-2
Rząd to jednak manipulujemy tymi swoimi wyznawcami. Obiecuje podwyzki zwiekszjac godziny pracy. Tak to nawet forst-one by potrafil. 60h tygodniowo dwoch pracowników to trzeciego mozna wywalic a jego pensje podzielic na tych dwoch i obiecac podwyzki. Cwaniaki. no ale 500plus za krowe to juz Jarosław obiecał.... kupowanie przed wyborami widze idzie dobra droga. Maduro nadchodzi... ale ciemny lud zaplacze jak bedzie za pozno. (2019-04-06 21:32)
metasekwojametasekwoja
0
To może lepiej kupić krowy niż decydować się na dziecko Kasa ta sama a kłopotów wydatków mniej (2019-04-06 22:14)
jarljarl
0
Nauczyciele chcą wyższych zarobków? A jakby ich zarobki uzależnić od efektywności ich pracy, tak jak jest w każdym zakładzie. Jest podstawa wynagrodzenia w połączeniu z premiami. W przypadku nauczycieli można wysokość premii uzależnić od wyników egzaminacyjnych ich uczniów. Im wiecej uczniow z dobrymi wynikami na egzaminach tym wyższa premia. Im slabsze wyniki uczniów tym nizsze zarobki nauczycieli. Jeżeli efektywność nauczania będzie bardzo dobra niech mają po 10 000 PLN. Jeżeli ich uczniowie w większości będą mieli przeciętne wyniki to podstawa 3000 PLN brutto. (2019-04-07 08:34)
jarljarl
0
Taki system zmusiłby nauczyli do zmiany podejścia do uczniów. Sam pamiętam chociażby odpytytywanie przy tablicy, nie umiesz siadaj, pała. A w takiej sytuacji nauczyciel mógłby zrobić tzw burzę mózgów. Cała klasa brałaby udział w rozwiązaniu problemu, uczeń który nie znał odpowiedzi nieodczulby stresu, wstydu , presji i przy okazji poznałby odpowiedź i nauczył się pracować w grupie, co w życiu zawodowym jest bardzo ważnym elementem. Takich przykładów mozna wymienić więcej i każdy z nas o tym wie. (2019-04-07 09:04)
jarljarl
+1
Jeden nauczyciel minusuje. Zapraszam pozostałych do minusowania. Ukończone studia pedagogiczne nie świadczą o umiejętności przekazywania wiedzy. Nie w systemie nauczania jaki mamy obecnie. Bo dziś jest masa ludzi wykształconych ponad własną inteligencję. (2019-04-07 09:31)
jarljarl
-2
A wiecie jak odróżnić człowieka wykształconego od inteligentnego? Człowiek wykształcony nie podejmuje dyskusji i nierozważa argumentów swojego adwersarza. Z góry ocenia go jako osobę gorszą nie mającą racji, a podczas rozmowy będzie uciekał się do stosowania inwektyw. Człowiek inteligentny nie rozumiejąc argumentów podczas rozmowy będzie dociekał co adwersarz miał na myśli. Człowiek inteligentny będzie potrafił zrozumieć inny sposób myślenia adwersarza i nie będzie na siłę uskuteczniał swoich racji. Teraz poczytajcie sobie całe forum i zobaczcie ilu mamy tu ludzi wykształconych. (2019-04-07 10:12)
robroyrobroy
+1
w moim przypadku nauczyciele nie dali rady mnie nauczyć.Moja odporność na wiedzę zwyciężyła (2019-04-07 10:24)
robbo2krobbo2k
+1
Mnie bawia te charty PISowe spuszczone ze smyczy. Ale macie racje nauczyciele sie nie sprawdzili skoro nasz polski Maduro z Nowogrodzkiej ma 40% popracie. Matematycy, ekonomisci, historycy zawaliliscie sprawe. (2019-04-07 10:58)
first-onefirst-one
0
Nioc dziwnego, że świnie i krwoy dostają pieniażki, a nauczyciele nie. Te zwierzęta w przeciwieństwie do nich są użyteczne i bardzo mądre. : ) (2019-04-07 11:22)
mefistomefisto
-1
Czy 63000 zł brutto rocznie dla nauczyciela WF w podstawówce to dużo czy mało? (2019-04-07 12:39)
robroyrobroy
0
@mefisto,nie masz źle (2019-04-07 18:15)
robroyrobroy
0
. (2019-04-07 18:27)
jarljarl
-1
Spora część użytkowników tego forum uważa mnie za pieska partii rządzącej, to jedno. Drugie, wypowiedzi odbiegają od tematu poruszonego w artykule. A teraz mała "puenta" ode mnie. Czemu myszy giną w pułapkach ? Bo nie rozumieją, że pożywienie w pułapce nie jest darmowe. Tak działa socjalizm. W przypadku nauczycieli również socjalizm gra główną rolę. W końcu oni uważają, że im należą się podwyżki tylko ze względu na zajmowane stanowisko. Nie biorą pod uwagę, że ich wynagrodzenie powinno być naliczane na podstawie wyników ich pracy. Nieważne jak uczą, nieważne ilu wychowanków zrozumie przerabiany materiał. Ważne jest to, że jak mam studia pedagogiczne, "jestę nauczycielem" i mi się należy. Tobie należy się tyle ile sam sobie wypracujesz. (2019-04-07 19:25)
jarljarl
-1
Znów widzę, że ktoś daje mi minusy. Może zamiast oceniać wejdź w polemikę i przedstaw swój punkt widzenia. Moje zdanie nie ma wpływu na wynagrodzenia nauczycieli. Przedstawiam tylko swój punkt widzenia z perspektywy osoby zarządzającej zasobami ludzkimi. I z doświadczenia wiem, że ludzi trzeba uczyć pracy zespołowej i wspólnego rozwiązywania problemów. W pracy nie można rywalizować między sobą, trzeba wspólnie szukać rozwiązań. Takich nawyków nie wynosi się ze szkoły. Ze szkoly wynosi sie tylko dyplomy, które w żaden sposób nie świadczą o kompetencjach. (2019-04-07 21:50)
robbo2krobbo2k
+1
Zarzadzania zasobami..... to były w obozach pracy Przypominam iz ta lewacka partia u władzy pierwsza bronila prawa do strajków jak im bylo w opozycji i piewrsi darli szaty jak mozna krzywdzic kobiety i dzieci w górnictwie. Chcecie powrotu komunizmu to se przeglosujta konstytucje, a legalnie protestujacych wysyłajcie se wtedy do gułagów. Oczywiscie moze isc wzorem korwistów i zamknac wszystkie szkoły i zrobic tylko płatne jak rozumiem to pasuje ciemny lud łatwiej oszukac. Wenezuelo nadchodzi sojusznik z Europy (2019-04-07 22:00)
mefistomefisto
0
robroy,to nie moje zarobki tylko radnego miejskiego który zamieścił swoje oświadczenie majątkowe.Ja żeby zarobić taką sumę muszę pracować 50 godzin tygodniowo i mam bardziej wymagającą pracę.Mam wrażenie że ktoś nas robi w konia z tymi głodowymi pensjami. (2019-04-07 22:03)
jarljarl
-2
robbo2k. Zapoznaj się z definicją zarządzania zasobami ludzkimi. Tu nie ma nic wspólnego z obozami. Zarzadzasz zespołami, które mają swoje zadania. Ty rozdzielasz zadania, obowiązki zgodnie z kwalifikacjami osób znajdujących się w określonych działach firmy. Odpowiadasz za sprawne funkcjonowanie działów które współpracując między sobą tworzą machinę trybów odpowiadających za sprawne działanie całej firmy. Dzięki temu firma zarabia , rozwija się a ty jako zwykły sprzatacz masz pensję i możesz opłacić rachunki. (2019-04-07 22:21)
robbo2krobbo2k
+1
@jarlznaczy PM czyli taki obozowy kapo... jak czytam o machinie trybach to juz wiem korporacja do mielenia. Nie dziekuje.... Moje zdanie o PM jest jasne... sredniowieczne pojmowanie realizacji projektów w sam raz dla nieruchawych molochów korporacyjnych. (2019-04-07 22:38)
robbo2krobbo2k
+1
No coż dzisiaj to odwalili jednak zabawna szopkę z tym porozumieniem. Ale dobrze niech solidarnosc zdycha. Na miejscu czlonkow spaliłbym sie ze wstydu to co dzisiaj odwalili z brukselkami. brukselki to chociaz maja wywolone bo opuszczaja tego titanica ale jak ten dzidek spojrzy w twarz czlonkom solidarnosci, tak sie zeszmacic (2019-04-07 22:45)
jarljarl
-4
Nk cóż. Nie ma co dyskutować z osobami, które nie rozumieją skąd biorą się pieniądze na wynagrodzenia za proste prace fizyczne. (2019-04-07 22:51)
buniolabuniola
+2
Każdy chce zarabiać dobre pieniądze. A rząd rozdając na prawo i lewo sam na siebie ściągnął protesty. Gadanie, że powinni zmienić pracę jest bez sensu. Kto będzie uczył? Ja bym nie chciała być nauczycielem. Dzieciaki są coraz trudniejsze. Może ktoś z powyższych -jak nauczyciele dostaną podwyższkę - się przekwalifikuje na nauczyciela:) (2019-04-08 08:14)
pierwsza_krewpierwsza_krew
+1
buniola i to oddaje chyba najlepiej całokształ sprawy. Każdy, kto ma głowę na karku wie, że państwo nie może opierać się na rozdawaniu pieniędzy i do tego w takiej sytuacji jak Polska. Władza ma to głęboko w powarzaniu, jak tu łupnie jak w Grecji oni nic nie stracą, dalej będa jedli ośmiorniczki i dalej będą chowali się na Wawelu. Stracą ci "głupcy", którzy co dzień harują uczciwie. Ale z drugiej strony mamy demokrację, wolność wyboru, większość chce a druga większość :) nie głosuje i mamy Polskę jaką mamy. (2019-04-08 13:25)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy