Strajk rolników w Ruszkach - zablokowane rondo

/ 6 komentarzy / 9 zdjęć
Zdjęcia i foto: Strajk rolników w Ruszkach - zablokowane rondo Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew
+4

Dziś szykuje się ciężki poranek dla kierowców. Rolnicy z powiatu sochaczewskiego biorą udział w ogólnopolskim strajku. Zablokowane są drogi oraz ronda w tym rondo w Ruszkach. Utworzył się duży korek i nie ma możliwości przejazdu. 


Strajk jest częścią akcji #Agropowstanie. Powstanie rolników związane jest z ciężką sytuacją polskiego rolnictwa. Wiele gospodarstw zmaga się z problemami ekonomicznymi a nawet bankrutuje. Rolnicy uważają, iż obecna władza nie reprezentuje ich interesów i żądają dymisji obecnego ministra rolnictwa. Strajkujący podkreślają, iż czują się pokrzywdzeni przez rząd i w porównaniu z zachodnimi rolnikami ich sytuacja jest bardzo ciężka. Pracując wiele godzin w swoich gospodarstwach nie są w stanie utrzymać rodziny. 


W powiecie sochaczewskim rolnicy również dołączyli do protestu i blokują między innymi rondo w Ruszkach. Należy uzbroić się w cierpliwość bądź wybrać inną możliwą drogę.  0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (6)

robroyrobroy
+3
na razie niszczą sadownictwo i ogrodnictwo,skandalicznie niskie ceny skupu np.jabłek,śliwek wygladają mi na zmowę cenową,ceny jednakowe w całej Polsce,rok -dwa i plantatorzy będą wycinać sady i krzewy,pośilimy sie owocami z Hiszpanii,Portugalii,Włoch no i z Chin. Markety już pewnie sprowadzają co się da i mozliwe że z Polskimi torebkami-produkt Polski-Co do protestu-komu on szkodzi? tym w Warszawie?ministrom czy innym decydentom z bożej łaski namaszczonym przez Prezesa?.Protest wnerwi mocno szaraków takich jak ja-blokada,nie można dojechać na czas,nerwy i wyzwiska.Czy potrzebna jest blokada Warszawy,okolic sejmu i rady Ministrów?-może marsz kamizelek jakiegoś koloru? bo o blokadzie na takich wsiach jak dzisiaj to oni się nie dowiedzą i to ich obchodzi jak zeszłoroczny śnieg (2019-01-28 17:56)
wkurzonywkurzony
+1
Jest to z całą pewnością zmowa cenowa. Kiedyś, w dobrym hotelu, spotykali się prezesi i dyrektorzy należących wtedy jeszcze do Polski przetwórni i przed sezonem ustalali ceny skupu. Dziś zdecydowana większość przetwórni należy do firm zachodnich. Spotykają się więc pewnie na zachodzie. Wolą za niezłe pieniądze kupować od swoich rolników. Dla nas zostają ochłapy. Protekcjonizm w czystej postaci. Jeśli towaru (owoców czy warzyw) jest za dużo to po zakupie potrzebnej ilości przestaje się kupować. U nas kupuje się dalej. Za grosze. Jakoś jednak soki czy dżemy nie tanieją. Jak zniszczą polskiego producenta to przyjdzie Niemiec czy Francuz i kupi gospodarstwo. Też za grosze. Od komornika. Wtedy już będzie można. Nie będzie innego wyjścia. (2019-01-29 14:34)
robroyrobroy
0
@wkurzony ,niestety,masz rację,rozjechać polskie ogrodnictwo i sadownictwo (2019-01-29 17:39)
robroyrobroy
0
czy to prawda?pozyczami im setki milionów dolarów na wieczne nieoddanie to i zbudujemy im farmy i plantacje (2019-01-29 17:40)
jakubowejabluszkojakubowejabluszko
+1

Witam forumowiczów ! W temacie strajku rolników i blokowania rond czy dróg to przyznam, że mnie to irytuje, irytuje i to coraz mocniej. Jednak bardziej wkurza mnie jak widzę, ze „polskie” rządy dotują zagranicznych plantatorów np. jabłek podczas gdy naszym Polskim plantatorom rujnują życie za zgodą rządzących zagraniczne , najczęściej dziś niemieckie i izraelskie firmy.Blokować powinni wszystkie wjazdy i wyjazdy z Warszawy, Sejm i inne instytucje czyt. rządowe agencje rolnicze bo pewnie jest ich kilka tak od 4.00 rano już, ponieważ jak ktoś tu napisał „strajkowanie po wioskach to jak bicie głową w ścianę we własnym domu”. Popieram protesty rolników ale nie w formie blokowania spokojnego przemieszczania się przeciętnego Polaka. Co im jest winien zwykły robotnik jadący do pracy ? Powiem tak gdybym wiózł kogoś z rodziny do szpitala i w takiej blokadzie coś by się stało temu komuś choremu to żaden z blokujących mi drogę nie mógłby już spokojnie spać. Protest ma uderzać nie w społeczeństwo, a w elity, w Ruszkach na rondzie nikogo z elity nie było.Jestem też za tym by Polski rolnik mógł sprzedawać sam bezpośrednio swoje wyroby i ziemiopłody, ale pod warunkiem, że będzie po rozsądnej cenie sprzedawał. Dziś jest tak, że przyjeżdża rolnik z truskawką za którą w skupie dostałby 2 zł za kg, a łubiankę pod sochaczewskim Luxem musi sprzedawać po 12 – 14 zł , dlaczego / bo tak mu nakazują rządzący na rynku handlarze ! inaczej będzie dżemik na miejscu i „prezent jaki dali Polacy marsjanom w często cytowanym kawale o zaspawaniu drzwi rakiety …”. Jak rolnik pojedzie z truskawką miedzy bloki to go ktoś „życzliwy” lub zwyczajnie zawistny podp…. na policję, zamiast wyjść i łubiankę za 6 – 8 zł kupić (bo taka byłaby moim zdaniem rozsądna cena ) Także czynników dot. cen artykułów i niezadowolenia rolników jest od groma, ale przeciętny przysłowiowy „kowalski” na ich strajku cierpieć nie powinien.Pomyśleć tylko , że jeszcze w latach 70-ch na rynku – targu jak kto woli dało się „potargować” i zbić cenę ziemiopłodów, wyrobów mięsnych, mięsa na targu, tak właśnie na targu dało się mięsko kupić i wędlinki (i nikt po tym nie chorował, podobnie jak po wodzie z saturatora), a dziś rządzi giełda i etatowi handlarze, często ci którzy sami kupują mięcho w markecie w cenie 10 zł za kg potem w targowej budzie to samo mięso po 18 – 24 zł za kg, no cóż mamy „wolny rynek”. Pozdrawiam i miłego dnia życzę


(2019-01-30 12:26)
robroyrobroy
+1
. (2019-01-30 16:04)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy