Strajk w Sochaczewie – nauczyciele wracają do pracy

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Strajk w Sochaczewie – nauczyciele wracają do pracy Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Strajk ogólnopolski nadal trwa. Ministerstwo przygotowuje się do wdrożenia pracedur, które ułatwią przeprowadzenie egzaminów. Szkoły w Sochaczewie stawiają na uczniów i coraz mniej nauczycieli strajkuje. 


Jeśli chodzi o szkoły średnie na terenie miasta to nauczyciele z LO Chopin nadal stajkują, Iwaszkiewicz w najbliższych dniach w głosowaniu podejmie decyzję co dalej. ZS Ogrodnik oraz ZS 80-tka wracają do pracy. Z Zespołu Szkół 80-tka tylko siedmiu nauczycieli nadal czynnie uczestniczy w akcji strajkowej, reszta prowadzi lekcje. 


Rady pedagogiczne w ZS Ogrodnik oraz 80-tka odbyły się i nauczyciele są gotowi do pracy a uczniowie mogą wrócić do klas. Jednak sytuacja w większości szkół nadal jest ciężka, a powroty do klas nie oznaczają pogodzenia się nauczycieli z obecnym stanem. Premier ma "plan awaryjny", który ma zabezpieczyć maturzystów przed brakiem egzaminów. Jednak niewątpliwie najważniejszy czas zazwyczaj poświęcany przez uczniów na powtarzanie materiału, spędzili nie w ławkach szkolnych z nauczycielami, przygotowującymi ich do matur, a w domach. 


O tym jak dalej potowczy się sytuacja w sochaczewskich szkołach przekonamy się do końca bieżącego tygodnia w którym to nauczyciele podejmą decyzję o dalszym strajku bądź jego braku. 

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy