Straż miejska - czy powinna być w Sochaczewie - sonda?

/ 7 komentarzy
Zdjęcia i foto: Straż miejska - czy powinna być w Sochaczewie - sonda? Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Straż miejska w Sochaczewie nie funkcjonuje od prawie 20 lat. Czy jej istnienie powinno zostać przywrócone?


Strażnicy miejscy mieli zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników. Jest to jednostka, która działa z ograniczonymi uprawnieniami w odniesieniu do funkcjonariuszy policji. 


Zadaniami jakie wykonuje straż miejska jest ochrona porządku publicznego. Zasadniczą kwestią, która różni także straż miejską od policji jest organ tworzący. Dla strażników miejskich jest to rada miasta, która powołuje i finansuje jej działania. 


W Sochaczewie od wielu lat radni wspierają działania policji, rezygnując z tworzenia strażników miejskich. 


Czy mieszkańcy chcieliby powrotu strażników miejskich na ulice? Zapraszamy do udziału w sondzie.

 1
Oceń
(4 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (7)

jakubowejabluszkojakubowejabluszko
+3
STANOWCZE - NIE !!! Już była to po pierwsze, się nie sprawdziła to po drugie, po trzecie zajmiwali się nie tym co trzeba - np. wlepiali babuni 75-letniej mandat za to że przechodzila przez jezdnię 5 m od przejścia , a w tym czasie 25 m dalej pięciu lysych karkow przechodzilo ktoryś raz na ich oczach - gdzieś z taką strazą ! Porządku i tak nie upilnuja bo w nocy do parku lub w inne miejsce gdzie siedzi 10 młodych lub kilku karków nie wejdą ! Jedynie mogą kilka blokad na koła założyć i karać na Pokoju ludzi w dni targowe. NIE NIE NIE - SPOŁECZNY PIENIĄDZ WYWALONY W BLOTO I TO ŚWIADOMIE !!! (2019-11-29 08:22)
zbigniew15zbigniew15
+3
Pierwsza powołana u nas straż miejska miała się utrzymywać z zarobionych przez siebie pieniędzy (mandatów). Efekt był tragiczny. Były tylko mandaty za złe parkowanie i za handel na chodnikach.Następnie powołano policję lokalną, Efekt byż podobny. (2019-11-29 11:24)
KStkuKStku
+3
Dzień dobry! Kiedyś gdzieś czytałam o tzw. straży miejskiej, wiejskiej, gminnej i nijakiej, kto w nich pracuje oraz dlaczego?  Często poruszam się po Warszawie oraz na trasie Sochaczew – Warszawa i Warszawa – Sochaczew. Czasami jadę przez Wiskitki, ale najczęściej przez Leszno, zdarza się Szczytno-Skarbikowo-Zawady ….. W jednej z tych małych miejscowości nie raz widziałam pojazd straży gminnej stojący i czyhający jeden Bóg wie na co lub kogo?! Nie raz też widziałam w Warszawie jak złośliwi są „strażnicy” („i strażniczki”) miejscy, w ich oczach wyraźnie widać nienawiść do ludzi i zarozumiałość w związku  z tym że noszą jakiś uniform. Ale ich buta zanika jak z mercedesa lub z bety wychodzi facet 190 cm wzrostu, 150 cm w klacie i łapą szerszą od bochna chleba w bicepsie do tego łysy oraz ze złotem na szyi i palcach, oni wiedzą kogo nie zaczepiać, podobnie jak kiedyś zomowcy w które bramy nie wchodzić. Widziałam kilka razy w okolicy mojego miejsca pracy takich przypadków, taki parkował nawet na miejscu dla inwalidy i nikt do niego nie podszedł. Jak zobaczą, że nawet z w/w aut wysiada babcia albo dziadziuś biegną ! nie idą ale biegną by sprawdzić czy za szybą jest dowód potwierdzający zgodę na parkowanie na polu niebieskim ! To są strażnicy porządku? Koszt utrzymania tej „straży” jak mniemam musiałby się zwrócić urzędowi m. (tego ale i zarobić na nagrody i podwyżki dla urzędników a może kolejne darmowe parkingi) z mandatów nakładanych za przysłowiowe „byle gowno” na szarego mieszkańca bo ci z układu i tak jak mają wolna amerykankę tak będą mieli, a koszt ich utrzymania to nie tylko pensje, ale uniformy, pojazdy, darmowe herbatki i kawki w biurze, prąd, woda, nagrody itp. itd.   NIE, NIE, i raz jeszcze NIE !!! pieniądze z naszych podatków niech „pójdą” lepiej na np. doświetlenie przejść dla pieszych w Sochaczewie i na przedmieściach bo w nocy często nie widać jak pieszy wchodzi na przejście także  na zwiększenie ilości kamer monitoringu  głównie w miejscach gdzie mogą wystąpić rażące naruszenia porządku publicznego – Panie i Panowie Policjanci których pracę i profesjonalizm szanuję wiedzą gdzie są niebezpieczne przejścia i gdzie są wspomniane miejsca. Tańsze to i nie zatrudnia się ludzi z układów, tak pomyślałam, ze komuś trzeba swoich ludzi upchnąć do ewentualnie nowej komórki org. UM. Milej soboty i niedzieli życzę Wam drodzy państwo ! (2019-11-29 12:09)
wkurzonywkurzony
0
Skąd ten pomysł? Czyście się czegoś nawąchali? Od takich spraw jest POLICJA. O ile dobrze pamiętam, to miasto miało fundusze przeznaczone na funkcjonowanie straży miejskiej przekazywać policji na wzmocnienie patroli. (2019-11-29 12:31)
robroyrobroy
0
nie (2019-11-29 14:56)
pawel-duplickipawel-duplicki
0
Hej.
Ponownie zatrudnili by swoich kolesi z klubu Orkan rugbistów niczym blok ekipa (2019-11-29 18:55)
JelczJelcz
+1
A w życiu te patafiany znow na ulicach Sochaczewa ..Nigdy..Ja na tych nierobów nie bede pracował..Juz raz byli i na nic sie nie przydali...Po co to ??? W innych mistach tez powoli to jest likwidowane bo to nieroby i nie wiadomo czym sie zajmuja teraz ..Fotoradary im zabrano ( i dobrze ) to co im zostalo ? Jedyne co wifzialem w innych miastach to zaimuja sie zwierzetami to im chwala za to...Dobieraja sie do debili co znecaja sue nad zwierzętami.. Tylko nachodzi pytanie !!! Czy tym powinna zaimowac sie straz miejska???? Dla mnie to ciecie i nie ma dla nich roboty.....Odpowiem na to pytanie tylko tak...NIEEEEEEEE !!!! (2019-11-29 22:18)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy