Strażacy podsumowali mijający rok

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Strażacy podsumowali mijający rok Spotkania, jubileusze sochaczew

W dniu 9 grudnia w sali konferencyjnej Gminnego Ośrodka Kultury odbyło się posiedzenie Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. W Strukturze Związku, który jest ogólnopolskim stowarzyszeniem zrzeszającym ochotnicze straże pożarne w celu reprezentowania ich interesów mieści się: oddział główny, oddział wojewódzki, oddział powiatowy oraz oddział gminny.  W skład oddziału gminnego wchodzą wszystkie jednostki OSP z terenu gminy. 


Posiedzenie kończące kolejny rok pracy Związku na szczeblu gminnym miało na celu podsumowanie mijającego roku oraz omówienie najpilniejszych spraw jednostek w roku następnym. Zadaniem priorytetowym było ustalenie terminów i omówienie zagadnień dotyczących zebrań sprawozdawczo-wyborczych w poszczególnych osp. Warto wiedzieć, że walne zebrania sprawozdawcze są najwyższą władzą jednostki i odbywają się zawsze w pierwszym kwartale nowego roku. 


Podstawowym celem walnego zebrania powinna być rzetelna ocena działalności stowarzyszenia w zakończonym roku i zaplanowanie działań, które będą tworzyć perspektywy dalszego rozwoju w roku kolejnym. Jeśli zebranie ma także charakter wyborczy – dokonuje się na nim wyboru nowych władz jednostki. Z początkiem nowego roku rozpoczyna się także kolejna edycja organizowanego przez ZOSP RP Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.


W 2016 roku odbędzie się już XXXIX edycja. W gminie przeprowadza się eliminacje szkolne i gminne, które wyłaniają uczestników dalszych etapów. Zarząd oddziału gminnego z udziałem dyrektorów szkół ustalił ich terminy. Podjęto decyzję, że Turniej na szczeblu gminnym z udziałem najlepszych uczestników eliminacji szkolnych odbędzie się 25.02.2016 r. Posiedzenie Zarządu było też okazją do podziękowań i życzeń. Dariusz Wojnowski reprezentujący oddział wojewódzki podziękował strażakom z gminy Iłów za całoroczną, piękną służbę. 


Z kolei wójt gminy Iłów docenił odważną i ofiarną pracę tutejszych strażaków, dzięki której udało się wiele uratować podczas kilku niebezpiecznych zdarzeń w mijającym roku. W porządku obrad posiedzenia zarządu znalazły się także odznaczenia. Za zasługi dla pożarnictwa odznaczeni zostali: Eugeniusz Wilczek – złoty medal (osp Brzozów), Dezyderiusz Gasik - srebrny medal (osp Łady), Przemysław Nowacki - brązowy medal (sekretarz gminy). Marzena Plichta - strażak wzorowy (OSP Ostrowce). W drugiej części spotkania przyszedł czas na opłatek i życzenia świąteczne, a także na skromny poczęstunek, na który uczestników posiedzenia zaprosił prezes oddziału gminnego Edward Krakowiak.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy