Strażacy ratują konia, który wpadł do studni

/ 2 komentarzy / 5 zdjęć
Zdjęcia i foto: Strażacy ratują konia, który wpadł do studni Interwencje i pomoc sochaczew

Wczoraj, 18 marca, sochaczewscy i młodzieszyńscy strażacy uczestniczyli w bardzo nietypowej akcji. Przed godz. 8.00 dyżurny komendy powiatowej otrzymał zgłoszenie od mieszkańca miejscowości Bibiampol, że na terenie jego gospodarstwa koń wpadł do studni. Strażacy musieli rozkopać studnię i zdjąć kolejne kręgi studni, by wyciągnąć młodą klacz.

 

Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia, na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Młodzieszynie. Do zdarzenia udał się także dowódca JRG PSP bryg. Tomasz Stasiak oraz naczelnik wydziału operacyjno-szkoleniowego mł. bryg. Maciej Bieńczyk.

 

Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że do odkrytej studni wpadł koń (roczna klacz o wadze ok. 400 kg) i znajduje się na głębokości 4 metrów. Działania zastępów w pierwszej fazie ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia.

 

Na miejsce zdarzenia wezwany został lekarz weterynarii oraz koparko-ładowarka. Dalsze działania polegały na sukcesywnym rozkopywaniu terenu wokół studni i zdejmowaniu poszczególnych kręgów studni – w sumie zdjęto 3 kręgi. Po dotarciu do zwierzęcia, założono mu pasy i przy pomocy koparko-ładowarki ewakuowano na zewnątrz. Koniem zajął się lekarz weterynarii.

 

Działania prowadzone przez 8 strażaków PSP i 7 strażaków OSP zakończono o godzinie 10:19.

 

Tekst i zdjęcia: kpt.T.Fijołek

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

basiulkabasiulka
0
Jaka wąska ta studnia. Mam nadzieję, że konik przeżyje. Brawa dla strażaków za tak duże zaangażowanie. (2015-03-19 18:11)
zetskizetski
0
Brawa dla ratowników! (2015-03-22 18:13)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy