Strażacy usuwali skutki burzy: na odcinku 50 m wiatr powalił 8 drzew

/ 9 zdjęć
Zdjęcia i foto: Strażacy usuwali skutki burzy: na odcinku 50 m wiatr powalił 8 drzew Pożary, straż pożarna sochaczew
+4

Wczorajszy wieczór okazał się bardzo pracowity dla strażaków, a to wszystko za sprawą burzy, która przeszła przez powiat sochaczewski. Druhowie wyjeżdżali wielokrotnie, aby usunąć powalone drzewa  czy też połamane gałęzie wiszące na liniach energetycznych. W miejscowości Andrzejów Duranowski na odcinku 50 m wiatr powalił aż 8 drzew.

Kilka minut po godzinie dwudziestej strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Budkach Piaseckich zostali zadysponowani do powalonego drzewa leżącego na jezdni w miejscowości Budki Piaseckie. Po 30 minutach druhowie zgłosili zakończenie działań do SK PSP Sochaczew i od razu dostali dyspozycję udania się do miejscowości Andrzejow Duranowski/Rokotów, gdzie również powalone drzewa uniemożliwiają przejazd drogą lokalną.

Jak relacjonuje OSP w Budkach Piaseckich:

- Po przybyciu na miejsce okazuje się, że na odcinku 50 m wiatr powalił aż 8 drzew i prosimy o wsparcie w postaci zastępu 639[M]74 z naszej jednostki. W działaniach trwających ponad 3 godziny udział brało 11 druhów.

Sporo pracy tego wieczoru mieli również strażacy z OSP w Paprotni, Teresina i Niepokalanowa. O godzinie 20:20 zostali zadysponowani do powalonego drzewa na dach domu w miejscowości Pawłówek.

Jak relacjonuje Wiceprezes Zarządu Gminnego OSP Tadeusz Szymańczak:

- Godz 20.24 zostaliśmy zadysponowani do usuwania skutków wichury do Pawłówka. Na miejscu była OSP Niepokalanów, a później dojechał OSP Teresin z podnośnikiem. Zwalone drzewo na dom koledzy rozebrali od góry. My odmeldowaliśmy się do Skrzelewa, aby usuwać połamane konary jak również gałęzie z linii energetycznej. Zrobiliśmy to turbiną powietrzną bez wchodzenia na linie energetyczną. Do bazy zjechaliśmy 22.30.


zdj. OSP Niepokalanów, OSP Budki Piaseckie 


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy