Zaloguj się do konta

Strażacy usuwali skutki burzy: na odcinku 50 m wiatr powalił 8 drzew

Redakcja
2020-07-11
Pożary, straż pożarna

Wczorajszy wieczór okazał się bardzo pracowity dla strażaków, a to wszystko za sprawą burzy, która przeszła przez powiat sochaczewski. Druhowie wyjeżdżali wielokrotnie, aby usunąć powalone drzewa  czy też połamane gałęzie wiszące na liniach energetycznych. W miejscowości Andrzejów Duranowski na odcinku 50 m wiatr powalił aż 8 drzew.

Kilka minut po godzinie dwudziestej strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Budkach Piaseckich zostali zadysponowani do powalonego drzewa leżącego na jezdni w miejscowości Budki Piaseckie. Po 30 minutach druhowie zgłosili zakończenie działań do SK PSP Sochaczew i od razu dostali dyspozycję udania się do miejscowości Andrzejow Duranowski/Rokotów, gdzie również powalone drzewa uniemożliwiają przejazd drogą lokalną.

Jak relacjonuje OSP w Budkach Piaseckich:

- Po przybyciu na miejsce okazuje się, że na odcinku 50 m wiatr powalił aż 8 drzew i prosimy o wsparcie w postaci zastępu 639[M]74 z naszej jednostki. W działaniach trwających ponad 3 godziny udział brało 11 druhów.

Sporo pracy tego wieczoru mieli również strażacy z OSP w Paprotni, Teresina i Niepokalanowa. O godzinie 20:20 zostali zadysponowani do powalonego drzewa na dach domu w miejscowości Pawłówek.

Jak relacjonuje Wiceprezes Zarządu Gminnego OSP Tadeusz Szymańczak:

- Godz 20.24 zostaliśmy zadysponowani do usuwania skutków wichury do Pawłówka. Na miejscu była OSP Niepokalanów, a później dojechał OSP Teresin z podnośnikiem. Zwalone drzewo na dom koledzy rozebrali od góry. My odmeldowaliśmy się do Skrzelewa, aby usuwać połamane konary jak również gałęzie z linii energetycznej. Zrobiliśmy to turbiną powietrzną bez wchodzenia na linie energetyczną. Do bazy zjechaliśmy 22.30.


zdj. OSP Niepokalanów, OSP Budki Piaseckie 


Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc