Studniówka w Ogrodniku

/ 5 zdjęć
+0

Polską tradycją jest, że na przełomie stycznia i lutego odbywają się szkolne bale studniówkowe. W Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego pierwsza z nich zorganizowana została 12 stycznia dla maturzystów z liceów, natomiast 19. odbyła się studniówka dla techników. Obydwie uroczystości zapisały się w historii szkoły jako udane.

Studniówka to bal, który odbywa się na sto dni przed najważniejszym w życiu ucznia egzaminem maturalnym. W balu udział biorą uczniowie klas maturalnych z osobami towarzyszącymi oraz zaproszonymi przez nich nauczycielami, którzy uczyli ich przez okres szkoły średniej. Pierwszym tradycyjnym od lat tańcem jest polonez w wykonaniu maturzystów. Do lamusa odeszły już czasy, kiedy to damska część maturzystek prezentowała się w białych apelowych bluzkach z kołnierzykiem i długim rękawem obowiązkowo w czarnej lub granatowej spódniczce zakrywającej kolana. Obecnie jest to bardzo wystawny - i nie boimy się użyć tego stwierdzenia - szykowny bal. Dominują kolory, niekiedy odkryte ramiona bądź plecy, niemalże wytworne makijaże oraz przepiękne fryzury.

Maturzyści z liceów z ZS RCKU bawili się na studniówce w sobotę, 12 stycznia w sali domu bankietowego Magnat w Sochaczewie przy ul. Warszawskiej. Maturzyści przygotowali program satyryczno-kabaretowy. Po uroczystym polonezie rozpoczął się bal a do tańca przygrywał zespół Sabat. Zabawa trwała od godz. 20. do rana.

Z kolei maturzyści techników ZS RCKU bawili się w kolejną sobotę, 19. stycznia w restauracji Zajazd na Rozdrożu w Nieborowie. Uczestników zabawiał zespół muzyczny AVANTI z Białegostoku, który przygrywa studniówkowym uczniom tej szkoły od lat. Tu uczniowie również przygotowali przedstawienie, tym razem kabaretowo–muzyczne tańcząc i śpiewając w góralskich strojach. Uczniowie bawili się od godziny 19.00 do białego rana.

- Egzamin maturalny to pierwszy krok do dorosłości. Po jego zdaniu absolwenci będą musieli wziąć na siebie odpowiedzialność za kształtowanie dalszych losów. Potrzeba nam mądrych, wykształconych i otwartych obywateli, którzy pełni energii będą przejmować od starszych pokoleń wyzwania stawiane przez współczesny świat. Zatem życzę wszystkim maturzystom, aby z uśmiechem i z pełnymi wiedzy umysłami pozytywnie zdali ten najważniejszy w życiu egzamin otwierający dorosłe życie - życzy wszystkim maturzystom starosta sochaczewski Tadeusz Koryś.

Oby wyniki matur były tak wspaniałe, jak bale studniówkowe.

 

0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy