Sukces teresińskich wolniaków

/ 21 zdjęć

W minioną sobotę, 20 września, w Teresinie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w stylu wolnym. Na matach Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji stanęło 90 zawodników z 40 klubów z całej Polski, w tym reprezentacji gospodarzy – Ludowego Klubu Sportowego Mazowsze Teresin. Sportowym zmaganiom przyglądał się i kibicował zapaśnikom Tadeusz Koryś, starosta sochaczewski.

W sobotę teresinianie mieli wielki powód do radości. LKS Mazowsze Teresin zdobył złoty medal w klasyfikacji drużynowej, uzyskując 57 punktów, czyli o 18 więcej od drugiej drużyny turnieju – Slavii z Rudy Śląskiej. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie waleczna postawa i sukcesy w klasyfikacji indywidualnej poszczególnych zawodników klubu. Na najwyższych stopniach podium stanęli Kamil Rybicki (w kategorii wagowej do 66 kg) oraz Robert Michta (kat. wag. do 74 kg). Wywalczyli złote medale i mistrzowskie tytuły w pełni zasłużenie. Z brązowymi krążkami turniej zakończyli Dominik Lubelski (kat. wag. do 50 kg), Michał Szymański (kat. wag. do 84 kg) i Mateusz Rywacki (kat. wag. do 120 kg).
Regionalnie triumfowało województwo mazowieckie, które uplasowało się na czele stawki w klasyfikacji uwzględniającej 13 województw. Mazowsze zdobyło 109 punktów, wyprzedzając aż o 28 Zachodniopomorskie.

Podczas turnieju Złotą Gwiazdą Polskiego Związku Zapaśniczego został uhonorowany wójt gminy Teresin Marek Olechowski. To wyróżnienie dla osób, które w sposób szczególny zasłużyli się dla rozwoju zapasów w Polsce.
Miłym punktem zawodów były oficjalne podziękowania i gratulacje od władz Zarządu LKS Mazowsze Teresin dla Kamila Rybickiego i Artura Albinowskiego, jego trenera. Kamil wywalczył brązowy medal na Mistrzostwach Europy Juniorów, które odbyły się w czerwcu w Katowicach. Wielki sukces zawodnika LKS Mazowsze Teresin docenił również starosta Tadeusz Koryś, który wręczył mu list gratulacyjny i upominek.