Sukcesy brydżystów "Piasta" w Szczyrku

Zdjęcia i foto: Sukcesy brydżystów "Piasta" w Szczyrku Inne sporty sochaczew

W dniach 06 - 10 listopada w Szczyrku odbyły się dwie ważne imprezy w brydżu młodzieżowym.

Pierwsza to coroczny XIV już Młodzieżowy Festiwal Brydżowy o Puchar Podbeskidzia. W festiwalu uczestniczyła liczna, bo dwunastoosobowa ekipa „Piasta”. Eliminacje zostały rozegrane w obrębie kategorii wiekowych: U-15, U-20 i U-28. W kategorii U-15, w stawce 29 par z dużą przewagą zwyciężyli Kacper Kopka i Michał Maszenda. Wyniki naszych pozostałych par:

15. Maria Osmolak i Kamila Kiraga

21. Zuzanna Pęsiek i Karolina Kowalska

26. Jakub Dziuba i Jakub Zatorski

W pozostałych kategoriach wiekowych nasze pary zajęły miejsca:

                30. Karolina Kupczyk i Wiktor Witkowski (U-20)

                17. Dariusz Olejnik i Przemysław Nitek (U-28)

Do finału, w którym wzięło udział od 4 do 6 najlepszych par z każdej kategorii, awansowali Kacper z Michałem. Niewiele brakowało a sprawiliby dużą niespodziankę. Ostatecznie zajęli bardzo dobre 4 miejsce, przegrywając „brąz” o 0,01 %. W odbywających się równolegle turniejach „pocieszenia” bardzo dobrze spisały się nasze młodziczki Kamila Kiraga i Karolina Kowalska – 5 miejsce oraz Maria Osmolak i Zuzanna Pęsiek – 6 miejsce .

W klasyfikacji końcowej festiwalu (87 par i 25 klubów) „Piast” zajął 7 miejsce

                Druga impreza to rozgrywane od 8 do 10 listopada pierwsze kryterium kadr narodowych będące pierwszą eliminacją do reprezentacji na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata we Włoszech i Mistrzostwa Europy na Łotwie.

W kategorii młodzików (U-15) wystąpiły Marysia Osmolak i Kamila Kiraga. Dziewczyny dzień wcześniej odebrały nagrodę dla najmłodszej pary festiwalu a w rozgrywkach kadrowych uplasowały się na 13 pozycji wśród 16 startujących.

 Kacper i Michał, mimo że są młodzikami decyzją trenerów startowali w kategorii U-20. Wśród 24 par zajęli doskonałe 2 miejsce, potwierdzając duże możliwości.

wyniki     zdjęcia        wyniki kadr

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy