Super koncert grupy QUITUS

/ 13 zdjęć
Zdjęcia i foto: Super koncert grupy QUITUS Koncerty i muzyka sochaczew
+8

To była prawdziwa uczta nie tylko dla fanów południowoamerykańskich rytmów. Ekwadorska grupa QUITUS, która wystąpiła w piątek w sali widowiskowej MOK w Chodakowie udowodniła, że język tańca jest piękny, uniwersalny, zrozumiały pod każdą szerokością geograficzną…
Przed koncertem głos zabrał burmistrz Piotr Osiecki, który przypomniał, że występ ekwadorskiego baletu to pierwsza z serii imprez pod wspólną nazwą Sochaczewska Jesień Kulturalna 2011. Zachęcał do udziału w następnych wydarzeniach, takich jak Festiwal Chopinowski, Sochaczewski Laur, projekcje filmów, piknik archeologiczny itd.

Gości oklaskiwał m.in. Fabián Valdivieso Eguigurena, Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Republiki Ekwadoru w Polsce, który menadżerowi zespołu Quitus wręczył specjalne podziękowania za szczególny wkład grupy w promowanie ekwadorskiej kultury. Jak zaznaczył, Quitus to światowa marka a każdy ich występ przysparza wielu wzruszeń.

Po koncercie był czas na rozmowę o dalszej współpracy miasta z Ambasadą Ekwadoru. Burmistrz na pamiątkę spotkania przekazał Ambasadorowi album z fotografiami Sochaczewa i płytę z muzykę Fryderyka Chopina. Ambasador zrewanżował się zbiorem opowiadań Raúla Péreza Torresa, jednego z najbardziej uznanych ekwadorskich pisarzy na świecie pt. „Ostatnie dzieci bolera”.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy