Super Maraton Złocista Kopuła

Zdjęcia i foto: Super Maraton Złocista Kopuła Kolarstwo sochaczew

Już po raz 11. odbył się Super Maraton Rowerowy "Złocista Kopuła" na trasie Sochaczew-Licheń-Sochaczew. W tegorocznej edycji w dniach 2-3 sierpnia dwójka dzielnych kolarzy z Klubu Maratończyka "Aktywni" Sochaczew - Ryszard Nowakowski i Jan Kocimski - zmierzyła się dystansem blisko 330 kilometrów. Na szczególną uwagę zasługuje wiek amatorów dwóch kółek. Panowie Rysiek i Janek już dawno pożegnali się z 60-oma latami!! Wyczyn to nie lada w historii naszego skromnego Klubu i Miasta.
O poranku dnia 2 sierpnia cyklistów "przywitała" zbawienna mgła. Mgła, która jak wspominał Jan - "przyjemnie chłodziła, a pierwsze promienie słońca pojawiły się dopiero w Licheniu". Imponować mogło również zdrowe tempo, którym rozpędzali swoje kolarzówki.
Rysiu Nowakowski wspominał -,,wyjazd bez przykrych przygód, a tempo oscylowało w granicach 29 km/h".
Droga powrotna nie była już ,,usłana różami". W wieczornej rozmowie Janek powiedział: Dojechaliśmy szybko. Na miejscu byliśmy już po 13. Wypoczywamy. Chcielibyśmy aby jutro tylko nie było wiatru". Wiatr niestety był powstrzymujący rozpędzoną dwójkę ,,Aktywnych". Do tego doskwierający upał, który osłabiał mięśnie.

Na słowa pochwały zasługuje też hojne Starostwo Powiatowe jak i Pan Henryk Kubicz jako kierowca pilotujący kolarzy. Tu podziękowania dla Zespołu Specjalnych w Erminowie, z którą ,,Aktywni" są zaprzyjaźnieni.

Na mecie na Placu Kościuszki na ,,bohaterów" oczekiwały Beata, Małżonka Ryszarda i Prezes KM,,Aktywni", który wyróżnił Rysia i Jana okazałymi medalami (dyplom autorstwa Vice-prezes Beaty Szustkiewicz i medal otrzymał też Pan Henryk).

Uśmiechnięci choć naturalnie zmęczeni dzielili się swoimi wrażeniami z przejechanych wspólnie ponad 330 kilometrów. Wielkie brawa i słowa uznania !!!

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy