Świąteczna Przystań

/ 4 zdjęć
Zdjęcia i foto: Świąteczna Przystań NGO lokalne sochaczew

Kolejny, już szósty raz podopieczni stowarzyszenia 'Przystań', ich rodzice, rodzeństwo, a także wychowawcy, członkowie stowarzyszenia, sympatycy oraz - podkreślmy to - dobroczyńcy, spotkali się 16 grudnia przy suto zastawionym stole, dzieląc się jedzeniem, słodyczami, ale przede wszystkim DOBRYM SŁOWEM, opłatkiem i sercem.

W przygotowanie uroczystego spotkania, przedświątecznej wigilii Bożego Narodzenia, zaangażowali się stali członkowie organizacji, ale też wielu nowych uczestników tej niezwykłej wspólnoty. Niemało wysiłku w zorganizowanie przedsięwzięcia włożyła szefowa stowarzyszenia Irena Repsz, wychowawczyni placówki Dagmara Witte-Kubik, ale także wiele osób nie związanych na codzień ze świetlicą, z których to osób wiele było po raz pierwszy, jak choćby nowi członkowie stowarzyszenia, od pierwszych dni niezwykle aktywni i zaangażowani w pracę wspólnoty. I nie chodzi przecież jedynie o przygotowanie żywności, bo także wiele wysiłku kosztowało urządzenie, wystrojenie pomieszczeń, a także wiele innych elementów krótko świecącej gwiazdki wigilijnej, co zabłysła na ulicy Chopina.

Wokół stołu zgromadzili się razem z podopiecznymi stowarzyszenia 'Przystań' wierni sympatycy, dobrodzieje, żeby wymienić przynajmniej wspaniałych przyjaciół organizacji z 'Ziemi Sochaczewskiej' w osobie Pani redaktor Jolanty Sosnowskiej. Wdzięczni jesteśmi też za obdarowanie najmłodszych: Pani Danucie Pręgowskiej (MOPS), pastorowi Sławomirowi Matczakowi (Kościół Boży w Chrystusie), Panu Józefowi Chocianowi (PSS Społem), Państwu Janinie i Zbigniewowi Bogdanom (sklep spożywczy w Chodakowie), a także Urzędowi Miasta reprezentowanemu w czasie wigilii przez jego sekretarza.

Dzieci otrzymały wspaniałą niespodziankę, bo aż po dwie obfite paczki przygotowane przez przez pastora Matczaka oraz przez redakcję 'Ziemi Sochaczewskiej', którą reprezentowała pani Sosnowska.

Wdzięczni za podarki, podopieczni zaprezentowali przepiękne jasełka, do których przygotowywali się przez wiele tygodni.

Uroczystość zaszczycili Swoją obecnością także przyjaciele z Wielkiej Brytanii, wieloletni sympatycy i darczyńcy, Państwo Violett i Tadeusz Kapochkin, którzy przybyli do Polski specjalnie na spotkanie z podopiecznymi stowarzyszenia. Uroczystość pobłogosławił oraz obdarował obrazkami kolędowymi ks. Proboszcz parafii chodakowskiej prałat Jan Kaczmarczyk. Wigilia piątkowa to oczywiście jedynie próba generalna przed właściwym świętem, ale jakże ważna próba... To spotkanie hartujące, ćwiczące ducha i serce wielu ludzi. Wszystko po to, byśmy nie zapomnieli o prawdziwym sensie świąt Narodzin Boga, który wybrał nie salony i pałace, ale zimną, ubogą szopę.

W atmosferze serdeczności pragniemy wszystkim Przyjaciołom Stowarzyszenia PRZYSTAŃ złożyć życzenia prawdziwej radości ze spotkania z człowiekiem i łaski odnalezienia w jego twarzy tego światła, które biło z betlejemskiego żłóbka. Niech nadchodzące święta przyniosą wszystkim mieszkańcom Sochaczewa wiele powodów do prawdziwej radości.

- Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia 'Przystań'

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy