Świąteczne Kolędowanie w Sochaczewskiej Szkole Muzycznej - 17.12.2012

/ 7 zdjęć
Zdjęcia i foto: Świąteczne Kolędowanie w Sochaczewskiej Szkole Muzycznej - 17.12.2012 Koncerty i muzyka sochaczew
+2

W sobotę 15 grudnia 2012 roku przy całkowicie wypełnionej widowni w sali koncertowej sochaczewskiej szkoły muzycznej odbył się bożonarodzeniowy koncert w wykonaniu połączonych Chórów Szkoły Muzycznej I i II stopnia oraz Orkiestry Kameralnej II stopnia.

Wśród przybyłych gości znaleźli się : Halina Pędziejewska - Przewodnicząca Rady Powiatu Sochaczewskiego, Piotr Osiecki - Burmistrz Miasta Sochaczewa oraz Marek Fergiński – vice Burmistrz Miasta Sochaczewa.

Wszystkich zebranych gości powitała Dyrektor Szkoły Joanna Niewiadomska-Kocik, która rozpoczynając koncert złożyła jednocześnie życzenia świąteczne dla zebranej publiczności.

Nastepnie głos zabrał Burmistrz Miasta Sochaczewa-Piotr Osiecki, który wraz z Przewodniczącą Rady Powiatu – Haliną Pędziejewską, podkreślając uroczysty charakter koncertu, życzyli zebranym spokojnych i wesołych świąt spędzonych w rodzinnym gronie.

Dalsza cześć wieczoru należała do wykonawców. Chór II stopnia zaśpiewał kolędy i pieśni z różnych stron świata : Lulajże Jezuniu, Deck the Hall , Glorious Kingdom, Jingle Bells. Chórowi akompaniował Tomasz Brzozowski.

Kolejnym punktem koncertu był występ Orkiestry Kameralnej II st. prezentującej utwory bożonarodzeniowe.

Kluczowym punktem koncertu była opowieść o narodzinach Jezusa. W rolę aktorów wcielili się uczniowie szkoły średniej ,  oprawę muzyczną przedstawienia stanowiły kolędy w wykonaniu Chórów i Orkiestry.

Wzruszona publiczność włączyła się w wykonanie finałowej kolędy Bóg się Rodzi i obdarzyła wykonawców owacjami na stojąco.

Reżyserem przedstawienia oraz dyrygentem chóru była  Iwona Niemyjska, orkiestrę przygotował i całość poprowadził Daniel Zieliński.

Po raz kolejny byliśmy świadkami wspaniałego występu uczniów PSM . Iwonie Niemyjskiej, Danielowi Zielińskiemu oraz Wam droga młodzieży składamy gratulacje za trud i poświęcenie, ciesząc się jednocześnie z Waszego zaangażowania i pasji.

Jesteśmy z Was dumni .

Anna Wróblewska

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Państwowa Szkoła Muzyczna w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy