Świąteczne Kolędowanie W Sochaczewskiej Szkole Muzycznej - 18.12.2013

W środę 11.XII. i w piątek 13.XII. w sali koncertowej sochaczewskiej szkoły muzycznej odbyły się bożonarodzeniowe koncerty. W pierwszym z nich udział wzięły najmłodsze dzieci (klasy I-III szkoły I stopnia) oraz dziecięca orkiestra smyczkowa.

Wszystkich zebranych powitała dyrektor szkoły Joanna Niewiadomska-Kocik a następnie zapowiedziała czekające na swój występ dzieci.

Przy wypełnionej po brzegi Sali koncertowej, piosenki bożonarodzeniowe zaprezentowały kolejno klasy I, II, i III przygotowane przez Małgorzatę Miłkowską–Cieśla oraz Dagnę Czajkowską. Wdzięczne prezentacje zostały przyjęte w pełni zasłużonymi, gromkimi brawami.

Przedstawienie jasełkowe, to następna część koncertu. Opowieść o Bożym Narodzeniu wprowadziła publiczność w zadumę, ale także w dobry humor, wszak przedstawienie było nieco uwspółcześnione. Występującym dzieciom towarzyszył chórek najmłodszych uczniów szkoły, a akompaniowała im mała orkiestra smyczkowa. Reżyserem przedstawienia oraz dyrygentem była Iwona Niemyjska.

Na zakończenie koncertu przyjętego jak zwykle bardzo ciepło przez publiczność, dyrektor Joanna Niewiadomska-Kocik podziękowała za wspaniały występ oraz złożyła zebranym świąteczne i noworoczne życzenia.

Podobna uroczystość odbyła się w piątek 13.XII.2013r. Wykonawcami były połączone chóry Szkoły Muzycznej I i II stopnia oraz orkiestra kameralna szkoły II stopnia.

Licznie zgromadzoną publiczność powitała dyrektor Joanna Niewiadomska-Kocik, która podkreśliła wyjątkowość tego koncertu, ale i czasu, który zbliża nas do Świąt Bożego Narodzenia.

Po Jej wystąpieniu głos zabrał Burmistrz Miasta Sochaczewa - Piotr Osiecki, który wraz z Przewodniczącą Rady Powiatu – Haliną Pędziejewską, podkreślając uroczysty charakter koncertu i zbliżających się świąt, życzyli zebranym spokojnego czasu spędzonego w rodzinnym gronie. Do życzeń dołączył się także proboszcz sochaczewskiej parafii ks. Piotr Żądło, a zwracając się do młodzieży podkreślił znaczenie i sens Bożego Narodzenia.

Dalsza część wieczoru należała do wykonawców. Utworami bożonarodzeniowymi powitała wszystkich orkiestra kameralna, a w następnej części dzieci i młodzież przedstawili opowieść o Narodzeniu Pana. Oprawę muzyczną przedstawienia stanowiły kolędy w wykonaniu Chórów i Orkiestry. Wzruszona publiczność włączyła się w wykonanie finałowej kolędy Bóg się Rodzi, po czym obdarzyła wykonawców owacjami na stojąco.

Przedstawienie wyreżyserowała oraz przygotowała chóry Iwona Niemyjska, orkiestrę przygotował i całość poprowadził Daniel Zieliński. Po raz kolejny byliśmy świadkami wspaniałego występu młodzieży naszej szkoły.

Iwonie Niemyjskiej, Danielowi Zielińskiemu oraz Wam droga Młodzieży składamy gratulacje za trud i poświęcenie, ciesząc się jednocześnie z zaangażowania i pasji, jaka emanowała od Was w czasie koncertu!

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Państwowa Szkoła Muzyczna w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy