Świąteczno-Noworoczny Turniej Par Deblowych im. Ryszarda Żurka.

/ 5 zdjęć
Zdjęcia i foto: Świąteczno-Noworoczny Turniej Par Deblowych im. Ryszarda Żurka. Tenis sochaczew

Okres międzyświąteczny dla sochaczewskich tenisistów już od ponad piętnastu lat jest  okazją do rywalizacji w najbardziej prestiżowym obok mistrzostw Sochaczewa turnieju. W tym roku do Świąteczno-Noworocznego Turnieju Par Deblowych im. Ryszarda Żurka zgłosiło się dwadzieścia osób. Zawodnicy rywalizowali przez cztery dni w hali sportowej sochaczewskiego "Ogrodnika". Były emocje, niespodzianki oraz tradycyjnie już bardzo sympatyczna i przyjacielska atmosfera.
W pierwszym turniejowym spotkaniu odnotowaliśmy niespodziankę. Rafał Skrobosz i Ariel Lisowski wygrali po trzech tie-breakach z rutyniarzami Jerzym Poczobutem i Pawłem Rogowskim. Na tym samym etapie rozgrywek z dobrej strony pokazali się Tomasz Dasiewicz i Marcin Kubiak, którzy w tenisa zaczęli grać dwa lata temu. Przegrali wyraźnie swój mecz z Kacprem Przyłuckim i Patrykiem Kmiecińskim ale  pokazali dobry tenis i wszyscy zauważyli postęp jaki zrobili w ciągu ostatniego roku. W ćwierćfinale odpadli ubiegłoroczni zwycięzcy turnieju Roman Salamon z Żyrardowa i Jakub Załuski z Teresina. Ich pogromcami okazali się Hubert Konecki i Mateusz Parśniak, którzy w turnieju prezentowali znakomitą formę. Szkoda, że nie mogli zagrać w meczu półfinałowym. Turniej zakończył się zwycięstwem Roberta Górskiego i Dariusza Petrykowskiego, którzy w meczu finałowym pokonali 7:6(6), 4:6, 10:8 Sławomira Jamkę i Sławomira Dorywalskiego. Spotkanie było bardzo wyrównane i interesujące z dobrymi serwisami oraz ze skuteczną grą przy siatce. Świetny mecz zagrali także zawodnicy rywalizujący o miejsce trzecie. Hubert Konecki i Mateusz Parśniak wygrali z Sebastianem Poświatą i Marcinem Cybulskim 6:4, 6:4.

Dwunasta edycja Turnieju Świąteczno-Noworocznego Par Deblowych im. Ryszarda Żurka to już historia. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, za ambitną grę i zdrowe emocje, które widoczne były podczas każdego meczu.  Szczególne podziękowania kierujemy do dyrekcji "Ogrodnika" oraz Starostwa Powiatowego, którzy udostępnili nam halę sportową na turniej oraz do Pani Danuty Żurek za ufundowanie nagród dla najlepszych zawodników.  Sochaczewskie Towarzystwo Tenisowe zaprasza wszystkich chętnych do gry w tenisa. Szczegółowe informacje dotyczące naszej działalności dostępne są na stronie internetowej po adresem: www.tenissochaczew.pl.

 

STT

www.tenissochaczew.pl.


Wyniki turnieju:

I runda

  • Rafał Skrobosz/Ariel Lisowski - Jerzy Poczobut/Paweł Rogowski 7:6(5), 6:7(5), 10:8
  • Patryk Kmieciński/Kacper Przyłucki - Tomasz Dasiewicz/Marcin Kubiak 6:0, 6:1

II runda

  • Sławomir Dorywalski/Sławomir Jamka - Patryk Kmieciński/Kacper Przyłucki 6:2, 6:3
  • Hubert Konecki/Mateusz Parśniak - Roman Salamon/Jakub Załuski 7:5, 6:4
  • Robert Górski/Dariusz Petrykowski - Rafał Skrobosz/Ariel Lisowski 6:2, 6:3
  • Sebastian Poświata/Marcin Cybulski - Sławomir Szęszoł/Adam Szczypiński 6:0, 7:5

Półfinały

  • Robert Górski/Dariusz Petrykowski - Marcin Cybulski/Sebastian Poświata 6:2, 6:4
  • Sławomir Jamka/Sławomir Dorywalski - Hubert Konecki/Mateusz Parśniak v.o.

Mecz o III miejsce.

  • Hubert Konecki/Mateusz Parśniak - Marcin Cybulski/Sebastian Poświata 6:4, 6:4

Finał

  • Robert Górski/Dariusz Petrykowski - Sławomir Jamka/Sławomir Dorywalski 7:6(6), 4:6, 10:8

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy