Świąteczny Kiermasz

/ 4 zdjęć
Zdjęcia i foto: Świąteczny Kiermasz Historia i tradycja sochaczew

Pomoc to najważniejszy i najwspanialszy uczynek, którym możemy darzyć inne osoby. Właśnie dlatego w dniach 5-6 grudnia 2016r. w naszej szkole odbył się kiermasz ozdób świątecznych.

Celem kiermaszu było zebranie pieniędzy na paczki świąteczne dla wychowanków Środowiskowego Ogniska Wychowawczego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Chodakowie.

W tych dniach uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami mogli zakupić piękne, własnoręcznie wykonane ozdoby. Radościom naszym nie było końca. Z godziny na godzinę do naszej puszki przybywało coraz więcej pieniędzy, a ozdoby ku naszemu zdziwieniu rozchodziły się, jak przysłowiowe świeże bułeczki.

Byliśmy bardzo zadowoleni, ponieważ każdy z kupujących mógł podczas kiermaszu znaleźć coś dla siebie i tym samym stać się darczyńcą.

Zbiórka zakończyła się sukcesem. Pokaźną sumę, zebraną podczas kiermaszu, przekazaliśmy na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Potwierdzeń na temat potęgi pomocy można dawać tysiące. Najważniejsze to zrozumieć czym ona jest. Pomoc innym może przezwyciężyć wszystko. Jest także uczynkiem, którego nic nie zniszczy, a przede wszystkim magią, dzięki której na twarzach potrzebujących pojawi się uśmiech.

Kiermasz zorganizowany został przez uczniów klasy 2LO - Annę Góralczyk, Agatę Cieślak, Emilię Zwolińską, Konrada Pakułę, Mateusza Łukasika, Bartka Trojanowskiego.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy