Światła na Gawłowskiej: miasto chce budowy nawet bez inwestora

/ 15 komentarzy
Zdjęcia i foto: Światła na Gawłowskiej: miasto chce budowy nawet bez inwestora Inwestycje sochaczew

Jedna z najbardziej wyczekiwanych przez mieszkańców miasta i powiatu inwestycji – budowa sygnalizacji świetlnej na wyjeździe z ulicy Gawłowskiej oraz dokończenie remontu samej ulicy zbliża się wielkimi krokami. Miasto i powiat podpisały niedawno porozumienie, na podstawie którego określono zakres zaangażowania obu stron w tę inwestycję.

Miasto zgodnie z ustaleniami i decyzją Rady Miejskiej przekaże powiatowi 400 tysięcy złotych, które powinny w całości pokryć koszty budowy sygnalizacji na jednym z najbardziej zatłoczonych skrzyżowań w mieście i powiecie. Inwestycję realizować będzie powiat. Swoją cegiełkę w przebudowę skrzyżowania miał włożyć także prywatny inwestor, który chce na terenie dawanego tzw. „Metalowca” budować market. Miasto wydając warunki zabudowy dla firmy zobowiązało ją m.in. do sfinansowania na swój koszt budowy prawoskrętu z ulicy Gawłowskiej w Płocką.

W piątek okazało się jednak, że inwestor na razie nie chce realizować projektu, choć jeszcze w maju deklarował, że jest gotów do współuczestniczenia w przebudowie świateł i skrzyżowania. Na dziś nie ma bowiem chętnych na market przy Gawłowskiej. Jak jednak zapewniają władze miasta, to nie powinno w żadnym razie mieć znaczenia dla terminu rozpoczęcia prac. Paradoksalnie może je nawet przyspieszyć.
- Projekt, który został wybrany i zatwierdzony zarówno przez nas jak i starostwo jeszcze jesienią 2011 zakładał budowę świateł bez prawoskrętu. Dopiero później pojawił się prywatny inwestor. Wobec jego wycofania się, możemy więc realizować bez przeszkód umowę, którą podpisaliśmy ze starostwem i realizować wykonany przez nas wspólnie projekt wyjazdu z Gawłowskiej – mówi naczelnik Wydziału Inwestycji UM Urszula Cielniak.
- Od początku uważaliśmy, że nie można wiązać przeprowadzenia tej inwestycji z zamierzeniami prywatnego inwestora, jak chciał starosta, bo to mogłoby skończyć się odłożeniem tej niezwykle ważnej i potrzebnej całej społeczności miasta i powiatu budowy na „święte nigdy”. Dziś widać, że mieliśmy rację - dodaje wiceburmistrz Stanisław Wachowski, odpowiedzialny w mieście za inwestycje.
- Miasto nie wycofuje się z żadnego punktu porozumienia zawartego z powiatem. Przekazujemy 400 tysięcy starostwu i oczekujemy jak najszybszego ogłoszenia przetargu na prace. Wszystko jest przecież gotowe - uważa burmistrz Piotr Osiecki.
- Zobowiązania, które nałożyliśmy na inwestora nie wygasają. Gdy zdecyduje o budowie marketu, będzie musiał wykonać na swój koszt prace, do których jest zobligowany warunkami zabudowy, w tym budowę prawoskrętu - dodaje Urszula Cielniak.
- Dziś obowiązkiem obu samorządów miejskiego i powiatowego jest jak najszybsze rozwiązanie problemu wyjazdu z ulicy Gawłowskiej. Oczekuję od Pana starosty szybkich działań w tej kwestii - kończy burmistrz Piotr Osiecki.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (15)

kacperskyykacperskyy
0

mysle ze te swiatla juz dawno by powstaly gdyby nie beznadziejny pomysl budowania ronda w chodakowie czy np wstawienie wysepki kolo bajlandii.


czyj to byl pomysl i ile kasy na to poszlo?? realizowane sa bezsensowne inwestycje na ktore marnowane sa pieniadze a tam gdzie na prawde potrzeba cos zrobic czeka sie latami.


nie wspomne juz o rondzie kolo wiaduktu.

(2012-06-15 13:22)
PensuPensu
0
Ty kacperskyy budowa ronda w chodakowie była potrzebna,nie wypisuj bzdur ,bezsensowna to była Twoja wypowiedź, lepiej nie myśl tyle bo Ci żyłka peknie.. (2012-06-15 14:13)
GRZECHGRZECH
0
Rondo w chodakowie jest jak najbardziej potrzebne. Najwydajniejszy rodzaj skrzyżowania.
Zróbcie tu też rondo.
Będzie tańsze i wydajniejsze.
Ale co tu będę walił w klawisze. Włodarze zrobią teraz po swojemu po to aby za kilka lat ktoś kolejny robił tam rondo.
(2012-06-15 15:34)
kacperskyykacperskyy
0

pensu co masz na popracie swojej wypowiedzi.. bo "bardzo potrzebna... to jest flaszka zulowi"


jezdze tamta trasa co najmniej 11 lat i nie siej popeliny bo korkow gigantycznych nigdy tam nie bylo.


pomysl troche chlopie. zobacz co masz na gawlowskiej! szpital + zobacz jak rozbudowuje sie tamta strona sochaczewa.. coraz wiecej mieszkancow i wszyscy chca dojechac albo do miasta albo wyjechac z tzw "pragi" w strone lowicza lub wawy najblizsza droga.


nigdy nie stales chyba tam w korku skoro twierdzisz ze rondo w chodakowie bylo bardziej potrzebne niz swiatla na gawlowskiej.


nie jestem przeciwnikiem a niech sobie bedzie tylko moim zdaniem priorytetem powinna byc gawlowska i tam przelane fundusze a nie rondo ktorego budowa przyspieszyla wyjazd moze o 20 sek gora minuta.

(2012-06-15 15:45)
pokora80pokora80
0
Popieram Pensu i Grzecha moim zdaniem rondo w Chodakowie było i jest potrzebne, tak samo jak zrobienie nowej drogi na skrzyżowaniu wyszogrodzka z mostową. Oczywiści na gawłowskiej też jest potrzebne nowe rozwiązanie i to bardzo i chyba lepsze by było tam rondo niż światła.
(2012-06-15 17:31)
robroyrobroy
0
dodam od siebie jeszcze raz-śmiałem się z budowy ronda w Chodakowie-i tu walę barankiem o ścianę!-miejsca nie było i niby ten krowi placek miał się zmieścić? zmieścił się!! i się sprawdza!!przy gminie (Tesco+Globi) inwestorzy też zrobili rondo-mistrzostwo-bez zatrzymywania ruchu!i chodzi jak burza,nie ma kolejek,korków-czy mam jeszcze po raz siódmy zamieścić zdjęcia rond które wklejałem?
(2012-06-15 20:19)
dragon36dragon36
0
popieram tu robroya nie wiem czemu włodaże naparli się na te światła tylko rondo zda tam egzamin ,no nie do końca jeśli chodzi o korki ,tylko o wyjazd z Gawłowskiej tu chodzi ,światła to tylko ten wyjazd poprawią nic więcej korki jak były tak będą . (2012-06-15 20:30)
felczyfelczy
0
Nareszcie coś się ruszyło w sprawie ul. Gawłowskiej od 15 lat trzeba było się męczyć, później pobudowano obwodnicę i było troszkę lepiej. Myślę, że światła nie będą złym pomysłem, ale chyba rzeczywiście rondo było by lepsze. Pożyjemy zobaczymy. 
PS. nie ma co się spierać co było ważniejsze tu czy Chodaków, ważne, że coś się robi. (2012-06-18 09:59)
MasłowskiMasłowski
0

Jak już wielokrotnie było tu pisane światła poprawią bezpieczeństwo dla wyjeżdżających z ul. Gawłowskiej. Nie zmniejszą się poranne i popołudniowe zatory na moście w kierunku miasta. Dodam, że budowa ronda nie była możliwa przy ul.Gawłowskiej. Rondo mogło jedynie powstać na skrzyżowaniu Łowicka-Płocka zarządzanym przez burmistrza.


Trudno też zrozumieć wypowiedź wiceburmistrza Wachowskiego cyt."Od początku uważaliśmy, że nie można wiązać przeprowadzenia tej inwestycji z zamierzeniami prywatnego inwestora."  Jest to dość sprzeczne stanowisko z polityką miasta wobec inwestorów dla których to Sochaczew ma być przyjazny.


Moim zdaniem rozsądne było połącznie tych dwóch inwestycji z racji na fakt, że byłyby jedne utrudnienia na czas budowy. Szkoda, że inwestor czasowo zawiesił swoje plany. W takim przypadku czas rozpocząć realizację budowy sygnalizacji świetlnej.

(2012-06-18 19:50)
mefistomefisto
0
Panie Masłowski proszę napisać czemu nie można budować ronda na Gawłowskiej?Co stoi na przeszkodzie? bo nikt tu nie chce odpowiedzieć, w Panu jedyna nadzieja. (2012-06-18 20:19)
MasłowskiMasłowski
0

Nie można wybudować ronda na Gawłowskiej gdyż brak jest odpowiednio dużego terenu. Celowo użyłem "dużego terenu" z racji na istniejący w tym miejscu układ dróg i duże natężenie ruchu.Przy Gawłowskiej koszt ronda mógłby przekroczyć kilkakrotnie wartość kilku sygnalizacji. Są tam też dwa punkty handlowe, linia energetyczna i prywatne działki.


 Jak już pisałem, jedynym miejscem na rondo jest obecne skrzyżowanie Łowicka-Płocka. Bez potrzeby wykupu gruntu.


Przyznam, że budowa ronda jedynie w konfiguracji z nowym mostem może rozładować poranne i popołudniowe szczyty. Dodam, że kolejne lata wraz z dalszą ekspansją budowlaną na Altance muszą wymusić budowę nowej przeprawy mostowej. Spadnie to na miasto. Inaczej grozi nam zapaść komunikacyjna. Mamy duże zaległości. Z tego co widzę na bazie nowych planów przestrzennych, to mieszkanie po stronie Gawłowskiej w kierunku Altanki i dalej może stać się baardzoo uciążliwe.   

(2012-06-18 22:45)
robroyrobroy
0
Panie Pawle,we wcześniejszych rozmowach przyznał pan że eksperci zarekomendowali rondo(koszt i funkcjonalność),jakie tereny prywatne trzeba by wykupić? na Płock dwa pasy ruchu,z Łowicza dwa pasy ruchu może teraz prace wykonywane na zjeździe z Łowickiej do Sochaczewa(przed sklepem Józefa-nie wiem czy tam rury kładą czy coś dostawią) mają na celu ograniczenie powierzchni drogi?  http://kwejk.pl/obrazek/318687
(2012-06-19 08:37)
robroyrobroy
0
sorry-znów trzeba zaznaczyć skopiować i wkleić,już któryś raz mi się nie udaje:-((
(2012-06-19 08:39)
jerzyk2205jerzyk2205
0
Miasto zgodnie z ustaleniami i decyzją Rady Miejskiej przekaże powiatowi 400 tysięcy złotych, które powinny w całości pokryć koszty budowy sygnalizacji na jednym z najbardziej zatłoczonych skrzyżowań w mieście i powiecie. Niezbędnym warunkiem, aby powiat mógł ogłosić przetarg na wyłonienie wykonawcy jest wymóg dysponowania pełną kwotą pieniędzy przeznaczonej na inwestycję  przez ogłaszającego przetarg . Ponaglanie więc powiatu przez miasto, kiedy nie przekazało się jeszcze tych 400 tys.zł brzmi populistycznie i nie tworzy klimatu deklarowanej współpracy.
(2012-06-19 20:48)
mefistomefisto
0
Panie Pawle,dziękuję za odpowiedź, ale w moim przekonaniu jak i wielu na tym forum rondo to lepsze i tańsze rozwiązanie.Dwa punkty handlowe mają przed sobą taki teren który nie należy do nich a który można wykorzystać na rondo.Linię elektryczną można schować do ziemi i po kłopocie a poza tym jakiś asfalt już tam leży więc załatać dziury i pomalować pasy a potem jeżdzić w kółko.Jesli chodzi o kosztorysy to w zależnosci jak chcemy tak je zrobimy i wmawianie nam ze rondo jest droższe nie mieści mi się w głowie.Pozdrawiam (2012-06-19 20:52)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy