Światła przy Kauflandzie – odpowiedź na interwencję

/ 11 komentarzy
Zdjęcia i foto: Światła przy Kauflandzie – odpowiedź na interwencję Interwencje i pomoc sochaczew

Zgłosiliśmy do Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich problem, o którym mieszkańcy Sochaczewa dyskutują od dawna, a zatem nocne torowanie ruchu przez sygnalizację świetlną na al. 600-lecia pod Kauflandem. Jak podkreślają nasi kierowcy, działanie sygnalizacji w czasie, kiedy market jest zamknięty, zatem od 22.00 do 7.00 jest całkowicie bezzasadne. Poniżej publikujemy odpowiedź MZDW w tej sprawie, licząc na to, że mieszkańcy nam ją rozszyfrują...

 

INTERWENCJE MIESZKAŃCÓW

Oto fragment listu mieszkańca w tej sprawie – pełna wersja wraz z filmem TUTAJ:

[…] Chodzi o to, że w/w market jest czynny od 7-22, światła można powiedzieć wstrzymują ruch na 600- lecia przez całą dobę. W godzinach zamknięcia marketu można by wyłączyć te światła, a ruch odbywałby się tak, jak 50 m dalej czyli wjazd do stacji paliw - Statoil. W/w światła są źle ustawione, co można zaobserwować w godzinach rannych (500 pojazdów na 600-lecia podążających w kierunku ul. Warszawskiej, a one włączają się co 30 sekund, powodując hamowanie ruchu i produkcję niepotrzebnych spalin, bo kilka samochodów startujących z pierwszego biegu, to wiadomo jaki przynosi efekt).

Obserwując te światła zauważyłem, że po przejechaniu 5-ciu samochodów po przełączeniu na zielone, znowu włączają się czerwone. Wygląda to na kpinę z ludzi. […]

 

ODPOWIEDŹ MZDW

Oto odpowiedź Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich na wyżej opisaną interwencję (cytat w całości):

Sygnalizacja świetlna na zjeździe z drogi wojewódzkiej nr 705 do centrum handlowego Kaufland w miejscowości Sochaczew jest sygnalizacją acykliczną. Charakteryzuje się ona tym, że realizuje sterowanie według dowolnie zmiennych sekwencji faz. Sygnalizacja ta jest zależna od ruchu pojazdów, a fazy mogą być tworzone na bieżąco (z pomijaniem pewnych faz włącznie). Długość faz jest zmienna i zależy od określonych charakterystyk ruchu. Możliwa jest także sytuacja, gdy na niektórych sygnalizatorach sygnał nie jest nadawany (brak wzbudzenia przez pojazd lub pieszego). Sygnalizacja ta, przy dużej liczbie zgłoszeń, może przechodzić do pracy cyklicznej.

Poza tym na tym odcinku są dwie sygnalizacje świetlne, jedna powyżej opisana i druga w rejonie zjazdu z/na stację paliw (osygnalizowane jest wyłącznie przejście dla pieszych zlokalizowane przed zjazdem na stacje paliw), obie pracujące w ramach tego samego programu sygnalizacji. Dlatego też jakiekolwiek wzbudzenie na przejściu dla pieszych powoduje także zmianę sygnalizacji na zjeździe z Kauflandu, stąd mogą wynikać długie czasy oczekiwania na sygnał na al. 600-lecia.

Jesienią 2015 r. wykonywane będą pomiary natężenia ruchu na wszystkich drogach wojewódzkich.  Na podstawie tych pomiarów dostosowywane do natężenia ruchu będą programy sygnalizacji świetlnych.

 

Trudno wyłuskać meritum z tej odpowiedzi, chyba chodzi o to, że tak powinno być, jak jest… MZDW daje też na koniec nadzieję, że jesienią 2015 r. przyjrzy się sochaczewskiej sygnalizacji dokładniej. Liczymy na Wasze komentarze, które, mamy nadzieję, pozwolą nam przynajmniej doprowadzić do ROZWAŻENIA EWENTUALNOŚCI przez MZDW wyłączenia sygnalizacji w godzinach nocnych, o co chodzi od początku.

 

figa

 

 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (11)

Reage77Reage77
0
W Sochaczewie jest władza, której podobno zależy na upłynnieniu ruchu kołowego w mieście.
Jak zależy ....widać!
Siedzi cichutko i udaje, że problemu nie ma.
Za chwilę usłyszymy, że to droga wojewódzka i burmistrzowi nic do tego.

Sorry...takie mamy miasto... ;)

PS.
Korzystając z okazji chciałbym podziękować starostwu za usunięcie zbędnego przystanku na ul. Sienkiewicza.
Ta decyzja w moim odczuciu ewidentnie świadczy o tym, że starostwo dostrzega problem z parkowaniem przy PKP... (2015-03-03 13:27)
GRZECHGRZECH
0
Chyba nie zrozumieli że w czasie gry natężenie ruchu jest bliskie zeru sygnalizacja dalej działa :) (2015-03-03 14:33)
Zirgu2Zirgu2
0
Najgorsze korki są między 2:15, a 2:45! Po prostu koszmar! Nie da się wręcz przejechać! ;)
A swoją drogą Reage77, czy jak w Twojej firmie zatnie się bramka wpuszczająca ludzi do pracy albo zabraknie kawy w kuchni to też obwiniasz o to zarząd spółki czy kolesia z administracji, który nie wykonał swojej pracy?
Wiem, wiem! Znam Twoje intencje! Każdy temat, absolutnie każdy jest dobry żeby dokopać Osieckiemu i zdobyć kilka głosów w przyszłych wyborach.
Startujesz za 4 lata jak ostatnio, prawda? ;):)

(2015-03-03 16:46)
kacperskyykacperskyy
0
masło maślane.. po prostu zlali mieszkańcow po raz kolejny. dobry przyklad strategii w tym kraju.. szary tlum ma zamknac geby i akceptowac wszystko jak jest bez wzgeldu na stopien idiotyzmu danego pomyslu. (2015-03-04 07:55)
GRZECHGRZECH
0
A ja uważam że pierwotny list był źle sformułowany.
W tej chwili ludzie zaczynają mieć problem z czytaniem ze zrozumieniem długich skomplikowanych zdań więc czytający się mógł pogubić i odpowiedzieć standardową formułką.
Dlatego w tego typu korespondencji trzeba wypunktować problem.
Wypunktować proponowane rozwiązanie problemu.
Bez żadnych ozdobników i kurtuazji. Konkrety. (2015-03-04 10:44)
Reage77Reage77
0
@Zirgu2

Wiem, wiem Zigru2! Znam Twoje intencje!
Jesteś lewą ręką "Układu Trzymającego Władzę"! Dlaczego nie prawą sam się domyślasz... nie? ;)
Powierzono Ci odpowiedzialną misję, wyposażono w niezbędny sprzęt i dano dostęp do niezbędnych informacji. Na pewnym poziomie działalności pozwolono Ci nawet na samodzielność.
Ktoś po czterech latach uznał, że dotychczasowy system informacji/dezinformacji już się nie sprawdza i trzeba wpuścić nowe "wiarygodne" źródło.

Kiedyś po prostu Zirgu, teraz Zirgu2 ....mówię jak jest....
Skąd my to znamy... ;)

...a teraz powiedz, co władze miasta sądzą o tych światłach? Czy są ok, czy też jednak można coś usprawnić, może coś w tej kwestii zrobiono, gdzieś wystąpiono, coś napisano?

Śmiało! :)

(2015-03-04 10:58)
kacperskyykacperskyy
0
tak tak zigu.. widze ze podejscie masz jak w PKP... nikt nie jest niczemu winny i nie ma ludzi odpowiedzialnych..... czyli typowe betonowe biurokratyczne myslenie rodem z lat 80' halo halo to juz dawno sie skonczyly a widze ze tego nie zauwazyles.. mam tylko nadzieje ze w koncu nadejcie czas i ten beton polityczny spoleczenstwo w koncu wymieni. (2015-03-04 11:30)
Zirgu2Zirgu2
0
Reage77, w kampanii samorządowej za 4 lata będziesz mógł punktować obecną władzę, że "nie zajęła się tematem świateł za które odpowiada Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich". To może być light motive Twojej przyszłej kampanii ;):)
(2015-03-04 14:24)
Reage77Reage77
0
Zigru2...dobre... ;)
Ty za to licz na to, że władza się nie zmieni...bo w przeciwnym razie Twój wydział może przejść reorganizację... ;) :) (2015-03-04 14:30)
Zirgu2Zirgu2
0
Reage77, samorząd, a to czym się zajmuję to DWA, ZUPEŁNIE ODRĘBNE ŚWIATY, absolutnie nieprzecinające się w żadnej płaszczyźnie. Dzięki temu mam wolną rękę i mogę dowolnie komentować różne wydarzenia w naszym mieście. Wiem, wiem, Ty masz inną wizję mojej osoby (umiejscawiasz mnie zapewne gdzieś na 2-3 piętrze UM), ale bardzo się mylisz. Z drugiej strony wiele osób, które mnie znają czytają to i czułbym się wyjątkowo głupio gdyby pisał wierutne kłamstwa. Więc bądź spokojny - owa reorganizacja mnie nie dotyczy ;)
(2015-03-04 21:35)
wbienkowbienko
0
Panowie, delikatnie zwracam uwagę, że tzw. "reorganizacja" nie jest tematem tego wątku . Wyżyć "w temacie" można się na wątku temu przeznaczonym :)))

Pogadajmy o światłach.
Ta odpowiedź MZDW to czysta komedia. Czy oni przechodzą jakieś szkolenia, aby tak bez sensu odpowiadać na proste pytania?? Jakaż to magiczna Wyższa Szkoła Rzeczników takie talenty epistolarne światu wydaje? Żyjemy w krainie gdzie sprawy proste są celowo komplikowane przez głupio-mądrych, po to by mogli się wykazywać tak "wartościowymi" odpowiedziami jak ta z MZDW. Kurcze, a chodzi tylko o proste zaprogramowanie dobowe sygnalizacji. (2015-03-05 15:32)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy