Światła Wielkiego Miasta w Kinie za Rogiem w Teresinie

/ 5 zdjęć
Zdjęcia i foto: Światła Wielkiego Miasta w Kinie za Rogiem w Teresinie Film, fotografia sochaczew

W najbliższy kinowy weekend zapraszamy na absolutną klasykę kina. Charlie Chaplin w jednym ze swoich najlepszych filmów "Światła wielkiego miasta". To popis wirtuozerii aktorstwa niemego wyrażającego emocje całym ciałem i subtelną mimiką. Pojawi się również film, którego tematem jest

tak bardzo aktualne pytanie o to czy pomiędzy ludźmi, których dzieli kultura, wiara i tragiczna historia, może pojawić się zrozumienie... a może nawet przyjaźń ?


21 listopada (sobota)

----------------------------------------------------

16.00 – Robaczki z Zaginionej Doliny

film animowany, reż. Christian De Vita, Belgia, Francja  2014, 86’ – od 5 r.ż.

Jak zwykle weekendowe spotkania zaczynamy od filmów dla dzieci. " Robaczki z Zaginionej Doliny" to film zaczynający się od niedzielnego pikniku, który kończy się niespodziewanie szybko. Na łące pozostaje kilka porzuconych rzeczy, wśród nich pudełko z kostkami cukru. Resztkami błyskawicznie zajmują się pracowite czarne mrówki, a gdy odkryją, co kryje mały metalowy przedmiot, zrozumieją, że trafiły na prawdziwy skarb. Niestety, w drodze do mrowiska trafiają na żarłoczne i agresywne mrówki czerwone, które usiłują przejąć słodki majątek. Między Czarnymi i Czerwonymi dochodzi do wielkiej bitwy, w której o zwycięstwie zdecyduje pomysłowość i odwaga zaprzyjaźnionej z Czarnymi małej biedronki. Znakomite efekty połączenia realistycznych ujęć przyrody z generowaną komputerowo animacją 3D, bajeczne krajobrazy Prowansji i przesympatyczni bohaterowie.


18.00 – Mój przyjaciel wróg

wojenny, Eran Rikis, Francja, Izrael, Wielka Brytania 2015, 106’ – od 16 r.ż.

Jest rok 1982. Pilot izraelskiego myśliwca zostaje zestrzelony nad Bejrutem i schwytany przez bojowników z Organizacji Wyzwolenia Palestyny. Do pilnowania jeńca zgłasza się 12-letni palestyński uchodźca Fahed. Chłopak nienawidzi Izraelczyków, ale - skuszony obietnicą powrotu do Palestyny - pomaga pilotowi w ucieczce. Wspólnie podążają przez rozdarty wojną Liban, zmierzając do granicy. Wrogość Faheda, którego ojciec zginął od izraelskiej bomby, powoli przeradza się w niezwykłą przyjaźń z człowiekiem, który stoi po drugiej stronie barykady. " Mój przyjaciel wróg" to film, który mówi o tym, że w zasadzie więcej w nas tego co nas do siebie zbliża niż dzieli. To być może prawda banalna ale trzeba ją powtarzać jak najczęściej. Żebyśmy o niej nie zapominali... szczególnie w tym czasie.


22 listopada (niedziela)

----------------------------------------------------

16.00 – Królowa Śniegu cz 2

film animowany, reż. Alexey Tsitsilin, Rosja 2014 , 75’ – od 5 r.ż.

Po pokonaniu złej Królowej Śniegu gadatliwy troll Orm powraca w rodzinne strony. Pracuje w kopalni, spłaca kredyt za dom, ale ponieważ wciąż jest wielkim pechowcem, traci i pracę, i mieszkanie. I wtedy pojawia się wielka szansa - król ogłasza historyczny turniej. Ten, kto zostanie zwycięzcą, otrzyma, jak to w bajkach bywa, połowę królestwa i rękę pięknej księżniczki. Orm czuje, że nadeszła jego chwila - bez trudu wygra turniej i zacznie wygodne życie bohatera! A że przy okazji trzeba będzie troszkę nakłamać, cóż… Orm nie wie, że za jego przyczyną w Krainie Lodu odrodzi się zło. Jego odbicie w magicznym zwierciadle - zrodzona z kłamstw gorsza część jego natury - przejmuje władzę nad zastępami lodowej armii. Trolla czeka teraz wielka próba - złego Orma może pokonać tylko Orm dobry."Królowa Śniegu cz 2" to mądra bajka, który uczy, że łatwiej zwyciężyć okrutne królowe, demony i potwory niż własne słabości .


18.00 – Światła wielkiego miasta

komedia, reż. Charles "Charlie" Chaplin, USA 1931,  86’ – od 7 r.ż.

To jeden z późniejszych filmów Chaplina. Nakręcony w 1931 r. już po „rewolucji dźwiękowej” w kinie, może być odebrany jako demonstracja reżysera podkreślającego wirtuozerię aktorstwa niemego wyrażającego emocje całym ciałem i subtelną mimiką. To historia miłości włóczęgi do niewidomej kwiaciarki. Charlie-Tramp zdobywa pieniądze na operację ukochanej, która niemal do końca jest przekonana, że ma do czynienia z zamożnym dżentelmenem. Co się stanie, gdy dziewczyna zrozumie, kim naprawdę jest jej dobroczyńca? Przez ponad 80 minut nie sposób ani na chwilę oderwać wzroku od niesamowitej gry aktorskiej oraz precyzji z jaką skonstruowany jest film. Charlie Chaplin pokazał jak genialne może być kino autorskie, w którym jeden człowiek jest producentem, reżyserem, autorem scenariusza i muzyki czy wreszcie odtwórcą głównej roli. To dzieło ponadczasowe, które koniecznie trzeba zobaczyć i przeżyć.

Zapraszamy.

Ilość miejsc w kinie ograniczona do 20 osób. Rezerwacja pod numerem tel. 516 367 900 ( 8.00 - 16.00 / w weekendy telefon czynny na godzinę przed każdym seansem) lub mailowo kinotok@tok.art.pl. Istnieje możliwość wcześniejszego zakupu biletów w sekretariacie TOK (pon.-pt. w godz. 8.00-16.00). Cena biletów: 5 zł od osoby na jeden seans (honorowane zniżki z Kartą Rodzina 3+ i Kartą Seniora)

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy