Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych w kolejowym klimacie

Zdjęcia i foto: Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych w kolejowym klimacie Spotkania, jubileusze sochaczew

Co roku 3 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie już po raz trzeci włącza się w to wydarzenie. W związku z tym nasza placówka przygotowała specjalną ofertę. Już w piątek 1 grudnia osobom niepełnosprawnym w grupach zorganizowanych zaproponujemy bezpłatne zwiedzanie muzealnego skansenu z przewodnikiem. Dodatkowo w dniach od 1 do 3 grudnia wszystkie osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami będą mogły bezpłatnie zwiedzić nasze muzeum.

Nasi goście będą mieli możliwość zobaczyć muzealny skansen z unikalnymi w skali Europy zabytkami techniki, a także liczne ekspozycje czasowe (Ciuchcie warszawskie oraz Ciuchcie warszawskie w zbiorach sochaczewskich) i stałe (Co my tu właściwie robimy? 25 lat Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie oraz Podróż w czasie koleją wąskotorową).

Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych został ustanowiony w 1992 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych. Jego głównym celem jest przybliżenie społeczeństwu problemów osób niepełnosprawnych. Ponadto dzień 3 grudnia jest wspaniałą okazją do włączenia tej grupy w życie społeczne. Obchody dają również możliwość do zwiększenia świadomości publicznej o korzyściach płynących z integracji osób niepełnosprawnych w każdym aspekcie życia.

Motto tegorocznych obchodów stanowią słowa Jana Pawła II:
Pamięć o przeszłości oznacza zaangażowanie  w przyszłość

Serdecznie zapraszamy osoby indywidualne, jak i grupy zorganizowane!

Monika Szymańska
Łukasz Popowski
Asystenci muzealni
Muzeum Kolei Wąskotorowej
w Sochaczewie

Więcej
Dzień Otwarty dla Osób Niepełnosprawnych i ich Opiekunów 3 grudnia
Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych w Muzeum Kolei Wąskotorowej

 5
Oceń
(2 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy