Święta 2017 na drogach: podsumowanie zdarzeń

Święta za nami, więc czas na podsumowanie działań pod nazwą "Boże Narodzenie". Na terenie powiatu sochaczewskiego na szczęście bez wypadków, ale odnotowano kilkanaście kolizji. Niestety, jedna osoba zdecydowała się kierować pojazdem pod wpływem alkoholu.

 

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie wraz z policjantami z podległych posterunków brali udział w działaniach „Boże Narodzenie 2017”. Policyjna rozpoczęła się 22 grudnia 2017 roku o 6:00 i trwała do 26 grudnia do godziny 22:00. Policjanci w tym czasie zwracali szczególną uwagę na prędkość z jaką poruszają się kierowcy, na stosowanie pasów bezpieczeństwa oraz sprawdzali czy dzieci są przewożone w odpowiedni sposób. Dokładnej kontroli został poddany także stan trzeźwości kierujących i stan techniczny pojazdów.

Pod policyjnym nadzorem byli również piesi. Mimo, iż święta za nami, policjanci apelują o używania po zmierzchu elementów odblaskowych, również na terenie miasta.

Śliska jezdnia, to także sygnał dla pieszych, aby zachowali szczególną ostrożność, bowiem droga hamowania pojazdu w takich warunkach znacznie się wydłuża. Jeśli wejdziemy na przejście, wymuszając hamowanie pojazdu, może być to sytuacja, która dla pieszego skończy się tragicznie.

Podczas tych kilku dni, policjanci odnotowali 13 kolizji drogowych. Podczas kontroli drogowej wpadł również jeden nietrzeźwy kierowca.

Przypominamy, że w najbliższym czasie odbędą się działania pod nazwą „Sylwester”.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy