Świetne zajęcia tuż przed świętami!

12 grudnia uczniowie klasy VII ponownie gościli w Zespole Szkół i. Jarosława Iwaszkiewicza w Sochaczewie. Tym razem zajęcia odbyły się w świątecznie udekorowanej w pracowni obsługi konsumenta. Tam pod czujnym okiem Pani Profesor Lidii Pojawy uczniowie odebrali bardzo przydatną przed świętami lekcję przygotowania stołu. Dziewczęta i chłopcy poznali zasady nakrywania stołu, a następnie sami spróbowali prawidłowo ustawić talerze, kieliszki, właściwie położyć sztućce. Najtrudniejszą częścią zajęć okazało się misterne układanie serwetek, ale w tym zadaniu z pomocą przyszły starsze koleżanki, które pokazały , jak ułożyć serwetę w kopertę, skrzydło, liść palmowy lub w choinkę.

Na zakończenie zajęć uczniowie mieli okazję poznać tajniki niezwykle widowiskowej metody podawania potraw - flambirowanie. Błękitny obłok spalanego alkoholu dodał naleśnikom nie tylko nadzwyczajnego uroku, ale także wpłynął na ich niepowtarzalny smak, o czym każdy z uczniów mógł się przekonać podczas konsumpcji kończącej te ciekawe zajęcia.

Kolejne zadania czekały na uczniów w pracowni gastronomicznej, gdzie Pani Profesor Strzałkowska- Bonat już przygotowała stanowiska do wypieku i dekoracji świątecznych pierników. Wygniataniu ciasta towarzyszyły uczniom ciekawe opowieści Pani Profesor o historii tego prawdziwie królewskiego ciasta. Gdy spod rąk początkujących piekarzy wyszły choinki, aniołki, gwiazdki i dzwonki, niejeden uczeń był zaskoczony apetycznym efektem swojej pracy. Przypieczętowaniem zajęć było oczywiście lukrowanie, ozdabianie i finezyjne pakowanie piernikowych przysmaków.

To były bardzo udane i niezwykle pożyteczne zajęcia w prawdziwie świątecznej aurze!

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Szkoła Podstawowa w Mokasie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy