Święto Niepodległości - 15.11.2013

Zdjęcia i foto: Święto Niepodległości - 15.11.2013 Koncerty i muzyka sochaczew

11list2013

W poniedziałek 11 listopada po raz kolejny obchodziliśmy Święto odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w kościele św. Wawrzyńca w Sochaczewie odbył sie koncert pieśni patriotycznych przygotowany przez chóry i orkiestrę Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Sochaczewie.

Licznie zgromadzoną publiczność powitała dyrektor szkoły Joanna Niewiadomska- Kocik, która w kilku słowach przypomniała znaczenie tego narodowego święta. Wyraziła także ogromną radość i wzruszenie, że młodzież z PSM po raz kolejny zaangażowała się w ochody rocznicy niepodległości. Wspomniała także, że takie kultywowanie tradycji narodowych, to wspaniała lekcja historii dla młodzieży, ale także i nas dorosłych.

Muzyczną część koncertu rozpoczął chór szkoły średniej, który wykonał Modlitwę obozową oraz utwór Włdzimierza Korcza- Orlęta. Następnie mogliśmy usłyszeć utwór O. Emskiego- Orlątko wykonany przez chór szkoły I stopnia przy akompaniamencie Włodzimierza Sieczkowskiego.

W wykonaniu orkiestry usłyszeliśmy Poloneza skomponowanego przez Wojciecha Kilara do filmu Pan Tadeusz, a następnie połączone chóry wraz z orkiestrą wykonały pieśni patriotyczne w opracowaniu Daniela Zielińskiego. Były to: Pierwsza kadrowa, Deszcz jesienny, Ostatni mazur, Wojenko wojenko, Marzs strzelców, Marsz żuławów, Marsz marsz Polonia, W krwawym polu. Na zakończenie nie mogło zabraknąć "Pierwszej Brygady", która na wyraźne życzenie publiczności została wykonana dwukrotnie.

Na zakończenie dyrektor Joanna Niewiadomska- Kocik podziękowała wykonawcom oraz dyrygentom- pani Iwonie Niemyjskiej, która przygotowała chóry i panu Danielowi Zielińskiemu, który przygotował orkiestrę. Jeszcze raz wyraziła uznanie, ale i dumę,że szkoła może szczycić się taka wspaniałą młodzieżą. 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Państwowa Szkoła Muzyczna w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy