Święto Niepodległości w Sochaczewie 2014

/ 8 komentarzy
Zdjęcia i foto: Święto Niepodległości w Sochaczewie 2014 Historia i tradycja sochaczew

Urząd Miasta przygotował program obchodów Święta Niepodległości w Sochaczewie. Uroczystości odbędą się na cmentarzu parafialnym przy ul. Traugutta, na pl. Kościuszki, w kościele parafii św. Wawrzyńca oraz na wzgórzu zamkowym.

 

 

PROGRAM - 11 LISTOPADA:

 

CMENTARZ PARAFIALNY, UL. TRAUGUTTA

 Złożenie kwiatów na grobie Włodzimierza Ignacego Garbolewskiego przez władze miasta

 

PLAC KOŚCIUSZKI i KOŚCIÓŁ ŚW. WAWRZYŃCA

 16.00 koncert z okazji Święta Niepodległości w wykonaniu Orkiestry Wojskowej z Dęblina

 16.15 układanie flagi ze zniczy na Placu Kościuszki (do końca uroczystości)

 16.30 "Sochaczew 1918 r."- rekonstrukcja wydarzeń z dnia 11 listopada 1918 r., w Sochaczewie w wykonaniu Muzealnej Grupy Historycznej im. II batalionu 18 pułku piechoty

 16.40 podniesienie flagi państwowej – poczet flagowy Państwowej Straży Pożarnej, Apel Pamięci i salwa honorowa

 17.10 Koncert w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Sochaczewie oraz laureatów III Powiatowego Konkursu Piosenki Patriotycznej.

 18:00 Msza Święta w intencji Ojczyzny z udziałem Kompanii Honorowej 3 Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej i pocztów sztandarowych. Mszę uświetni występ Chóru Towarzystwa Śpiewaczego Ziemi Sochaczewskiej.

 

WZGÓRZE ZAMKOWE

 20.00 Widowisko „Światło i dźwięk”. Iluminacja wzgórza zamkowego.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (8)

Daniel WachowskiDaniel Wachowski
0
A 12 listopada, o 19.00, w hotelu CHOPIN odbędzie się specjalny koncert patriotyczny pt. „Była w tym Polska – od zenitu wszechdokładności dziejów” w wykonaniu Chóru i Orkiestry Państwowej Szkoły Muzycznej w Sochaczewie.
Na ostatni w tym roku koncert z cyklu „Sochaczewskich Spotkań z Chopinem” złoży się wiązanka pieśni patriotyczno-żołnierskich w opracowaniu wieloletniego nauczyciela PSM, dyrygenta, aranżera, twórcy wielu formacji muzycznych Piotra Bohdana Gniado. Pana profesora Gniado pożegnaliśmy przed miesiącem, a koncert w hotelu Chopin ma przypomnieć Jego twórcze dokonania.
Na drugą część koncertu złożą się pieśni patriotyczne w opracowaniu Daniela Zielińskiego. (2014-11-10 14:55)
plastekplastek
0
Mimo niechęci wielebnego i burmistrza odbędą się tradycyjnie zawody MOTOCROSSOWE (50 lat tradycji) od rana treningi,godz.12 .otwarcie.Ostatnia okazją zanim burmistrz(jeśli wygra wybory)zamknie tor na promenadę i plażę. (2014-11-10 17:24)
Obywatel85Obywatel85
0
Zamykać sobie mogą...co najwyżej drzwi za sobą w toalecie,co do zawodów.......gośćmi specjalnymi byli Don Kichot i Sancho Pansa dwaj wierni rycerze miasta Sochaczew. Albo jak kto woli pan Bogumił i pan Jerzy,przyszli przeszli i tyle bez większego zainteresowania mieszkańców :( (2014-11-11 18:57)
jerzyk2205jerzyk2205
0
Panie Obywatelu85, bez przesady. Nie byliśmy tam gośćmi specjalnymi, a przedstawicielami samorządu, ludźmi szanującymi organizacyjny wysiłek i sportową pasję działaczy "Szaraka". Nie byliśmy na tych zawodach po raz pierwszy. Nie zamierzaliśmy wzbudzać zainteresowania swoimi osobami, jednak Obywatel85 wypatrzył nas w tłumie widzów.
Zaskoczył nas brak zawodów motocrossowych w programie miejskich obchodów, co kiedyś się nie zdarzało. Chcieliśmy swoją obecnością podkreślić, że ta impreza jest dla nas integralną częścią Święta Niepodległości w Sochaczewie.
(2014-11-12 07:54)
plastekplastek
0
Panie Jerzy w myśl waszych planów z Panem Bogdanem na wysypisku śmieci widzicie ten tor i zawody 11 listopada.Dlaczego tam ich nie obchodzicie.Na zawodach dawno was nikt nie widział.Jako powiat też ich ostatnio nie wspieracie. (2014-11-12 08:01)
jerzyk2205jerzyk2205
0
Panie Arturze, jest Pan w błędzie. Mówimy o terenie ok. 11 ha, a wysypisko zajmuje tylko jego część, która po rekultywacji może służyć różnym funkcjom. Nikt tam toru nie zlokalizuje bez akceptacji środowiska motocrossowego, ale o tym dopiero trzeba rzeczowo porozmawiać, bez emocji. Proszę się tam wybrać i ocenić teren własnym okiem.
Czy na zawodach mogą pojawić się tylko Ci, którzy bywają na nich co roku? Czy zależy Panu na zrażaniu ludzi życzliwych? Tak, po wczorajszej rozmowie z organizatorami zawodów przyznaję, że usłyszałem z zaskoczeniem o słabnącym wsparciu powiatu dla motocrossu. Zapytam przy najbliższej okazji starostów o co chodzi. (2014-11-12 09:10)
plastekplastek
0
Nikt nie pochłonie kosztów rekultywacji.Dwa grunt jest niestabilny.Trzy teren znam od dzieciństwa.Cztery pojawi się tam garstka kibiców z najbliższego kręgu motocyklistów, a to marna promocja Sochaczewa.Skutecznie zabijacie zapał społecznych działaczy "SZARAKA". Tak abstrahując od tematu Sochaczew stał się zaściankową osadą. (2014-11-12 09:43)
jerzyk2205jerzyk2205
0
Panie Arturze, nikt racjonalnie myślący nie oczekuje, że budżet miejski pochłonie koszty takiej inwestycji. Natomiast przygotowanie dobrego projektu unijnego stwarza szansę na realizację przedsięwzięcia znacznie przekraczającego możliwości obecnego toru. Takie przedsięwzięcie możliwe jest do realizacji tylko w partnerstwie m.in. z klubem "Szarak". O tym pomyśle rozmawiałem jeszcze ze śp. Władysławem Dudzińskim. Wówczas marne były szanse na pozyskanie pieniędzy unijnych na ten cel. Pozyskaliśmy pieniądze na umocnienie wzgórza zamkowego i mimo wielu przeciwności tor funkcjonuje, jakoś do tej pory nie zabiliśmy zapału społecznych działaczy klubu.

Nie podzielam Pańskiej opinii na temat zaściankowości Sochaczewa. Miasto się konsekwentnie zmienia, mimo, że tempo zmian związanych z tą kadencją znacznie spadło. Obiecanki robiły wrażenie, ale cztery lata temu. (2014-11-12 10:30)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy