Święto Niepodległości 2017 w Sochaczewie

Zdjęcia i foto: Święto Niepodległości 2017 w Sochaczewie Spotkania, jubileusze sochaczew

Przedstawiamy program obchodów Święta Niepodległości 11 listopada 2017 r. Główne uroczystości odbędą się na placu Kościuszki od godziny 16.30, ale w tym dniu będziemy też mogli wziąć udział w kilku innych ważnych wydarzeniach na terenie miasta.

 

11 listopada 2017

Święto Niepodległości

 

Cmentarz parafialny przy Traugutta

16.00 – złożenie kwiatów na grobach Ignacego Włodzimierza Garbolewskiego i majora Feliksa Kozubowskiego na cmentarzu parafialnym przy ul. Traugutta.

 

Pl. Kościuszki

16.30 – uroczystości na pl. Kościuszki:

- widowisko historyczne „Sochaczew 1918”,

- podniesienie flagi RP na maszt i odegranie hymnu państwowego,

- wystąpienia okolicznościowe,

- apel pamięci i salwa honorowa w wykonaniu kompanii honorowej 38 dywizjonu zabezpieczenia Obrony powietrznej,

- złożenie kwiatów przy figurze Chrystusa Zmartwychwstałego

18.00 - Msza Święta w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w parafii św. Wawrzyńca, oprawa muzyczna Chór Towarzystwa Śpiewaczego Ziemi Sochaczewskiej, dyrygent Ewa Szałapska,

19.00 – koncert muzyki polskiej „Naród – muzyka – tożsamość” w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Camerata Mazovia pod dyrekcją Artura Komorowskiego – kościół pw. Matki Bożej Różańcowej w parafii św. Wawrzyńca.

 

Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą

14.00 – 15.00 – promocja książki Leszka Nawrockiego pt. „Bitwa nad Bzurą 1939 r. w powiecie sochaczewskim”. W ramach promocji spotkanie z autorem.

 

Kramnice Miejskie

11.00 – 17.00 – wystawa miniatur sprzętu i pojazdów pożarniczych eksploatowanych w jednostkach straży pożarnych w latach 1918 -2017. Wystawcy przygotowali około 300 modeli pojazdów i sprzętów zarówno w wykonaniu fabrycznym, jak i własnym. Głównymi wystawcami są: Pan Piotr Zegarski z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim, ks. Andrzej Sałkowski z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybnie, Muzeum Ochotniczej Straży Pożarnej w Niepokalanowie. Wystawa pozwoli upamiętnić bohaterskie czyny strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sochaczewie jakich dokonali w 1918 roku podczas wyzwalania miasta spod okupacji zaborcy. 

 

Hotel Chopin

19.00 – koncert Pieśni Patriotyczno-Żołnierskich w opracowaniu Piotra Bohdana Gniado w wykonaniu Chórów i Orkiestry Kameralnej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie.


Foto: Wikimedia Commons/dp. Fot.legionisty Adama Dulęby

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy