Święto Niepodległości za nami

Zdjęcia i foto: Święto Niepodległości za nami Spotkania, jubileusze sochaczew

Mazowiecka Wspólnota Samorządowa i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej w dniu 10 listopada były gospodarzami obchodów 99 rocznicy odzyskania niepodległości, która została uczczona akcentem patriotycznym  i wydarzeniem kulturalnym.

Uroczystość miała przebieg podobny, jak w latach ubiegłych. Odśpiewano hymn państwowy, a następnie uczestnicy wysłuchali modlitwy wygłoszonej przez proboszcza tutejszej parafii. Po niej nastąpił apel poległych, złożenie wiązanek kwiatów przez zgłoszone delegacje i wreszcie salwa honorowa.

Następnie uroczystość była kontynuowana na auli Jana Pawła II SP w Iłowie. Wystąpiły tu formacje wokalne z Gminnego Ośrodka Kultury w Iłowie. W tej części zaprezentowane zostały pieśni i piosenki o tematyce patriotycznej w wykonaniu zespołów: Bomble, Teraz My, Okej oraz Iłowiacy.

Na koniec organizatorzy zostawili recital Moniki Węgiel z akompaniamentem pianisty Janusza Bogackiego. Artystka wykonała m.in.: piosenki przedwojenne, z repertuaru Kabaretu Starszych Panów, Wojciecha Młynarskiego, z tekstami Agnieszki Osieckiej, a także mniej znanego bluesa.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy