Zaloguj się do konta

Święto Niepodległości w Żelazowej Woli

Redakcja
2018-11-04
Imprezy cykliczne

Dom Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli zaprasza do spędzenia 11 listopada w siedzibie placówki. Święto Niepodległości będzie okazją do wzięcia udziału w zajęciach dla różnych grup wiekowych. 


Dzieci 0-3 lata 

O godzinie 10.30 rozpoczną się zajęcia umuzykalniające Najmłodsi Melomani, w których udział mogą wziąć rodzice z maluchami w wieku od 0 do 3 lat. Trzydziestominutowe spotkanie prowadzone jest w oparciu o metodę prof. Eliasa E. Gordona. Śpiewanki i rytmiczanki z wykorzystaniem rekwizytów takich jak chusty czy instrumenty Orffa przygotowują dzieci do odbioru muzyki w przyszłości. W programie zajęć ważne miejsce zajmuje muzyka klasyczna oraz ludowa, a także spotkania z instrumentalistami.


Dzieci powyżej 3 roku życia 

Na dzieci powyżej 3 roku życia, czeka Mała Akademia Chopinowska. 11 listopada małych studentów odwiedzi sam Ignacy Jan Paderewski – wielki polityk, mąż stanu, kompozytor, pianista i popularyzator dzieł Chopina. Będzie to okazja do rozmowy na temat muzyki neoromantycznej, przesyconej uczuciem, subiektywnej i jednocześnie zakorzenionej w tradycji. Miniatury fortepianowe Paderewskiego staną się kanwą improwizacji ruchowych, które przybliżą twórczość artysty.


Drugą częścią zajęć Małej Akademii Chopinowskiej jest Klub Przyrodnika, podczas którego mali odkrywcy wyruszają do żelazowowolskiego parku poznawać świat roślin i zwierząt. Tym razem w trakcie przechadzki dzieci dowiedzą się wszystkiego na temat ptaków i ich wędrówek. Poznają odpowiedź na pytanie kiedy i dlaczego ptaki odlatują. Wyposażeni w lornetki będą poszukiwać różnych gatunków i poznają ich zwyczaje dotyczące migracji. 


Dorośli oraz młodzież 

Dorosłych i młodzież organizatorzy zapraszają udziału w oprowadzaniu po parku oraz wystawach stałej i czasowej. Oprowadzania przewodnickie dostępne są w ramach biletu wstępu do muzeum i odbywają się w godzinach: 11.00 – zwiedzanie wystawy stałej i wystawy czasowej, 13.00 – zwiedzanie wystawy stałej i parku (możliwe oprowadzanie w języku angielskim) oraz 14.00 – zwiedzanie wystawy stałej i parku.

11 listopada Dom Urodzenia Fryderyka Chopina czynny będzie w godzinach 9.00–17.00. Mieszkańcy miasta i gminy Sochaczew nie płacą za wstęp do muzeum i parku. 


Cennik wstępu:

Bilet normalny: park i muzeum 23 zł (w cenie oprowadzanie przewodnickie), park 7 zł.

Bilet ulgowy: park i muzeum 14 zł (w cenie oprowadzanie przewodnickie), park 4 zł.


Zajęcia edukacyjne:

Najmłodsi Melomani, g. 10.30

koszt: 15 zł pojedyncze zajęcia (dla uczestników Małej Akademii Chopinowskiej – wstęp wolny)

Mała Akademia Chopinowska i Klub Przyrodnika, g. 11.00–12.30

koszt: 15 zł pojedyncze zajęcia (w ramach biletu dziecko i dwie osoby dorosłe mogą bezpłatnie zwiedzić Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park)


Rezerwacje:

Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park w Żelazowej Woli

Żelazowa Wola 15, 96-503 Sochaczew

e-mail: zelazowawola.rezerwacje@nifc.pl

tel.: (+48 46) 863 33 00; (+48 46) 861 11 98 (w godzinach 9.00-16.00)


Fot. M. Kazur / NIFC

Informacje dodatkowe

  • Data: 2018-11-11

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc