Święto Patrona Szkoły w Iwaszkiewiczu

/ 30 zdjęć
Zdjęcia i foto: Święto Patrona Szkoły w Iwaszkiewiczu Edukacja sochaczew
+25

Tradycji znowu stało się zadość... W dniu 18.10.2018r. ZS im. Jarosława Iwaszkiewicza świętował w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. Chopina  Dzień Patrona Szkoły. Uroczystość jak zwykle rozpoczęła Pani Dyrektor Hanna Bonecka, która przypomniała losy Jarosława Iwaszkiewicza i jego dorobek literacki gościom zgromadzonym w sali widowiskowej. Kluczowym punktem oficjalnej części było pasowanie uczniów klas pierwszych. 

Druga część uroczystości (artystyczna) w tym roku wiązała się z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Spektakl pt. „Ojczyzna moja wolna, wolna... Pikadorczycy o niepodległości”, przygotowany przez uczniów pod kierunkiem polonistek, przeniósł widzów do listopada 1918 roku, kiedy to Jarosław Iwaszkiewicz (wraz z innymi poetami) zakładał kawiarnię „Pod Picadorem”- pierwszą oznakę niepodległego życia literackiego. W role przyszłych Skamandrytów i ich przyjaciół wcielili się uczniowie szkoły, którzy oczarowali widzów wierszami, piosenkami i skeczami autorstwa m.in. Jarosława Iwaszkiewicza, Juliana Tuwima, Antoniego Słonimskiego. Było poważnie i refleksyjnie, ale również wesoło, bowiem w tamtym czasie kawiarnia miała charakter kabaretowy. W ten sposób oglądający mieli okazję, aby przypomnieć sobie trudną przeszłość naszego kraju i jednocześnie docenić to, że dzisiaj mogą żyć w wolnej Polsce.

Za przygotowanie spektaklu Dyrekcja Szkoły serdecznie dziękuje wszystkim uczniom, a zwłaszcza tym z klas pierwszych, którzy tak licznie wsparli starszych kolegów.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Zespół Szkół im. J. Iwaszkiewicza w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy