ŚWIĘTO SZKOŁY

/ 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: ŚWIĘTO SZKOŁY Edukacja sochaczew
+1

W dniu 14.10.2019 r. w Szkole Podstawowej w Mokasie odbyła się uroczystość Dnia Edukacji Narodowej z udziałem uczniów, rodziców, nauczycieli i zaproszonego gościa: wójta Gminy Sochaczew p. Mirosława Orlińskiego. Wszystkich zebranych powitała, wygłosiła przemówienie i złożyła życzenia pani dyrektor Ewa Więckowska - Mućka. 

Życzenia dla Rady Pedagogicznej i pracowników szkoły złożył również p. Mirosław Orliński i przedstawicielka Rady Rodziców p. Wioleta Janicka oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Oliwia Kacprzak. 

W dalszej części, pod kierunkiem wychowawczyni klasy I p. Małgorzaty Smolińskiej, wystąpili uczniowie klas I, III i IV w programie artystycznym pt.: "Podróż w cudowny świat nauki". Uczniowie z wielkim zaangażowaniem recytowali swoje role i śpiewali piosenki. Pierwszoklasiści zgodnie oświadczyli, że są gotowi do nauki i będą pilnymi uczniami. 

Po programie artystycznym, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszoklasiści ślubowali "(…)być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły(…)". Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie" Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Mokasie". Od tej pory pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne i upominki zakupione z funduszu Rady Rodziców. 

To był wyjątkowy dzień w życiu pierwszoklasistów i na pewno na długo pozostanie w ich pamięci. Po uroczystości wszyscy uczniowie wzięli udział w dyskotece szkolnej. Na wszystkich czekał słodki poczęstunek. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Szkoła Podstawowa w Mokasie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy