Święto Ziemi w naszej szkole

Zdjęcia i foto: Święto Ziemi w naszej szkole Imprezy cykliczne sochaczew

5 maja w Zespole Szkół w Wyczółkach uczniowie klasy I i II szkoły podstawowej należący do koła ekologicznego „Mały ekolog” z okazji Święta Ziemi przygotowali na forum szkoły inscenizację pt. „Jak rozweselić Ziemię”. W ciekawy i humorystyczny sposób zwrócili uwagę na problemy zagrożeń, jakie niesie współczesna cywilizacja i niszcząca działalność człowieka. Przedstawili formy przeciwdziałania niszczeniu środowiska naturalnego i ekologiczny styl życia.

Przygotowana do inscenizacji scenografia wymownie podkreślała główną ideę przedstawienia. Program urozmaicił repertuar muzyczny przygotowany przez chór szkolny.

Na uroczystość zaproszony był przedstawiciel Wojskowego Koła Łowieckiego „Przyszłość” z siedzibą w Sochaczewie. Jego obecność nie była przypadkowa. Koło ekologiczne z klas I – III funkcjonujące w szkole od początku swojego istnienia współpracuje z Kołem Łowieckim. Dzieci otrzymały pomoce dydaktyczne, broszurki informacyjne oraz inne materiały edukacyjne dotyczące pracy myśliwych i ekosystemu leśnego, z których korzystamy pogłębiając swoją wiedzę na spotkaniach koła. Uczniowie są bardzo zainteresowani tą tematyką i czynnie uczestniczą w zajęciach. Chętnie zgłębiają tajemnice lasu i jego mieszkańców. W czasie spotkania z myśliwym mali ekolodzy oglądali prezentację dotyczącą zwierząt żyjących w naszych lasach, poznali ich zwyczaje oraz dowiedziały się Na czym polega praca ich opiekunów.

Otrzymali różne upominki. W najbliższym czasie wezmą udział w konkursie plastycznym. Spotkanie to jeszcze bardziej rozbudziło ciekawość dzieci, dlatego mamy nadzieję, że nasza współpraca z Wojskowym Kołem Łowieckim będzie trwała nadal.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Wyczółkach wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy