ŚWIĘTUJEMY NIEPODLEGŁOŚĆ

/ 23 zdjęć
Zdjęcia i foto: ŚWIĘTUJEMY NIEPODLEGŁOŚĆ Edukacja sochaczew
+18

Nasza szkoła rozpoczęła obchody 100-lecia Niepodległości Polski już 12 października "Biegiem dla Niepodległej". Tego dnia każdy uczeń od zerówki do VIII klasy przebiegł dystans przynajmniej 100m  na 100 lecie. Wszystkim udało się pokonać trasę, niektórzy nawet kilkakrotnie przebiegli tą odległość. Warto wspomnieć, że w biegu brali udział również nauczyciele, a organizatorami tego wydarzenia byli: Barbara Brzozowska i Mariusz Brzeziński.

W kolejnych dniach uczniowie naszej szkoły przygotowywali się do niezwykłego dnia i obchodów Święta odzyskania Niepodległości - 11 listopada. W tym czasie uczniowie uczyli się pieśni patriotycznych, wierszy polskich poetów, przygotowali inscenizację.

W dniu 9 listopada 2018 r., jak w większości szkół w Polsce, świętowaliśmy czynnie 100 rocznicę odzyskania Niepodległości Polski.

O godzinie 11:11 rozpoczęliśmy uroczystość poprzez zaśpiewanie wszystkich zwrotek  "Mazurka Dąbrowskiego", gdzie przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji "Rekord dla Niepodległej". Po hymnie odbyło się  przedstawienie o tematyce patriotycznej, przygotowane przez uczniów klas VI-VIII, pod kierunkiem p. Barbary Brzozowskiej.

Po przedstawieniu uczniowie wszystkich klas prezentowali przygotowane z wychowawcami wiersze patriotyczne, a następnie wszystkie klasy wystąpiły w koncercie pieśni patriotycznych.

Obchody 100 rocznicy odzyskanie Niepodległości przez Polskę odbyły się w miłej, podniosłej, wzruszającej  atmosferze.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Szkoła Podstawowa w Mokasie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy