SWM w strugach deszczu

/ 3 komentarzy / 10 zdjęć
Zdjęcia i foto: SWM w strugach deszczu Imprezy cykliczne sochaczew
+5

Nie dopisała pogoda, dopisała muzyka – tak można podsumować piątkowe, drugie już Sochaczewskie Warsztaty Muzyczne zorganizowane przez Stowarzyszenie “e-Sochaczew.pl”, Pub 77 oraz Urząd Miasta. Deszczowa aura nie zniechęciła jednak najwytrwalszych melomanów, którzy do późnego wieczora towarzyszyli artystom występującym na placu Kościuszki.
Koncert uroczyście otworzył wiceburmistrz Jerzy Żelichowski. Rola prowadzącego, podobnie jak w ubiegłym roku, przypadła w udziale niezawodnemu Szymonowi Maciejewskiemu, który przybliżał widzom twórczość wykonawców. Przypomnijmy, że gwiazdami tegorocznych Warsztatów byli: Colors of Trio”, czyli mistrzowie jazzu - Jacek Prokopowicz, Piotr Świerzbiński i Witold Wilk, Andrzej Frolow i Bartek Norkowski, czyli zespół '2funk' oraz „Lonstar” – ikona polskiej sceny country.
Energetyzującą dawkę jazzu zaserwował na samym początku zespół Colors of Trio na czele z Jackiem Prokopowiczem. Fenomenalne dźwięki organów Hammonda, połączone z wyraźnymi i gwałtownymi zmianami rytmu i tempa ożywiły publiczność, która choć nieliczna, bawiła się doskonale, śpiewając i tańcząc w strugach deszczu.
Pechowa pogoda nie zniechęciła również drugą gwiazdę piątkowego wieczoru – zespołu “2funk”, który oczarował swoimi efektownymi improwizacjami jazzowych kawałków. Andrzej Frolow, podobnie jak pozostali wykonawcy, znany sochaczewskiej publiczności z koncertów w Pubie 77, i tym razem zaprezentował pianistykę na najwyższym poziomie.
Nagrodą dla najwytrwalszych było prawdziwe show w amerykańskim stylu zgotowane przez jedną z największych postaci polskiego country - Michała Lonstara. Artysta, który swoją muzykę prezentował już niemal w każdym zakątku świata, podczas koncertu w Sochaczewie po raz kolejny udowodnił swój nieprzeciętny talent i niezwykły profesjonalizm.
Mamy nadzieję, że muzyczna uczta dla zmysłów wygrała nad kiepską aurą, a uczestnicy drugich Sochaczewskich Warsztatów Muzycznych mogą uznać piątkową zabawę za udaną.
A więc – do zobaczenia za rok!

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (3)

użytkownik6225użytkownik6225
0
Chwała artystom za to że grali do końca dla naprawdę maleńkiej grupki osób. (2008-06-15 23:29)
użytkownik6153użytkownik6153
0
Srasznie żałuję że nie mogłam być. Świetnie że Dni Sochaczewa wzbogacone zostały o taki koncert...ale niestety pogoda nie dopisała. Podziwiam wytrwałość muzyków i tej nielicznej widowni, oni wiedzieli że warto było moknąć:) (2008-06-18 21:39)
zenzen
0
Było odjazdowo. Fajnie że udało się podtrzymać tradycję. A czy nikt nie zrobiuł zdjęcia Lonstarowi? (2008-06-19 12:13)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy