Sylwester Kaczmarek o Wałęsie i Kiszczaku - radni wychodzą z sesji rady miasta

/ 51 komentarzy
Zdjęcia i foto: Sylwester Kaczmarek o Wałęsie i Kiszczaku - radni wychodzą z sesji rady miasta   Radni i rady samorządowe sochaczew

Sesja rady miasta Sochaczew, która odbyła się 3 marca zakończyła się w dość nietypowy sposób. Radni Bezpartyjnych Samorządowców oraz Koalicji Obywatelskiej opuścili miejsca przed oficjalnym zakończeniem sesji. Powodem była wypowiedź Przewodniczącego Rady Miasta Sylwestra Kaczmarka.  


Temat został rozpoczęty w momencie, gdy Przewodniczący Rady Miasta Sylwester Kaczmarek skomentował na forum rady decyzje radnych Bezpartyjnych Samorządowców oraz Koalicji  Obywatelskiej, którzy wyjaśniali w swoim oświadczeniu powody dla których nie głosują za wszystkimi uchwałami Rady Miasta Sochaczew.


- Chciałbym wyraźnie podkreślić, że radni BS oraz KO zdecydowanie popierają oczekiwane i realizowane w mieście inwestycje na przykład przebudowa ulic 15 Sierpnia czy Ułanów Jazłowieckich czy wydatki na realizację zadania „Skok w Przyszłość”. Jednak w dokumentach widać wyraźnie rosnące zadłużenie miasta.(...)Wynik zadłużenia na ten rok to około 53 mln zł. Czy ktoś z państwa zadłuża się na ponad 50 procent dochodów własnych w swoich gospodarstwach domowych? My nie zgadzamy się na zaciąganie nowych długów, po to, żeby spłacić stare długi – mówił radny Andrzej Kuśmirek.


Do dyskusji włączył się również Robert Błaszczyk, odpowiadając na stwierdzenie Edwarda Stasiaka, że inwestować należy, a miasto posiada środki własne na wkład własny i nie ma żadnego zagrożenia dla miasta. Dodatkowo radny Stasiak nadmienił, iż środki na ulicę Ułanów Jazłowieckich są nie z kredytu, a z przesunięcia kwoty, która była przeznaczona na naprawę dróg samorządowych, która została pomniejszona.   


My jako miasto nie posiadamy środków własnych, to są środki z kredytów. O tym my właśnie mówimy. Jesteśmy za inwestowaniem, tylko należy poszukać środków własnych, których również nie mamy. Jeżeli jednym kredytem spłacamy drugi, to nie można powiedzieć, że kondycja miasta jest dobra – mówił radny Błaszczyk. (…)   


- Do osób, które się wstrzymują to chciałbym powiedzieć, że ta strategia którą żeście przyjęli to już na każdej sesji jest zaznaczana, że jesteście za, a nawet przeciw. Chciałbym powiedzieć, że jest taka osoba, która ukuła to zdanie wcześniej i nawet ma Nobla. Może nawet Państwo też kiedyś dostaniecie Nobla za tą strategię, czego szczerze Wam życzę, z tym, że jest problem z udźwignięciem tej nagrody. Bo pierwowzór tego nie udźwignął – powiedział Sylwester Kaczmarek.


- Zwracam się do przewodniczącego rady miasta przede wszystkim. Wiecznie nic nie trwa. Zabieranie imion wybitnych obywateli naszego kraju szkołom czy innym instytucjom państwowym trwa za Waszych (PiS przyp. redakcji) rządów i trwać będzie. Natomiast zasług prezydenta Lecha Wałęsy nikt nie wygumkuje ani nie wytrze z naszej historii ojczyzny, ani nawet z historii Europy. Dlatego ja jako radny i obywatel protestuję wobec zachowania się pana przewodniczącego rady miasta, a także przeciwko jego komentarzom, które mówiąc delikatnie i bardzo krótko są nie na miejscu. Pozwoli pan, panie przewodniczący, że historia sama oceni postać pana prezydenta Wałęsy. Nadmienię, że jednego z ośmiu obywateli naszej ojczyzny, którzy są noblistami i dwóm, którzy są laureatami pokojowej nagrody nobla, z czego powinien Pan nie drwić, tylko być dumny jak obywatel i jako osoba pełniąca zaszczytną funkcję przewodniczącego rady miejskiej w Sochaczewie – mówił podczas rady Janusz Bąbała.


- Na jakiej podstawie prawnej Pan sugeruje, że ja nie mam prawa się wypowiadać?!. To jest Pana subiektywna ocena tak? Rozumiem. Chciałem jeszcze tylko powiedzieć, że co do postaci Lecha Wałęsy wypowiedział się Instytut Pamięci Narodowej i prokuratorzy tej instytucji i jasno określili jego rolę w historii bez żadnych wątpliwości. Ja rozumiem, że dla pana w historii to ludźmi honoru byli generał Kiszczak i generał Jaruzelski. Dlatego też tak samo pan widzi w Lechu Wałęsie swojego guru - brzmiała odpowiedź Sylwestra Kaczmarka. 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (51)

JacekJacek
+12
Idąc tokiem rozumowania pana przewodniczącego rady Sylwestra Kaczmarka dla niego ludźmi honoru są prokurator Stanisław Piotrowicz i sędzia Andrzej Kryże (2020-03-04 14:00)
RouterRouter
+6
czy wizyta Dudy dodała otuchy? (2020-03-04 15:21)
JKSJKS
+7
Haniebna wypowiedź przewodniczącego Kaczmarka!

Radni Koalicji Obywatelskiej i Bezpartyjnych Samorządowców w geście solidarności z radnym Januszem Bąbałą i przeciwko aroganckiej, bezczelnej i prostackiej wypowiedzi przewodniczącego Rady, faktycznie opuścili sesję wstając ze swoich miejsc, przed jej zamknięciem. Przewodniczący Kaczmarek nie udźwignął powagi tej sesji, zresztą nie pierwszy raz oceniał wypowiedzi radnych w sposób uwłaczający godności nie tylko radnego, ale również najzwyczajniej człowieka, mieszkańca naszego wspólnego miasta. Na tej sesji ( na innych również się zdarzało) słowa kierowane do radnych opozycyjnych były haniebne (było ich wiele), ale szczytem arogancji było przyklejenie nieżyjącego już Czesława Kiszczaka i Wojciecha Jaruzelskiego do radnego Janusza Bąbały. Pragniemy przypomnieć przewodniczącemu, że wobec śmierci wszyscy jesteśmy równi. Szarganie Lecha Wałęsy również jest wpisane w narrację PiS, zostawmy go historii, sama oceni i zważy zasługi i przewinienia. Norweski Komitet Noblowski już to uczynił. Radni Koalicji Obywatelskiej i Bezpartyjnych Samorządowców wzywają przewodniczącego Rady Sylwestra Kaczmarka do publicznych przeprosin za te haniebne słowa skierowane do radnego Janusza Bąbały. Radnych PiS i SFS zachęcamy do zmiany przewodniczącego Rady naszego miasta, na takiego, który godnie będzie Was i nas reprezentował. Poprzemy Wasz wniosek.

W imieniu KO i BS radna Jolanta Kulpa-Szczepaniak.

(2020-03-04 15:55)
elzbietacelzbietac
+6
Instytut Pamieci jest na uslugach PIS-u (2020-03-04 16:23)
an-deban-deb
+6
Jaka większość w radzie taki przewodniczący. Nie ma co wymagać od pana Kaczmarka bardziej elokwentnych wypowiedzi. Prawdopodobnie nie jest w stanie tego udźwignąć.
(2020-03-04 16:25)
pisiorekpisiorek
+5
Tiaaa - Instytut Podłości Niepojętej , mozna w nim dochrapać się profesury w wieku dwudziestu kilku lat !Najlepiej obsmarować i oczernić , kogoś z dawnej prawdziwej Solidarności, kto wtedy miał odwagę i często płacił więziniem i zdrowiem , o wilczym bilecie już nie pomnę ! (2020-03-04 16:44)
spontanicznaspontaniczna
0
Nie powinno wymawiać się słow,które dzielą.W tak małym miasteczku jak Sochaczew wszyscy powinni się wspierać,a jak wiadomo "zgoda buduje,a niezgoda rujnuje.Żyjmy więc w zgodzie. (2020-03-04 17:33)
mieszk mlodzieszynamieszk mlodzieszyna
-2
róbcie dobrą robote dls miasta a nie kłócicie sie o komuchów i tego postkomucha Bola, ich oceni bądz oceniła historia a wy jestescie wybrani do tego żeby działać dla dobra naszej małej ojczyzny i tu nie powinno byc podziałów na pis i anty pis tak jak sie dogaduja w gminach .....nie wszystkich oczywiscie także koniec hamstwa i do roboty a jak nie to zrezygnuj jedno z drugim z funkcji i do sprzątania ulic to pokory nabierzesz! (2020-03-04 17:36)
boreaszboreasz
-4
Bolek to prostak i cham rasowy. Głowa patologicznej rodziny której członkowie maja prawomocne wyroki za rozboje itp. To PATOLOGIA . (2020-03-04 20:11)
boreaszboreasz
-3
Bolek powinien dostać nagrodę za badania nad KOSMITAMI i OBCYMI CYWILIZACJAMI . Nagrodę Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego . (2020-03-04 20:14)
hubertus63hubertus63
+5
Dobrze by było aby pan Paweł (mieszkaniec młodzieszyna) zajął się swoim miastem a nie wtrącał sie w sprawy mieszkańców Sochaczewa niech to mieszkańcy Sochaczewa ocenia czy żenująca wypowiedź Przewodniczącego Kaczmarka była odpowiednią do tak zaszczytnej funkcji w Radzie Miasta jaką on sprawuje. Potwierdzam że też jestem za tym aby radny Janusz Bąbała został przeproszony publicznie przez Przewodniczącego Kaczmarka. Jeśli Przewodniczący Rady Miasta Sylwester Kaczmarek miał odwagę publicznie go obrazić to niech i ma odwagę publicznie go przeprosić. (2020-03-04 20:20)
hubertus63hubertus63
+4
Dobrze by było aby pan Paweł (mieszkaniec młodzieszyna) zajął się swoim miastem a nie wtrącał sie w sprawy mieszkańców Sochaczewa niech to mieszkańcy Sochaczewa ocenia czy żenująca wypowiedź Przewodniczącego Kaczmarka była odpowiednią do tak zaszczytnej funkcji w Radzie Miasta jaką on sprawuje. Potwierdzam że też jestem za tym aby radny Janusz Bąbała został przeproszony publicznie przez Przewodniczącego Kaczmarka. Jeśli Przewodniczący Rady Miasta Sylwester Kaczmarek miał odwagę publicznie go obrazić to niech i ma odwagę publicznie go przeprosić. (2020-03-04 20:24)
ShitmonsterShitmonster
-6
Nununu jak można się naśmiewać z Bolka yyyy Lecha!? (2020-03-04 20:39)
szarmaszarma
+6
Po takich wypowiedziach Kaczmarek natychmiast powinien podać się do dymisji. Naoglądał się Pan TVPinfo i tak bez ładu i skladu gada . Na takim stanowisku warto by było obejrzeć też inne telewizje , telewizje prywatne , oraz poczytać czasem coś innego niż w sieci.Wy w tym mieście to tak jak w TVP stacji nazywanej publiczną , która jest tak bezradna , ze zawsze brakuije im kasy i niczym od niej nie odbiegacie . U Was nie ma na pierwszym miejscu myślenia skąd wziąć aby wspomóc miasto , a jest ile się zapożyczyć wychodząc z założenia ,że to nie my będziemy spłacać. (2020-03-05 07:15)
BprusBprus
-7
Krew mnie zalewa jak czytam wasze wypociny. Za robote się bierzcie a nie wałęse na ołtarze wznosicie. A pana janusza bąbałe to wałęsa powinien przeprosić. Biedny zmanipulowany chłopina z przedmieścia sochaczewa ślepo wierzy co mu system do głowy przez te wszystkie lata wkładał.

Takie wycieczki partyjne jakie prezentuje pan janusz bąbała, to raczej powinny odbywać się w zaciszu partyjnych spotkań, ewentualnie na wiecach partyjnych. Tylko współczucie pozostaje dla mieszkańców którzy głosując na pana bąbałe liczyli na to, że będzie godnie reprezentował ich interesy. Okazuje się, że reprezentuje, ale interesy partii politycznej i walęsy pierwszego agenta SB.https://tvn24.pl/polska/ipn-lech-walesa-wspolpracowal-z-sb-ra711115-2471546

  (2020-03-05 09:23)
NovJanNovJan
+6
kto wybrał pana Kaczmarka - my!!, badzmy ślepi dalej to nigdy w Sochaczewie nie bedzie dobrze i bedzie się cofał w rozwoju jesli miastem bedą współrządziły takie osoby (2020-03-05 09:28)
krisdkrisd
+5
Widzę, że PiSowskie trolle aż pozakładały sobie specjalnie konta z tej okazji żeby szerzyć tutaj swoja propagandę. (2020-03-05 09:37)
BprusBprus
-4
To już nie można założyć konta na e-sochaczew, żeby wyrazić swoje zdanie???

Rozumiem, że możliwość wypowiedzi i obrażania innych zarezerwowana jest tylko dla elit politycznych tworu o nazwie Koalicja Obywatelska i Komuchów których interesy bronią ;-( ?Tak taraktujecie mieszkańców sochaczewa? a może Pan Janusz BooombaŁa siedzi po drugiej stronie i podgrzewa temat, aby zaplusować u swoich partyjnych kolegów?(2020-03-05 09:46)
petersipetersi
+5
Grafolog płakał jak potwierdzał (2020-03-05 10:21)
BprusBprus
-6
Ludzie elit partyjnych Koalicji Obywatelskiej i reszta pseudo elit!!! Czemu nie zajmujecie się sprawami ważnymi dla miasta???

"Nie idzcie tą drogą (...)" panie - januszu bąbała - jak to mawiał klasyk.

Tyle się dzieje w mieście, a wy sprowadzacie dyskusję na sprawy mało istotne dla naszych mieszkańców.

Dokonujecie manipulacji, starając się wrzucać elementy kłótni i podziału w życie zwykłych ludzi.

Obrzydliwe zachowanie. (2020-03-05 10:41)
wbienkowbienko
+6
Już chciałobysię sparafrazować słowa Lecha Wałęsy - „Durnia mamy za Przew………..”.

Ale, ale! Po pierwsze - nasz piękny, pełen różnorodnych środków wyrazu polski język pozwalana zastosować alternatywę słowną w zależności od kontekstu. Po drugie - spróbujmy jednak odnieść się do czynu Przewodniczącego Rady – w tym wypadku wywodu myślowego wygenerowanego w trakcie sesji - nie zaś do jego osoby.

Według mnie najlepiej wyczyn ten opisują konteksty:

durny > jako określenie czegoś nieracjonalnego,

czyli wg słownika synonimów: absurdalny, bałwański, barani, bezsensowny, błazeński, bzdurny, głupi, głupkowaty, idiotyczny, imbecylny, kretyński, niedorzeczny, nielogiczny, niepraktyczny, nierealny, nonsensowny, paranoiczny, paranoidalny

pogardliwy > w odniesieniu do formy przekazu

arogancki, bezczelny, bubkowaty, bufoński, butny, chełpliwy, dęty, hardy, megalomański, nadęty, niepokorny, nieskromny, protekcjonalny, próżny, przemądrzały, pyszałkowaty, pyszny, reklamiarski, triumfalny, wyniosły, wyzywający, zarozumiały, zuchwały i na koniec jeszcze najnowsza odsłona synonimiczna: tarczyński ;)

Śledzę obrady tej kadencji i stwierdzam, że takich wywodów Przewodniczącego przybywa z sesji na sesję. Na szczęście synonimy pozwalają na wiele niepowtarzalnych kombinacji opisujących takie zjawiska bez konieczności powtarzania. Można jeszcze podkreślić wagę oceny określeniami „mega” i „turbo”. Bogaty jest język polski.Państwo Radni opozycyjni - dobra decyzja. Jedno jest niezmienne:

Chamstwu w życiu, należy się przeciwstawiać siłom i godnościom osobistom

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ (wężykiem)

(2020-03-05 11:24)
zabczynski227zabczynski227
+7
Obserwując ostatnią sesję Rady Miasta odniosłem wrażenie ,że Przewodniczącemu Kaczmarkowi woda sodowa do łba uderzyła . Zachowuje się jakby był Panem i wladcą tego gremia , mało miasta . Panie jesteś Pan zwykłym obywatelem chwilowo pełniącym tę funkje a wchodzi Pan w buty conajmniej Pani marszałek sejmu Witek . Jest Pan cynikiem i w/g mnie nie powinien w ogóle być nawet radnym , bo nie zasługuje Pan swoim zachowaniem na to stanowisko.No ale gniazda z którego się wyszło nie da się ani zakłamać ani zmienić. (2020-03-05 12:38)
BprusBprus
-4
Bijmy brwawo patologicznym zachowaniom elit politycznych. Umacniajmy ich w przekonaniu, że właśmnie tego chcemy.

Państwo Radni opozycyjni z Panem Januszem Bąbałą na czele - doskonała decyzja! Chcemy więcej teatru manipulacji, kłamstwa i obłudy z waszej strony. Zostaliście wybrani do Rady Miasta Sochaczew, żeby zajmować się komunistami, podgrzewać medialne pseudoafery i blokować miejskie inwestycje. Musicie bardziej się starać, bo miasto nadal się rozwija!Też obserwuję poczynania obu stron. I czuje opozycyjny zapach padliny politycznej. Manipulacją i prowokacją Panie daleko nie zajedziecie. Wskoczyliście na chorego osła któremu brakuje już pomysłów na to jak zabłysnąć w światłach miejskich flaszy. Zamiast budować staracie się blokować. Zamiast współpracować dzielicie.

Słaba to strategia, a chory osioł padnie na pierwszym wzniesieniu. Ale w obliczu niemocy i braku kreatywności i pomysłu na dobre zarządzanie miastem opozycyjnym elitą partyjnym pod nazwą Koalicji Obywatelskiej zostaje tylko jazda na chorym słaniajacym się na swoich zmęczonych nogach chorym ośle.Taki obraz nędzy i rozpaczy będzie nam towarzyszył do pierwszego wzniesienia, a póżniej elity zjedzą sie same.

(2020-03-05 12:38)
krisdkrisd
+5
@Bprus: to przewodniczący Kaczmarek wiecznie urządza teatr na sesjach, obraża innych radnych, robi osobiste przytyki i polityczne dygresje, Tym razem też tak było. To on zaczął robić jakieś głupie insynuacje na temat Lecha Wałęsy. Wszystko można obejrzeć, relacja z sesji jest dostępna w internecie. Bardzo dobrze, że pan Bąbała zareagował. Nie można milczeć w przypadku takiego chamstwa (2020-03-05 12:55)
BprusBprus
-4
To chyba inne nagranie oglądaliśmy. Ja to odbieram zupełnie inaczej. Moim zdaniem to kaczmarek jest za łagodny. Chamstwo polityczne, każdy przejaw manipulacji i te show politycznych elit powinno się tępić u zarodka. Wszystko co się wydarzyło było świadomym zagraniem i manipulacją janusz booombaŁy. Pewnie zaraz będzie na posła startował wielki polityk obrońca współpracowników SB.Precz z obłudną POLITYKĄ w Radzie Miasta.

(2020-03-05 13:12)
krisdkrisd
+4
@Bprus: to po co zabierasz zdanie w dyskusji jak nawet nie wiesz o co chodzi? Nawet w artykule, który komentujesz jest napisane kto zaczął tą polityczną dyskusję:

"Do osób, które się wstrzymują to chciałbym powiedzieć, że ta strategia którą żeście przyjęli to już na każdej sesji jest zaznaczana, że jesteście za, a nawet przeciw. Chciałbym powiedzieć, że jest taka osoba, która ukuła to zdanie wcześniej i nawet ma Nobla. Może nawet Państwo też kiedyś dostaniecie Nobla za tą strategię, czego szczerze Wam życzę, z tym, że jest problem z udźwignięciem tej nagrody. Bo pierwowzór tego nie udźwignął– powiedział Sylwester Kaczmarek."Wypowiedź pana Bąbały była tylko ODPOWIEDZIĄ na tą zaczepkę. (2020-03-05 13:16)
BprusBprus
-5
Zabieram głos bo mam takie PRAWO. Wypowiadam się ponieważ nie podoba mi się to że radny miejski janusz b. zajmuje się obroną agentów SB zamiast problemami naszego miasta. Nie podoba mi się również to w jaki sposób zostałem zaatakowany przez was po moim pierwszym poście. Nazwałeś mnie TROLEM. Słabe to tak samo jak wasza obecność w Radzie Miasta.A swoja drogą fajną robotę macie. Ciekawe ile wam płacą za to hejtowanie. Pewnie sporo jak od wczoraj napieracie non stop popierając swojego lidera janusza B obrońcy współpracowników SB ;-)No chyba, że janusz b wam nie płaci, bo słyszałem, że lokalne struktury to raczej muszą sobie jakoś radzić same. Ale może jak janusz zainwestuje w siebie, troszke się podrasuje intelektualnie, może jakieś kursy, dobra szkoła i takie tam to naprawde tym posłem zostanie to i wam coś skapnie ;-)Ja muszę się już zbierać chłopaki do roboty na 14.00 mam muszę jakiś obiad złapać. Wpadne tu jeszcze może wieczorem, albo jutro zobaczę co tam ciekawego naskrobiecie. (2020-03-05 13:28)
krisdkrisd
+4
@Bprus: ale wiesz już przynajmniej kto rozpoczął tą dyskusję polityczną? Dobrze że chociaż pod tym względem cie uświadomiłem. (2020-03-05 13:33)
JacekJacek
+5
Prawda jest taka, że gdyby nie Lech Wałęsa i mielibyśmy samych takich "bohaterów" jak Jarosław "Polskę zbaw", który 13 grudnia spał do południa, to do tej pory tkwilibyśmy w PRL'u. No ale patrząc na działania PiS to większość jej zwolenników byłaby z tego faktu zadowolona. (2020-03-05 13:40)
wbienkowbienko
+3
Nieudolność w rządzeniu naszym miastem: patrz "PSZOK dla mieszkańców nie działa - nieścisłości w dokumentacji przetargowej"

można przykryć tylko prowokującymi emocje tematami zastępczymi: patrz "Sylwester Kaczmarek o Wałęsie i Kiszczaku" iod razu mamy rozpierduchę.

Przykład idzie z góry. Taka Polska w pigułce.Ta władza inaczej nie potrafi. Że też jeszcze nie przegłosowali u nas strefy wolnej od LGBT - to dopiero odwróciło by uwagę ;) (2020-03-05 17:22)
infoforyouinfoinfoforyouinfo
+3
Przetarg nie pierwszy raz niezgodny z dokumentacją. Identycznie było z bieżnią. Pozwolenie na budowę z 2015 r. na bieznię 400 m, bo taka była w projekcie ogólnobudowlanym i zagospodarowania. złozonym w architekturze a przetarg na budowę bieżni 420 m na podstawie projektów wykonawczych, które zostały wykonane później i w 2017 r otrzymały dwukrotnie negatywną opinię Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Na szczęście przynajmniej to udało sie wyprostować i będzie bieżnia 400 m, która dostała pozytywną opinię PZLA. (2020-03-05 17:37)
BprusBprus
-1
Widzę że każdy chce zabłysnąć przed swoim elektoratem ;-) Właśnie o tym mówiłem wczoraj "show must go on".

Głównym bohaterem całej dyskusji był janusz bąbała - obrońca agentów SB. Oczywiście nie doceniliśmy tu roli Pana Jacka Krzemińskiego aspirującego na pozycję lidera elit KO, który gdzieś tam niesmiało wrzuca teksty o tym, że "gdyby nie Wałęsa to do dzisiaj tkwilibysmy w PRL'u. Panie Jacku zgadza się tak jest jak Pan mówi ;-) Nikt tego nie kwestionuje. Natomiast nie zmienia to faktu, że Wałęsa bohater narodowy jest jednocześnie konfidentem SB.I co z tego. Jedni uważają go za bohatera Narodowego inni za kanalię i podpierdalacza, natomiast wszystko sprowadza się do jednego podgrzewacie tematy gorące medialnie po to aby zabłysnąć na 5 minut. Żenada.@wbienko "PSZOK dla mieszkańców nie działa - nieścisłości w dokumentacji przetargowej" to ciekawy temat! Jakiś urzędnik powinien za to głową odpowiedzieć!@infoforyouinfo O to kolejny babol show politycznej elity KO. Chyba lepszy w swojej miernocie od zachowania Pana Bąbały. Jak ten pan od bieżni się nazywa błaszczyk, błaszczak czy jakoś tam. Widziałem Pana śmieszny materiał ;-) Dotrwałem do 12 minuty ;-) Jakoś pseudoafera nikogo nie interesuje. Może po za jednym detalem. Podobno donosi pan na swoich kolegów do CBA i strasznie się pan tym chwali. A CBA zapoznało się z materiałami i stwierdzili, że jest pan niegroznym miernym wariatem ;-) Życzą Panu aby ten temat był owocny dla Pana kariery radnego miejskiego i żeby miał pan o czym mówić do końca swojej kadencji bo to takie ciekawe ;-)Wrzucam link do materiału o bieżni, może nakręcę Panu oglądalność.

https://e-sochaczew.pl/m/burmistrz-czy-radni/64379Ostrzegam materiał tylko dla ludzi o mocnych nerwach! 18+! Coś w rodzaju fimu "Śmierć w Wenecji"

(2020-03-06 09:27)
hubertus63hubertus63
+2
Widzę że trole obrońcy przewodniczącego Kaczmarka się obudzili. (2020-03-06 10:11)
mieszk mlodzieszynamieszk mlodzieszyna
-1
ej hubertus 63 ... po pierwsze to nie mam na imie Paweł, po drugie Młodzieszyn nie ma praw miejskich a po trzecie to jeżeli Cie nie obrażam to chyba posługuje sie w ramach Konstytucyjnego prawa swobody wypowiedzi, ale Twoja osoba jak tytułuje innych ,,trolami'' no to jest bynajmniej nie na miejscu, troszkę kultury.A to co napisałem to podtrzymuje jednych już historia osądziła innych osądzi i taka jest prawda.Podtrzymuje też by dla dobra miasta Sochaczewa zostawić ambicje polityczne zarówno z jednej jak i z drugiej strony jak to w niektórych gminach działa ,podreślam niektórych.pozdrawiam. (2020-03-06 11:19)
BprusBprus
-1
Ładnie się pan trol elit politycznych Koalicji Obywatelskiej przedstawił milionom suchaczy (..) ;-) Obudzi\c się i bez argumentów pluć porannym jadem. Może jak przyjdzie wiosna bedzie więcej słońca to dojdziecie do wniosku razem z obywatelami kierownikami waszego tworu, że lepiej popracować trochę dla lokalnej społeczności, niż fundować im codziennie teatr niskich lotów.Obenie koło zatacza i elity polityczne Koalicji Obywatelskiej w Sochaczewskiej Radzie Miasta obrażają, opluwają, prowokują, dzielą mieszkańców i wymyślają pseudoafery.Smutny jest ten obraz bezsilności i braku koncepcji na bycie w opozycji. (2020-03-06 11:20)
krisdkrisd
+2
@Bprus: widzę, że nadal nie dociera do ciebie kto sprowokował tą dyskusję. Także radzę przeczytaj jeszcze raz artykuł, który komentujesz, tylko tym razem ze zrozumieniem. Obejrzyj jeszcze raz relację z sesji rady i wtedy będziesz wiedział, że wszystko zaczęło się od chamskich komentarzy pana Kaczmarka, który jak zwykle chciał być gwiazdą i zabłysnąć a pokazał tylko że brakuje mu kultury. Pozostali radni, w tym Janusz Bąbała nie będą w kilczeniu znosić tych prowokacji. Ileż można? (2020-03-06 13:29)
jakubowejabluszkojakubowejabluszko
+3
Komentować niektore wpisy ? nie warto ! Napisal ktoś o hejcie i nowych kontaxch tzw. "przedwyborczych", pewnie i są takie i zalożę się że ze strony opozycji i rządzących. Znalazlem w necie fajną fotkę - obrazek ? jak zwał tak zwal, ale jest ciekawy. Tak na marginesie chciałem zapytać oskarżających obecnego Pana Prezydenta o niesamodzielność by wskazali ile Ustaw "rządu" po/psl zawetował "Bulu", ile Ustaw w trakcie rządow sld zawetowal Pan Kwaśniewski oraz ile Ustaw zawetował po NOCNEJ ZMIANIE "legendarny" ? Ktory z nich byl samodzielny ? Za ktorym z nich nie stała finansjera i grupa polityków ? Moim zdaniem to o tej niezależności to mydlenie Pokom i Polakom, JEŚLI POLACY WYBIORĄ INNEGO PREZYDENTA NIŻ PAN DUDA TO MAMY KOLEJNE WYDANE MILIONY PLN NA KOLEJNE WYBORY !!! Zadna Ustawa dzis rządzących - nawet najlepsza dla Polski i Polaków nie zostanie przyjęta przez dzisiejszy senat, a opozycyjny prezydent każdą zawetuje - CHCĄ WPROWADZIĆ NAJPIERW CHAOS POLITYCZNY NASTĘPNIE GOSPODARCZY - nie będzie przekopu bo lepiej płacić ruskiemu, nie będzie lotniska bo lepiej latać z berlina. Dziś zamiast Targowicy mamy brukselnicę !!! (2020-03-06 13:42)
petersipetersi
+1
Jeśli pan przewodniczący opluwa Wałęsę za to że (być może, dla mnie sprawa nie jest jednoznaczna) w młodości dał się złamać i współpracował z SB to czekamy teraz na słowa potępienia np. dla jego partyjnego kolegi za to że należał do PZPR, był komunistycznym prokuratorem i w czasie stanu wojennego oskarżał opozycjonistów. (2020-03-06 13:42)
krisdkrisd
-2
@jakubowejabluszko: ja wiem, że tacy jak ty zamiast Brukseli woleliby Moskwę ale na szczęście zdecydowana większość Polaków jeszcze nie dała się ogłupić i jest za pozostaniem w EU. (2020-03-06 13:52)
jakubowejabluszkojakubowejabluszko
+1
"krisd" weź sobie koło i j...j się nim (tylko wystarczająco mocno) w czoło ! Wskaż w ktorym miejscu napisalem, ze wolalbym moskwę !? Jeśli nie wskażesz to okazujesz się zwyczajnym wichrzycielem, mącicielem i parszywym kłamcą ! WOLĘ POLAKOW -POLSKĘ - WARSZAWĘ, wszystko to co Polskie !!! a każdego parszywego zdrajcę Polski i Narodu polskiego, unijnego klakiera i jątrzyciela przeciw Polsce postawiłbym przed plutonem egzekucyjnym, bo tylko taka kara powina być za zdradę Ojczyzny !!! P. s. nie pierwszy i nie ostatni raz zwolennicy peło, kodu i innego smrodu udowadaniają, ze zamist odpowiedzieć na zadane pytanie waolą skrobać swoje i dalej robić zadymę zamiast meytorycznej dyskusji.

"petersi" pokaż mi jednego profesora, doktora (nie lekarza) którzy doktoryzowali się lub zdobywali tytuły profesorskie w latach 1945 - 1985 i nie byli członkami pzpr ! Jakby nie byli o tytułach mogliby marzeyć takie byly realia ! Dziś wklejasz by wklejać głupoty , nie ma jak unikać pytania ! to pobawmy się we wklejanki - (2020-03-06 14:17)
petersipetersi
+1
@jakubowejabluszko: czyli za współpracę z SB do piachu, ale już przynależność do PZPR i oskarżanie członków opozycji to "takie były czasy".. LOL... no nie powiem, ciekawe podejście :-) (2020-03-06 14:20)
jakubowejabluszkojakubowejabluszko
0
TO JEST PRAWDA !!! Dlatego Go zabili ! (2020-03-06 14:23)
jakubowejabluszkojakubowejabluszko
0
"petersi" - kolejny :( ... Pokaż gdzie napisałem, że za wspołpracę z SB do piachu? Q...a czytaj chłopie ze zrozumieniem i nie rób z siebie tego kim nie jesteś, napisałem, że za zdradę Ojczyzny ! Najpierw Ustawa i paragrafy dokładnie określające pojęcie "zdradyOczyzny, Narodu .." określenie kary w zależności od kategorii zdrady - dożywotni kamieniolom lub piach,a poxniej konsekwentna i bez wyjątkow np. immunitetowqych realizacja tego prawa. KONIEC tematu. Odpowiedzcie cwaniaczki najpierw na pytanie , miejcie jaja i odwagę choć na tyle by udzielić odpowiedzi !!!- by wskazali ile Ustaw "rządu" po/psl zawetował "Bulu", ile Ustaw w trakcie rządow sld zawetowal Pan Kwaśniewski oraz ile Ustaw zawetował po NOCNEJ ZMIANIE "legendarny" ? Ktory z nich byl samodzielny ? Za ktorym z nich nie stała finansjera i grupa polityków ? (2020-03-06 14:30)
hubertus63hubertus63
+1
mieszk mlodzieszyna - "mistrz od zaczepiania wszystkich i o wszystko" nie moja wina że w swoim opisie wprowadzasz fałszywe dane ja odczytałem to co zostało wprowadzone w opisie a tam jest pan Paweł. Boisz się, a może wstydzisz się imienia i nazwiska ale to już Twój problem. Tylko TROLE ukrywaja się pod przykrywką nicku ale wiedz że w internecie nikt nie jest anonimowy. (2020-03-06 15:29)
petersipetersi
+1
Moralność PiSu na jednym zdjęciu (2020-03-07 00:42)
petersipetersi
+1
Precz z komuną - precz z PiS (2020-03-07 00:48)
petersipetersi
+1
Precz z komuną - precz z PiS (2020-03-07 00:48)
petersipetersi
+1
Precz z komuną - precz z PiS (2020-03-07 00:49)
petersipetersi
+1
Precz z komuną - precz z PiS (2020-03-07 00:50)
petersipetersi
+1
Precz z komuną - precz z PiS (2020-03-07 00:50)
petersipetersi
+1
Precz z komuną - precz z PiS (2020-03-07 01:00)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy