System ratalny Grzegorza S.

 

Od miesiąca Prokuratura Rejonowa w Żyrardowie prowadzi postępowanie w sprawie łapówek wymuszanych przez pracownika kadr jednostki wojskowej w Bielicach i wszystko wskazuje na to, że krąg osób je wręczających będzie się poszerzał.

Przypomnijmy, że 24 stycznia żandarmeria wojskowa zatrzymała byłego wojskowego, a dziś pracownika cywilnego kadr jednostki rakietowej w Bielicach, Grzegorza S. pod zarzutem wymuszania i przyjmowania korzyści materialnych w zamian za przyjęcie do służby wojskowej, czy przeniesienie do innych jednostek. Prokuratura w Żyrardowie postawiła podejrzanemu 12 zarzutów i wystąpiła o areszt tymczasowy, jednak sąd w Żyrardowie zamienił go na poręczenie majątkowe w wysokości 60 tys. zł. Prokuratura co prawda zaskarżyła tę decyzję sądu do wyższej instancji, ale Sąd Okręgowy w Płocku utrzymał ją w mocy argumentując, że zarzuty pod adresem Grzegorza S. są ważkie, jednak okoliczności śledztwa sprawiają, iż bezwzględny areszt nie jest konieczny.

Jak nam powiedział prokurator rejonowy w Żyrardowie Bogusław Piątek, sprawa korupcji w jednostce wojskowej dotyczy wielu osób z terenu całej Polski. Tak więc zarzuty postawione podejrzanemu na pewno nie będą ostatnie, jednak ilu osób będzie to dotyczyło, trudno na razie powiedzieć. Propozycje korupcyjne wychodziły bowiem od Grzegorza S., natomiast wiadomo już, że nie wszyscy dali się na nie namówić. Mimo że podejrzany, tym którzy nie dysponowali żądaną sumą, oferował rozłożenie płatności w czasie. Teraz zaliczka, a gdy zaczną pracować i zarabiać - reszta.

 - Mnie najbardziej nurtuje pytanie - mówi prokurator Bogusław Piątek - jak to jest możliwe, że proceder ten tak długo trwał, bo przypomnijmy, że pierwsze udowodnione zdarzenia pochodzą z roku 2003. Jak więc to się stało, że nikt ze współpracowników ani przełożonych Grzegorza S. tego nie zauważył? Ponadto uważam, że nie ma nic bardziej nagannego, niż zgorszenie człowieka czystego moralnie, a tacy na pewno też się trafiali. Wtedy zainteresowany zaczyna się łamać, bo przecież ludzie bywają w różnej sytuacji rodzinnej czy finansowej 

Więcej w najnowszej "Ziemi".

bus

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy