Sytuacja na sochaczewskich drogach - czego można spodziewać się rano

/ 8 komentarzy
Zdjęcia i foto: Sytuacja na sochaczewskich drogach - czego można spodziewać się rano Komunikacja publiczna sochaczew

Dzisiejsze popołudnie na sochaczewskich drogach było dla wszystkich kierowców niezwykle trudne. Sytuacja była związana z warunkami pogodowymi jakie nie tyle zaskoczyły Zakład Gospodarki Komunalnej co uniemożliwiły prace. 


Jak udało nam się ustalić obecnie drogi są przejezdne. Jak poinformował nas Oficer Prasowy KPP Sochaczew: "Wszystkie główne drogi zostały obecnie odśnieżone oraz odlodzone. Systematycznie poprawia się również stan pozostałych ulic. Apelujemy przede wszystkim o ostrożność oraz rozwagę." 


Brak możliwości w normalnym przejeździe przez ulice spowodowany był dużymi opadami śniegu, które przykryły sochaczewskie drogi. Ta natomiast uniemożliwiła sochaczewskiemu Zakładowi Gospodarki Komunalnej odladzanie ulic. Środek jaki jest używany do odladzania musi być nanoszony na czarną powierzchnię dróg. W momencie dużych opadów śniegu kiedy jezdnia jest biała drogowcy musza czekać na poprawę pogody. Wówczas można skutecznie odśnieżyć oraz usunąć lód z dróg. Obecnie wszystkie ulice są na bieżąco odśnieżane oraz odladzane. Nieco gorzej jest na osiedlowych drogach. 


Jak sytuacja będzie wyglądać rano?

Z uzyskanych przez nas informacji, jeśli opady śniegu w godzinach porannych będą silne kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Drogowcy będą gotowi do pracy, ale tylko kiedy warunki pozwolą na efektywne odśnieżanie a co za tym idzie odladzanie powierzchni. 


Jak powiedział nam Oficer Prasowy KPP Sochaczew: "Przede wszystkim kierowcy muszą być ostrożni. Należy również przygotować swoje auto do warunków zimowych. Posiadać odpowiednie opony zimowe, przed jazdą oczyścić samochód z warstwy śniegu tak aby widoczność była dobra oraz zachować szczególną ostrożność podczas jazdy". 


 

 1
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (8)

mariuszbmariuszb
+6
,,Brak możliwości w normalnym przejeździe przez ulice spowodowany był dużymi opadami śniegu, które przykryły sochaczewskie drogi. Ta natomiast uniemożliwiła sochaczewskiemu Zakładowi Gospodarki Komunalnej odladzanie ulic. Środek jaki jest używany do odladzania musi być nanoszony na czarną powierzchnię dróg. W momencie dużych opadów śniegu kiedy jezdnia jest biała drogowcy musza czekać na poprawę pogody." Żyję już 57 lat i większej bzdury nie słyszałem., a kilka ŁADNYCH zim już przeżyłem. Pytanie to od czego są i za co biorą pieniądze służby powołane do odśnieżania i utrzymania ulic by były przejezdne. Jak pogoda się poprawi to i śniegu i lodu nie będzie bo sama natura go roztopi. (2019-01-14 21:34)
indiwiduelindiwiduel
+3
Ja rownież większych głupot nie czytałam wcześniej. Półtorej godziny zajeło mi przedostanie się z Boryszewa na ul. Warszawską... Po prostu stało siię i nic. Ja wiem dlaczego . Dlatego , że skręcający w lewo z ulicy Traugutta nie byli w stanie się przedostać... Na co dzień i przy dobrej pogodzie około godzin 16-18 jest kiepska przepustowość tego skrzyżowania, a dzisiaj masakra. Czego brakło na tym skrzyżowaniu ??? POLICJANTA , który kierował by ruchem .. Nawt nie piaskarki , a policjanta!!! Ja nawet zadzwoniłam do radia lokalnego i zapytałąm dlaczego nie ma policji na skrzyżowaniu - odpowiedź redaktora brzmiała ,, nie wiem "... i tyle w temacie. Może niech ktoś pomyśli o przepustowości tego skrzyżowwania. Pozdrawiam oosoby odpowiedzialne za ten stan (2019-01-14 23:48)
linulinu
+6
QWA katastrofa światowa, w Socho spadł1cm sniegu, swiat się kończy, słuzby nie dają rady, telefony odcięte, zaspy po pachy, ludzie nie poszli do pracy i szkół ....

Dzizsassss ?? (2019-01-15 07:45)
jakubowejabluszkojakubowejabluszko
+2
Ciekaw jestem co dzialoby się dziś na ulicach polskich miast oraz jaka reakcja bylaby w mediach gdyby jak na początku roku 1979 spadło blisko 1m śniegu jednej nocy (zaspy miały blisko 1,5m), a slupek rtęci spadłby do temp. 29, 31 stopni poniżej zera. Dziś -12 stopni i słychać w radio ("wielkie mrozy"). (2019-01-15 08:48)
Obywatel85Obywatel85
+1
Jak to co by się stało ??? nic by się nie stało drogi kolego,od takiej temperatury wymarłoby ,,lewactwo,, a na wiosnę życie toczyłoby się dalej i wszystkim pozostałym żyłoby się lepiej ;-) .Pozdrawiam idę lepić baławna przed Sochaczewskim urzędem póki jeszcze jest z czego ;-),kolego adam1111 zapraszam do pomocy za długo na stołeczku siedzieć nie wypada. (2019-01-15 09:48)
xyxxyx
+1
Duze opady !! wiekszej glupoty nie slyszałem spadło raptem 2 cm sniegu! Prawda jest taka ze sluzby odpowiedzialne za odsniezanie zupełnie to olały snieg przestał padac około 16.30 a piaskarki wyjechały po 19 pewnie czekali az sie samo roztopi! Ciekawe czy ktos poniesie konsekwencje paralizu miasta? (2019-01-15 16:18)
robroyrobroy
0
czego marudzą? juz jest lepiej? ZGM się postarał? postarał ! ,kiedyś na takie sniegowe pokrywe sypali mocznikiem-taki nawóz-nieszkodliwy dla samochodów (2019-01-15 16:37)
robroyrobroy
0
dopisek-widziałem jak skrabali się z bocznych uliczek-kto ich uczył jeździć? na lodzie w piachu ,blocie,rusza się z 2 biegu,bez duzych obrotów silnika,no ale jedna zima jednodniowa na 10 lat nie nauczy,trenować kufa ,trenować ,bo jeszcze może posypać śniegiem (2019-01-15 16:42)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy