Szalony kierowca pod szkołą w Paprotni

/ 5 komentarzy
Zdjęcia i foto: Szalony kierowca pod szkołą w Paprotni Wypadki sochaczew


Trzeba naprawdę być nieodpowiedzialnym szaleńcem, by przy szkole, na dodatek w momencie, gdy kończą się lekcje i każdy widzi gromadę wychodzących dzieci, jechać 105 km/ha. Tak w środę 2 września zachował się 35-letni kierowca citroena.

 

W środę 2 września br. funkcjonariusze sochaczewskiej drogówki prowadzili rutynową kontrolę w ramach akcji bezpieczna droga do szkoły, powtarzanej rokrocznie w pierwszych dniach roku szkolnego. W Paprotni na terenie gminy Teresin, w pobliżu tamtejszej szkoły podstawowej, zauważyli citroena jadącego z dużą prędkością. Na dodatek był to moment zakończenia lekcji i ze szkoły wychodziła gromada dzieci. Policjanci zmierzyli prędkość pojazdu. Było to 105 km/h w miejscu, gdzie można jechać 50. Kierowca citroena został natychmiast zatrzymany. Okazał się nim 35-letni mężczyzna. Funkcjonariusze odebrali mu prawo jazy i ukarali mandatem.

 

- Takie zachowanie jest przykładem skrajnej nieodpowiedzialności. Jazda z taką prędkością w miejscu, gdzie w każdym momencie na jezdni może pojawić się pieszy to ogromne zagrożenie.  W przypadku, gdy pieszym jest dziecko, często w wieku kilku lat, zagrożenie wzrasta. Dzieci w każdym momencie mogą pojawić się na jezdni, mogą się zapomnieć i wtargnąć wprost pod pojazd. Uderzenie pojazdu z taką prędkością, może zakończyć się tylko w jeden sposób – mówi Joanna Olszar, rzecznik prasowy KPP Sochaczew.

 

W najbliższych dniach kierowcy muszą liczyć się ze szczególną kontrolą drogową, ale z pieszymi powinni liczyć się zawsze.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (5)

kacperskyykacperskyy
0
oczywiscie z cala stanowczoscia potepiam takie zachowanie na drodze z tym ze czy ktos jest pijany to stwierdza policja a czy szalony to chyba.. psychiatra :) (2015-09-04 09:34)
figafiga
0
kacperskyy, ja doceniam Pana wrażliwość na nasze tytuły, i w ogóle Pana doceniam, jako komentującego użytkownika, ale muszę trochę obronić redakcję. "Szalony" jest sformułowaniem potocznym, nie medycznym, w dodatku wieloznacznym (szalony świat, szalone wakacje, szalona miłość, szalony pościg, szalony naukowiec itd. itp.), może oznaczać tyleż wariata (ale w potocznym znaczeniu, co np. pozytywnie odbieraną odwagę, wspólnym mianownikiem pozostaje jedynie jakieś odbieganie od norm lub przepisów społecznych). Myślę, że w przypadku tego kierowcy użycie takiego sformułowania jest jak najbardziej uzasadnione, mocniejsze też by było.

pozdrawiam serdecznie
Monika (2015-09-04 10:05)
kacperskyykacperskyy
0
generalnie czasem tytuly mnie bawia, czasem zastanawiaja a czesm smiesza.. i nie mowie tu tylko o redakcji naszego portalu, mowie ogolnie o mediach. a w tym przypadku - fakt zaczepiam redakcje bez wiekszych powodow :) kto sie czubi ten sie lubi :) (2015-09-04 11:21)
figafiga
0
:-) media z reguły żyją z reklamy, a tu kluczem do sukcesu są odsłony. Niestety, ludzie są tak uzależnieni od sensacji, że tylko krzykliwy tytuł jest w stanie zwrócić ich uwagę. To smutny, ale prawdziwy fakt. (2015-09-04 13:17)
użytkownik22316użytkownik22316
0
TOTALNA inwigilacja. Zaraz będą mówić; o przeszedł właściciel dwudziestu czterech centymetrów, a ten miał tylko 14,5. Gdzie my żyjemy?!! (2015-09-05 21:33)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy