Szczęście po stronie Orkana

/ 4 zdjęć
Zdjęcia i foto: Szczęście po stronie Orkana Rugby sochaczew

To miał być ciekawy i wyrównany mecz i taki był w rzeczywistości gdyż naprzeciw siebie stanęły dwie godne siebie drużyny. Mecz rozpoczęła minuta ciszy. Wszyscy zebrani na chodakowskim stadionie w ten sposób uczcili pamięć byłego rugbisty Lechii – Mariusza Sznigera, który w wieku 36 lat niespodziewanie opuścił ziemski padół.

Od pierwszego gwizdka stroną dominującą byli gospodarze. Sochaczewianie uparcie dążyli do zdobycia punktów. Wystarczyła chwila nieuwagi i w jedenastej minucie ta sztuka udała się gościom. Fakt ten nie załamał rugbistów Orkana, którym wystarczyło pięć minut na wyrównanie. Tym razem sprawę w swoje ręce wzięli zawodnicy z Tonga, którzy przeprowadzili pokazową akcję zakończoną przyłożeniem Lote Fakatou. Skutecznie podwyższył Michał Kępa. Nasza „dziesiątka” znajduje się w bardzo dobrej formie, którą wykorzystuje na boisku.

W dwudziestej czwartej minucie sochaczewski łącznik ataku zagrał nogą na skrzydło. Piłka znalazła się w dłoniach Bartłomieja Sadowskiego, który przyłożył ją na „polu szczęścia”. Wyniki pierwszej połowy ustalił wspomniany już kilkakrotnie Kępa, który skutecznie wykonał rzut karny.

Pierwsze minuty drugiej połowy należą jeszcze do Orkana. W tym czasie Sadowski po raz drugi przykłada jajo i … do ataku ruszają Lechici. Nasi Wojownicy przechodzą do defensywy. Niestety sochaczewska obrona po raz pierwszy pęka po godzinie gry. Drugi raz rywale przerywają nasze szyki dwie minuty przed końcem meczu, który ostatecznie kończy się wynikiem 20:19. Orkan wygrał bardzo ważny mecz i aktualnie zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Tym razem szczęście było po stronie Orkana … ale ponoć dopisuje ono lepszym.

RC Orkan Sochaczew – Lechia Gdańsk 20:19 (15:7)

punkty: Bartłomiej Sadowski (10), Lote Fakatau (5), Michał Kępa (5)

skład: Marcin Krześniak (Tomasz Gasik), Bartłomiej Sadowski (Krystian Mechecki), Lote Fakatou, Jakub Młyńczak, Jakub Budnik, Michał Kępa, Adrian Pętlak (Artur Fursenko), Mateusz Pawłowski, Sebastian Misiak (Kamil Wydrzyński), Taniela Samita, Maciej Brażuk, Daniel Niemyjski (Jan Mroziński, Tomasz Markiewicz), Sandro Jelia, Michał Gadomski (Wiktor Dobrowolski), Razhdeni Bagaturia