Szczęśliwe zakończenie tragicznej nocy - rodzina dziękuje za pomoc

/ 5 zdjęć
Zdjęcia i foto: Szczęśliwe zakończenie tragicznej nocy - rodzina dziękuje za pomoc Radni i rady samorządowe sochaczew

Dziś cicha i spokojna okolica niedawno była świadkiem tragicznej nocy, która pozbawiła dachu nad głową rodzinę z małymi dziećmi. 


Gospodarstwo w małej miejscowości Bronisławy. Sielanka polskiej wsi. Ale dziś już spokojne domostwo jeszcze kilka tygodni temu było w tragicznej sytuacji. Podczas jednej z wichur dach domu, pomieszczeń gospodarczych oraz cała drewniana stodoła zostały zniszczone. W ciągu kilku chwil zawaliła się nie tylko część dachu ale i codzienność tej rodziny. Gospodarze dziś wspominają, iż szczęście całego tego wydarzenia to jego czas. Czyli noc. Nie było wówczas nikogo na podwórku a poprzez to spadający dach nie wyrządził szkód nikomu z domowników, którzy za dnia spędzają na nim wiele godzin. 


Sześć osób w tym dwoje małych dzieci zostały pozbawione dachu nad głową. Zwierzęta ucierpiały  oraz maszyny gospodarcze także zostały uszkodzone. Dorobek większości życia mógł zostać całkowicie zrujnowany. Dzięki pomocy wielu osób a także ciężkiej pracy gospodarzy udało się uratować dom poprzez odbudowę dachu. Dziś rodzina może czuć się bezpieczna. Dziś nadszedł czas na słowo dziękuję. 


„Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi” - takimi słowami gospodarze chcą podziękować wszystkim, którzy byli przy nich w tych trudnych chwilach. 


Szczególne podziękowania kieruję w stronę Wójta Gminy Sochaczew Mirosława Orlińskiego, radnej Agnieszce Malik, Renacie Olejnickiej, sołtysowi Sylwestrowi Sejdakowi. Słowa najszczerszego dziękuję należą się także młodym sąsiadom, którzy pomagali przy porządkowaniu, najbliższej rodzinie, znajomym. Wszystkim, którzy okazali pomoc, wsparcie, życzliwą dłoń oraz dobre myśli mówimy z serca „dziękujemy” - przekazuje rodzina. 


Do każdego z tych słów podziękowania dołączamy także my. Zespół e-Sochaczew.pl. Najpiękniejszy czas świąt Wielkanocnych rodzina spędzi już bezpieczna pod nowym dachem. 


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy