Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionej 80-latki

Zdjęcia i foto: Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionej 80-latki Poszukiwani, zaginieni sochaczew

Sochaczewscy policjanci odnaleźli zaginioną 80-letnią mieszkankę gminy Nowa Sucha, która wczoraj wczesnym rankiem wyszła niepostrzeżenie z domu. W akcji poszukiwawczej brali udział m.in. strażacy i druhowie OSP, przewodnik z psem tropiącym i załoga policyjnego śmigłowca Black Hawk.

19 kwietnia, po godzinie 6.00 rano 80-letnia mieszkanka gminy Nowa Sucha, która na co dzień wymaga opieki, wyszła niepostrzeżenie z domu. W momencie, gdy rodzina zauważyła zniknięcie seniorki, natychmiast rozpoczęła poszukiwania w własnym zakresie. Pytali znajomych i sprawdzali miejsca, w których mogła przebywać, ale gdy ich działania nie przyniosły efektu, powiadomili sochaczewską Policję.

Jak informuje Oficer Prasowy KPP w Sochaczewie, Agnieszka Dzik:

- W czasie, gdy policjanci przyjmowali zawiadomienie o zaginięciu, funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania. W internecie opublikowano również wizerunek kobiety. Komendant Powiatowy Policji w Sochaczewie ogłosił alarm dla funkcjonariuszy. Po kilkunastu minutach stawiali się pierwsi mundurowi gotowi szukać starszej kobiety. Na miejsce przyjechał również przewodnik z KMP w Płocku wraz z psem tropiącym. Później do poszukiwań włączyli się strażacy z Sochaczewa i druhowie OSP. Seniorki szukało kilkadziesiąt osób.

Istniało podejrzenie, że 80-latka może przebywać w sąsiednim powiecie, ponieważ była widziana w Nowym Dębsku, gdy kierowała się w stronę miejscowości Patoki (powiat łowicki). Taki kierunek wskazał też pies tropiący. Na wniosek Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie użyto również nowoczesnego śmigłowca Black Hawk z Komendy Głównej Policji, którego załoga poszukiwała seniorki z powietrza.

Kobieta została odnaleziona przez policjantów z sochaczewskiej drogówki w Bednarach - kilkanaście kilometrów od domu. Seniorka szła szutrową drogą wzdłuż torów kolejowych. Funkcjonariusze wezwali karetkę pogotowia i powiadomili o odnalezieniu rodzinę. Po badaniu okazało się, że kobieta nie wymaga hospitalizacji, więc wróciła pod opiekę domowników.zdj. KPP Sochaczew 
 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy