Szczury część pierwsza, czyli co Wy wiecie o dokarmianiu

/ 4 komentarzy / 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Szczury część pierwsza, czyli co Wy wiecie o dokarmianiu  Interwencje i pomoc sochaczew

Są w życiu rzeczy, które już nie dziwią i takie, które są bardziej zaskakujące niż skarpety do sandałów i parawaning na polskiej plaży. Smaczek tworzy się wówczas gdy obie te rzeczy dzieją się równocześnie. W Sochaczewie taki smaczek od razu widać, słychać i czuć. Dosłownie.

Ptaki, psy, koty – tych zwierząt na obklejonych kartkami, tabliczkami i naklejkami niczym kurczowo trzymające się przepisów zoo sochaczewskich osiedlach nie dokarmiamy. I nadal to nic dziwnego. Jednak moda na dokarmianie, jak każda moda, ewoluuje, rozwija się i próbuje coraz to bardziej zaskakiwać. Mieszkańcy jednego z osiedli przy ulicy Żeromskiego poszli o krok dalej. O mały krok dla osiedla duży dla szczura. Mały dla szczura duży dla osiedla. Co Wy wiecie o dokarmianiu.

Niczym podział na prawicowców i lewicowców, pozytywistów i romantyków, na tych, którzy jedzą chleb z masłem i takich, którzy masła nie tkną na polskich osiedlach stworzył się modern podział na dokarmiaczy i ich przeciwników. O ile ów podział nie dziwił w przypadku miłośników gołębi czy bezdomnych psów i kotów tak dokarmianie gryzoni to wejście na wyższy poziom. Wyższy poziom kreatywności. Podczas gdy mieszkańcy innych bloków jednoczą się w zaciętej walce ze szczurami i ramię w ramię stosują wszelkie środki by pozbyć się intruzów, to tutaj odnajdując harmonię i spokój niczym w urokliwym zoo w gdańskiej Oliwie możemy spacerować chodnikiem wśród zadbanych trawników i ogródków pełnych jedzenia pozostawionego wygłodniałym sz(cz)u(r)brawcom. To już nie wojna człowiek – szczur. To wojna człowiek – człowiek. Tajną bronią jest tu szczu(r)cie. Bo to szczury...osiedlowe są.

Program dokarmiaczy składa się przede wszystkim z dwóch kluczowych punktów – dokarmiamy szczury tylko z okien i w taki sposób by nikt nie zauważył. Jednak los tajnych agentów – dokarmiaczy nie jest różowy jak ogon dzikiego pupila – muszą mieć na uwadze, że niezbadane są wyroki osiedlowskie. Pamiętajmy, że oko osiedlowego monitoringu widzi wszystko, a przede wszystkim kiedy pańska ręka szczura tuczy. O niedokarmianie tu szczurów proszą życzliwi mieszkańcy, w imię zasad nie sąsiedzi. ;) 2.7
Oceń
(7 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (4)

robroyrobroy
+2
@ Zuzia-co ty bierzesz? ja też chcę ! (2018-09-10 08:50)
buniolabuniola
+3
przerost formy nad treścią (2018-09-10 08:54)
kolo12kolo12
+1
mialo byc super a wyszlo jak zawsze - czyli tragicznie . Dziewczynko nie zablysnelas - nie dostaniesz stanu na e -sochaczew (2018-09-10 11:20)
kolo12kolo12
0
mialo byc stazu :) (2018-09-10 11:21)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy