Szefowie Komisji Rady Powiatu - 05.03.2007

Zdjęcia i foto: Szefowie Komisji Rady Powiatu - 05.03.2007 Radni i rady samorządowe sochaczew

Przedstawiamy Państwu przewodniczących Komisji Stałych Rady Powiatu w Sochaczewie. W dzisiejszym numerze Wiesław Domagalski, przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego.

Najważniejsze zadania stojące przed Komisją w 2007 roku.

Komisja nasza składa się z pięciu Radnych. Jestem przewodniczącym komisji , moim zastępcą jest Pan Józef Gołębiowski, członkami Panowie Tomasz Połeć, Wojciech Zbytniewski i Wiesław Kowala . Poprzez pracę w tej komisji chcemy dla naszych wyborców wypracować takie standardy zachowania naszych służb powiatowych, aby ich zdrowie i mienie było należycie zabezpieczone. Główne problemy to właściwa współpraca policji, straży, pogotowia . Te służby niosą nam najczęściej pomoc w przypadkach nagłych. Ale bezpieczeństwo to również służby weterynaryjne, sanepid, inspekcja budowlana, to stan naszych dróg, ich utrzymanie, łączność. Ogromne znaczenie ma w dzisiejszych czasach kontrola środowiska naturalnego przed gwałtowną degradacją. Aby właściwie przygotować się do oceny stanu istniejącego, oraz zgromadzić materiały na sesje Rady Powiatu celem doskonalenia pracy tych służb, przyjęliśmy plan pracy komisji . Zakłada on oprócz posiedzeń bieżących wynikających z potrzeb ustawowych, raz na kwartał szczegółową analizę i ocenę pracy jednej ze służb. W tym kwartale zajmiemy się policją . Odbędziemy w marcu wspólne posiedzenie z Komisją Bezpieczeństwa przy Staroście co pozwoli wnikliwiej przyjrzeć się pracy naszych policjantów.

Problem który wymaga natychmiastowych rozwiązań.

Ten problem to planowane lotnisko na Bielicach. Mówiąc krótko nic o nas bez nas.
Jeżeli nie rozpoczniemy debat publicznych . Nie poznamy plusów i minusów sąsiedztwa portu lotniczego, to za kilka lat nikt o nic nas już nie zapyta , tylko w ciszy gabinetu podejmie decyzje. Tak wielka i uciążliwa inwestycja wymaga rozmów i wypowiedzenia swej woli w drodze referendum, przynajmniej przez mieszkańców Sochaczewa, Gminy Sochaczew i Gminy Teresin.
Warszawa chce lotnisk regionalnych typu Modlin, Sochaczew itp., by dać odetchnąć w nocy swoim mieszkańcom. Ich głównym celem jest przenieść tanie linie na takie lotniska i realizować loty nocne kosztem spokojnego zdrowego snu sochaczewian. To my wszyscy świadomie musimy się zgodzić lub nie . Nie wolno nam pozostawić decyzji urzędnikom i spółkom które mają jeden cel -zysk za wszelką cenę.
Komisja nasza w najbliższych tygodniach poprosi o materiały dotyczące portów lotniczych, a w szczególności Bielic i po analizie przez nasze służby, przedstawi ocenę w formie publikacji prasowej.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy