Zaloguj się do konta

Szkoła Muzyczna w Sochaczewie - 45 lat działalności

Redakcja
2019-08-11
Sprawy urzędowo-administracyjne
Szkoła Muzyczna w Sochaczewie będzie obchodzić swój ważny jubileusz. Od 45 lat kształci przyszłych muzyków. 30 września 1974 Ministerstwo Kultury i Sztuki wydało decyzję o utworzeniu Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia. Założycielem oraz pomysłodawcą utworzenia w Sochaczewie miejsca kształcenia w zakresie muzyki, był Mieczysław Nowacki. Został również jej pierwszym dyrektorem.


Historia Szkoły Muzycznej w Sochaczewie to również losy setki uczniów, którzy kończyli edukację w tej placówce. 1 września 1980 roku działalność rozpoczęła Szkoła Muzyczna II stopnia i dała możliwość kształcenia kolejnych klas młodzieży. W roku 1991 stanowisko dyrektora obejmuje Bernard Pacholski. Kolejnymi osobami na tym stanowisku byli od 1996 roku Sławomir Jarosiński, od 2000 roku Joanna Niewiadomska-Kocik, 2014 Anna Wróblewska. 


Działalność szkoły to realizacja wielu programów, konkursów, działalność chórów, organizacja koncertów. Od wielu lat szkoła otwiera swoją działalność także dla mieszkańców, którzy mogą cieszyć się z osiągnięć muzycznych uczniów, prezentujących swój talent podczas koncertów. 


Rok 2019 to Jubileusz 45 lecia Szkoły Muzycznej w Sochaczewie. 15 listopada o godzinie 18.00 odbędzie się z tej okazji uroczysty koncert. Wszyscy mieszkańcy będą mogli wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Miejscem w którym odbędzie się uroczystość jest sala koncertowa PSM przy ulicy Głowackiego. Na koncert zaprasza dyrekcja szkoły, rada pedagogiczna oraz cała społeczność szkoły.

Informacje dodatkowe

  • Data: 2019-11-15

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc