Szkoła Muzyczna w Sochaczewie - nowa inwestycja rozpoczęta

Zdjęcia i foto: Szkoła Muzyczna w Sochaczewie - nowa inwestycja rozpoczęta  Inwestycje sochaczew

Trwa przebudowa budynku Państwowej Szkoły Muzycznej w Sochaczewie. Remont obejmie, między innymi wykonanie nowej instalacji elektrycznej, sieci grzewczej w tym nowy piec grzewczy, czy też przebudowę sali koncertowej. Remont przysłuży się nie tylko uczniom i kadrze szkoły, ale i poprawie stanu środowiska. Na dachu łącznika zabytkowego dworku z salą koncertową pojawią się panele fotowoltaiczne. A to jeszcze nie koniec zadań.


Państwowa Szkoła Muzyczna w Sochaczewie znalazła się wśród 139 placówek, które zostały objęte dofinansowaniem przebudowy w ramach termomodernizacji. Fundusze na wykonanie zadania pochodzą ze środków unijnych oraz Ministerstwa Kultury oraz narodowego Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Inwestycja wykonywana jest przez Centrum Edukacji Artystycznej. Sochaczewska szkoła jest jednym z najstarszych budynków objętych przebudową.


Prowadzone prace obejmują część zabytkowego dworku w którym pojawi się nowa instalacja grzewcza, sieć elektryczna z energooszczędnym oświetleniem oraz pojawi się nowe ogrzewania w postaci pieca gazowego. Jednym z najbardziej energooszczędnych elementów przebudowy są panele fotowoltaiczne, które zostaną zamontowane na dachu budynku. 


Dużą zamianę zaplanowano także w budynku gdzie mieści się sala koncertowa. Docieplone zostaną fundamenty, tak jak w części dworku stara instalacja elektryczna oraz grzewcza zastąpiona zostanie nową. Najbardziej widocznym, szczególnie dla oczu gości, będzie zmiana wizerunku sali koncertowej, ponieważ zniknie znajdująca się tam drewniana boazeria.  


Zakres prowadzonych prac jest ogromny. Wstępnie zakończenie inwestycji jest planowane na początek okresu jesiennego. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy