Szkoła w Brzozowie bez paneli – złodzieje wkradli się nocą

Zdjęcia i foto: Szkoła w Brzozowie bez paneli – złodzieje wkradli się nocą Czarna kronika sochaczew

Z 10 na 11 maja na terenie Szkoły Podstawowej w Brzozowie Starym doszło do kradzieży paneli fotowoltaicznych. W nocy nieznani sprawcy ukradli aż jedenaście sztuk nowych sprzętów. 


Fotowoltaika to eko rozwiązanie dla wielu gospodarstw w ramach pozyskania dodatkowego źródła energii. Wiele gmin, w tym również Iłów, na zakup i instalację paneli fotowoltaicznych na terenie gminy pozyskały dofinansowania z zewnętrznych środków unijnych. Sprawcy (bądź sprawca), którzy skradli panele nie zdawali sobie najprawdopodobniej sprawy z wielkości wyrządzonej szkody. Fotowoltaika to dla szkoły w Brzozowie krok ku ogromnym oszczędnościom. Z terenu szkoły zginęło jedenaście zainstalowanych już paneli.  


Jak mówi dyrektor szkoły Andrzej Grabarek – Nie mamy żadnych informacji o sprawcach. Na chwilę obecną prowadzone są działania ze strony policji. Mamy tylko nadzieję, że wszystko szybko się zakończy. 


Gdyby ktokolwiek miał jakieś wiadomości o tym zdarzeniu bądź sprawcach prosimy o kontakt w posterunkiem policji w Iłowie bądź najbliższym w miejscu zamieszkania. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy